kategoria: A1200
[#1] Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura
Czy jest rozwiązanie pozwalające na podłączenie klawiatury np USB przy zastosowaniu MK3 ?

MK3 posiada adapter adapter przypinany na CIA do stabilizatora migotania poprze klawiaturę i jest problem.
Takie adaptery jak sum 1200 korzystają z CIA więc sprawa się rypła.
[#2] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@rootspk, post #1

Adapter Indivision na CIA jest opcjonalny, jak musisz mieć klawiaturę USB zapinaną na ten układ, to po prostu nie podłączaj tam Indivision.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 00:05:13 przez vojo
[#3] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@vojo, post #2

Dzięki za info. Sprawdzę
[#4] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@rootspk, post #3

Jak już koniecznie musisz się bawić klawiaturą przy ustawianiu indimk3 to można sobie wyciągnąć potrzebne do tego sygnały z płyty a na CIA wsadzić Suma na ten przykład. Ja tak mam i działa. Na wiki individual computers masz rozrysowane co do czego podpiąć.
[#5] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@fazior, post #4

[#6] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@fazior, post #5

Dzięki, dość ciekawe ale nie będę się aż tak bawił z modyfikacjami, to już wiekowy sprzęt i będę chciał go jedynie doprowadzić do aktualnych potrzeb bez modyfikacji tego typu.

Zdjąłem dodatkowy moduł z CIA i teraz spokojnie mogę korzystać z klawiatury usb poprzez SUM. Chociaż zauważyłem np w gloomie iż po kilku krotnym naciśnięciu kursora, postać sama się porusza. Być może trzeba zaktualizować FW na samym sumie ale chyba nie to jest przyczyną, aktualizacje suma są tak stare że chyba nie ma już w sprzedaży wersji ze starym softem.
[#7] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@rootspk, post #6

To na żadnej aktualizacji nie zadziała, sprawdzałem. SUM nie obsługuje poprawnie kilku wciśniętych klawiszy. Blokujesz klawisz w taki sposób że trzymasz np lewy kursor i naciskasz spację i voila masz zablokowany lewy kursor.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:46:12 przez fazior
[#8] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@rootspk, post #6

Żeby nie było że tylko SUM jest niepełnosprawny, to konkurencyjne kontrolery klawiszy z allegro też mają skopaną obsługę kilku wciśniętych klawiszy.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 10:38:18 przez fazior
[#9] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@fazior, post #8

Żeby nie było że tylko SUM jest niepełnosprawny, to konkurencyjne kontrolery klawiszy z allegro też mają skopaną obsługę kilku wciśniętych klawiszy.


Masz na myśli kontrolery USB?
Przy moim tanim PS2 nie mam problemu z klawiszami.
[#10] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@BULI, post #9

A jaki masz:)? Ja do tej pory miałem tylko jeden kontroler klawiatury który poprawnie rozpoznawał dwa wciśnięte kursory. To był elboksowy pckey czy jakoś tak ale na układzie atmel, te na intelu nie działały. Nie działanie objawia się w taki sposób że naciśnięcie kursora np. w lewo deaktywuje działanie wciśniętego kursora do przodu - tak ma większość kontrolerów. SUM się blokuje a ten kontroler z allegro to nie wiem jak nie obsługuje wielu wciśniętych klawiszy, ale mam info od sprzedawcy/producenta że problem występuje ale prowadzone są prace nad jego rozwiązaniem.



Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 12:04:20 przez fazior
[#11] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@fazior, post #10

Ja mam jakiś stary kontroler do A1200 nakładany na któryś układ U już nie pamiętam który i w FPSy gra się normalnie (chyba firma AMIGO, albo GIFt go sprzedawała, ale pewności nie mam.
Do A4000/cd32 mam:
https://allegro.pl/oferta/interfejs-klawiatury-pc-ps2-do-amigi-cd32-4000-10461935433
i z tego co pamiętam, to nie ma zacięć klawiszy- ale jeszcze sprawdzę.
[#12] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@BULI, post #11

Ja miałem kontroler gift na keyboard mpu, Infinitiv ten na taśmie w gniazdo klawiatury, Sum na CIA - żaden nie działał jak trzeba. Sprawdź czy działają dwa naraz wciśnięte klawisze. O kurde, właśnie patrzę na ofertę Twojego kontrolera i sprzedawca pisze że jest obsługa wciśnięcia kilku klawiszy. Trzeba będzie zanabyć.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:28:22 przez fazior
[#13] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@BULI, post #9

I tak, chodziło mi o te z wyjściem usb. Jak parę tygodni temu finalizowałem mojego ręcznie rzeźbionego towera to wymyśliłem sobie, że klawisze muszą być bez kablowe. No i pupa, kontrolery w które można wsadzić pipsztak USB są ułomne.
[#14] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@fazior, post #8

Czyli sugerujesz iż nie ma kontrolera który w mojej 1200 poprawnie będzie działał z klawiaturą przy kilku wciśniętych klawiszach ? Jaki jest więc sens produkcji takiego adaptera, przez tyle lat nikt się nie zorientował czy po prostu mało kogo to interesowało ?

Trochę szkoda kasy na takie rozwiązania, bo sumie ktoś kto sprzedaje taki produkt powinien to zaznaczyć lub produkt powinien być wycofany bo jest przydatny jak.....
Korzystanie ze skrótów klawiszowych pod wb jest też problemem, jak można taki chłam wypuścić w takim razie na rynek, producent tego nie poprawia więc jak o nim to świadczy ?.

Ogarnia mnie już frustracja widząc rozwiązania klepane na kolanie.
[#15] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@rootspk, post #14

Reset z klawiatury nie działa?
[#16] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@mmarcin2741, post #15

Akurat reset to działa ale inne skróty gdy zaczynam korzystać to mi całego wb wywalają bo KB się blokuje
[#17] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@rootspk, post #14

Obydwa dostępne kontrolery z wyjściem USB - SUM i ten drugi, dostępny na allegro są niepełnosprawne niestety. SUMA sprawdzałem na wszystkich wsadach a przy tym drugim mam informację od sprzedawcy/producenta że nie obsługuje jeszcze poprawnie kilku wciśniętych klawiszy. Kontroler z wyjściem PS/2 który wrzucił Buli ma w opisie obsługę kilku wciśniętych klawiszy, trzeba by go sprawdzić.
[#18] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@fazior, post #12

Sprawdziłem ten kontroler do CD32. Odpaliłem AB3D i wszystko jest ok. Można wcisnąć 2 klawisze na raz, nic się nie zacina.
Tak samo pod Lyra2 w A4000 ok, racja
[#19] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@BULI, post #18

Ok, to nie tylko kwestia zacinania, różne są objawy nie obsługiwania kilku wciśniętych klawiszy. Działają Ci dwa klawisze naraz?
[#20] Re: Checkmate Indyvision MK3 i zewnętrzna klawiatura

@fazior, post #19

Tak działaja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem