kategoria: A1200
[#1] Jak zgrać 1MB kick na A1200
Cześć, czy ktoś podpowie jak mogę zgrać !MB kickstart na A1200 do pliku tak aby później móc go mapować za pomocą funkcji MapROM? Czy to jest w ogóle wykonalne z poziomu Amigi?
[#2] Re: Jak zgrać 1MB kick na A1200

@dolek, post #1

Witam.
GrabKick
https://aminet.net/package/util/misc/GrabKick
Pozdrawiam.
[#3] Re: Jak zgrać 1MB kick na A1200

@dolek, post #1

[#4] Re: Jak zgrać 1MB kick na A1200

@ted, post #2

Próbowałem różnych narzędzi z Aminetu, włącznie z tym, zawsze dostawałem plik 512kB, a ROM mam 1MB i taki potrzebuję zgrać.
[#5] Re: Jak zgrać 1MB kick na A1200

@dolek, post #4

Jaki masz kickstart że masz 1Mb?
[#6] Re: Jak zgrać 1MB kick na A1200

@dolek, post #4

Bo oryginalnie nigdy nie bylo ROM-u 1MB w Amigach, oprocz CD32, gdzie oryginalnie nigdy nie bylo stacji dyskietek lub HD-ka oraz klawiatury. Wiec nie bylo mozliwosci uruchomienia programu, zeby zgrac taki ROM do pliku. Jak znasz adres pod ktorym jest druga polowa ROM-u to wyedytuj program zrzucajacy i zmien adres (lub adresy) z $00F80000 na ten adres. Powinno zadzialac, o ile to jest robione przez dbf a nie cmpa.l i bedziesz mial druga czesc ROMu (0.5MB). Sam kiedys napisalem prosta rutynke do zrzucania 0.5MB ROMu do RAMu, to bylo raptem chyba 80 bajtow w formie exeka Amigowego.
[#7] Re: Jak zgrać 1MB kick na A1200

@Amigo-A1200-040, post #5

Mam modyfikowany 3.1.4 - dołożone workbench.library i icon.library. ROMu nie składałem sam tylko kupiłem gotowca, więc nie mam plików z jego zawartością.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 01:49:18 przez dolek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem