kategoria: A1200
[#1] Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce
Witam wszystkich forumowiczów. Mam mały problem z płytą od A1200. Płytę kupiłem z ogłoszenia z allegro rev 1 D1, kupiłem działającą choć długo się włączała ( po kilku nieudanych próbach w koncu odpaliła) nie mam podpiętej klawiatury bo wyszło tak że komputer kompletuję na raty. Wiadomo Amiga 1200 osiąga kosmiczne ceny więc nie jestem w stanie zakupić takowej na raz. Wczoraj próbowałem ponownie bo chciałem sprawdzić kupiona ostatnio klawiaturę i zonk bo komputer wcale się nie uruchamia. zaświeca się dioda power a za chwilę mrygnie dioda od flopa i tyle obraz czarny. Reset z klawiatury działa, caps lock też. Generalnie to chciałem zapytać czy prawdą jest że kondensatory do wymiany dają taki efekt czy może to być coś jeszcze. Dodam że sprawdzałem na dwóch zasilaczach pod którymi inne moje Amigi śmigają bez problemów. Płyta od A1200 nie była grzebana brak oznak wylanego elektrolitu z kondensatorów. Będę wdzięczny za radę. Pozdrawiam.
[#2] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@zbroy, post #1

Pod jakie wyjście podłączasz Amigę z TV?
Chinch,RGB czy mono?
[#3] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@ak47, post #2

Przez RGB do Euro. I tak działała jeszcze 3 tygodnie temu
[#4] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@zbroy, post #3

Podepnij przez cinch i sprawdź.
[#5] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@Marcin74, post #4

Działa !!!
[#6] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@zbroy, post #5

Dlaczego nie działa przez RGB?
[#7] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@zbroy, post #6

Uwalone ferryty przy samym RGB - znany problem. Miernik w dłoń.
[#8] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@Hubez, post #7

Przepraszam czy możesz jaśniej nie bardzo ogarniam. Czy da się to naprawić?
[#9] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@zbroy, post #8

Ok, jeżeli nie rozumiesz
Uwalone ferryty przy samym RGB - znany problem. Miernik w dłoń.

To nie zaczynaj sam naprawy... oddaj może do jakiegoś serwisu. Naprawić się to oczywiście da.
[#10] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@MariuszK, post #9

Ha, mam ten sam problem z jedna z płyt A1200 i teraz wiem co jest nie tak ;). Dzięki!
[#11] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@zbroy, post #1

Generalnie to chciałem zapytać czy prawdą jest że kondensatory do wymiany dają taki efekt

Moje doświadczenie uczy, że wylewające kondensatory dają ciężki chemiczny smród góra parę minut po włączeniu Amigi (gdy ta jeszcze działa). Zupełnie inny, niż naturalny zapach Ami, wynikający jej feromonów. Natomiast, w Amidze już nie działającej z powodu wylanych kondensatorów, nie da się nie zauważyć na płycie, że to nastąpiło.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 09:50:23 przez Daclaw
[#12] Re: Kupiłem płytę główną do A1200 i działała a teraz już nie chce

@Daclaw, post #11

Na szczęście okazało się że Ami jest sprawna po za tymi ferrytami przy RGB Jestem po rozmowie z forumowiczem Stoopi który to podejmie się ogarnięciem wspomnianych ferrytów i przy okazji dokona wymiany kondensatorów na nowe. Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki. OK Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem