kategoria: A1200
[#31] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #30

Nie rozumiem do końca tego tekstu o rodakach, skoro wcześniej miałeś wątpliwości czy to nie wałek bo było z Bałkanów.

Skoro nie można ufać twoim rodakom to po co piszesz na polskim forum? Jeszcze ktoś ci coś nieprawdziwego doradzi.
[#32] Re: Zakup Apollo

@Ralpheeck, post #31

Tutaj już jakiś rodak sprzedaje z marżą 50%
https://allegrolokalnie.pl/oferta/vampire-1200-ii-akcelerator-do-amigi-1200

A tak w ogóle tytuł wątku jest mylący i kojarzy się z Apollo z epoki, chyba powinno jednak być "zakup Vampire" - od nazwy produktu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 17:37:05 przez Jacques
[#33] Re: Zakup Apollo

@Ralpheeck, post #31

Ralpheeck - owszem kupując to miałem wątpliwości ale okazało się, że bezzasadne. Natomiast tekst o rodakach tyczył się tego, że w tym samym czasie okantował mnie na 200 zł gość z olx - ot tyle taka dygresja nic personalnego to kogokolwiek z forum.

Jacques - no właśnie... ;) Ktoś poczuł już biznes. Ale skoro jest popyt to jest i podaż.

Nazwy wątku chyba nie mogę edytować.



Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 17:43:54 przez Adam_Lca
[#34] Re: Zakup Apollo

@Jacques, post #32

no 1000 pl ;)
[#35] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #33

Mój vampire przyszedł wczoraj i na razie używam coffina przepiętego z a600 też z vampirem. Wspaniała karta czuje się jak za dzieciaka kiedy pierwszego blizzarda wsadzałem do mojej amiszeroki uśmiech
[#36] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #33

No to napisz gość z Olx, a nie dorabiaj do tego narodowości, bo pewnie na amerykańskim craigsliście lub brytyjskim gumtree nikt nigdy nikogo nie oszukał, i tam możesz wysyłać pieniądze w ciemno, no nie?
[#37] Re: Zakup Apollo

@Dorian3d, post #34

Prawdziwi Janusze biznesu
Ale na ebayu ostatnio za równowartość ponad 4000zł sprzedał ktoś
https://www.ebay.de/itm/133633579904
To w sumie ta z allegro to jakby promocjaszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 18:18:34 przez jaster

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 18:25:57 przez jaster
[#38] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #30

2 B - uporałem się. Nie stykała karta CF w adapterze.

Pozostaje kwestia podłączenia przez HDMI - niestety przez to złącze wyświetla się tylko logo Vampire.

Jeszcze pytanie dodatkowe - czy można wystartować system z karty microsd z wbudowanego w kartę czytnika?
[#39] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #38

Też mi wczoraj nie chciał zaskoczyć, już myślałem że karta albo płyta uszkodzona. Wszystko się naprawiło po przeczyszczeniu złącza krawędziowego izopropanolem.
Co do micro sd to nie wiem ale w vampire v600 na pewno nie można i wydaje mi się że w v1200 też nie (przynajmniej narazie)

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 19:59:56 przez jaster
[#40] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #38

Musisz zainstalować Picasso96 i sterowniki RTG ze strony:
https://wiki.apollo-accelerators.com/doku.php/system_tools:rtg

Logo Vampire jest widoczne w momencie, jak nie jest wyświetlany żaden tryb SAGA i trzeba przełączyć się na wyjście RGB Amigi. Tak jest w wersji kickstartu wgranej przez Apollo Team. Ja używam zmapowany 3.1.4 i wtedy sygnał znika i nie ma logo.

Z karty obecnie nie można bootować systemu i najprawdopodobniej nie będzie takiej możliwości.

Jaką masz wersję wsadu na karcie?? Pytam, bo u mnie na 2.12 kontroler IDE na V1200 nie działa..
[#41] Re: Zakup Apollo

@jargo, post #40

Teraz fabrycznie dają wsad 2.13 x12 i ide na karcie działa prosto z pudełka.
[#42] Re: Zakup Apollo

@jaster, post #41

Super, nie wiedziałem, że już wyszedł! W takim razie biorę się za update :D

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 22:10:53 przez jargo
[#43] Re: Zakup Apollo

@jargo, post #42

Tylko nie mam pojęcia gdzie go pobrać ale na pewno mam wgrany 2.13 RC3 x12
[#44] Re: Zakup Apollo

@jaster, post #43

https://wiki.apollo-accelerators.com/doku.php/vampire:accelerator_core_updates
[#45] Re: Zakup Apollo

@jargo, post #40

Dzięki! Właśnie się z tym uporałem. Wygląd WB PETARDA! Nie sądziłem, że da się na nim uzyskać tak ładny, gładki i kolorowy obraz :)

Ale niestety coś za coś - przy trybach, które obsługuje mój TV przez HDMI niestety nie uruchomi się żadnego demka, gry itd. Przełącza wtedy na monitor na niższej rozdzielczości. TV nic nie wyświetli.

Wgrany 2.13 x12

Jeszcze jak by podpiąć pod tę kartę jakoś wifi... ;) Wiem, że można jakiś moduł zainstalować - tylko jaki?



Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 22:58:01 przez Adam_Lca
[#46] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #45

Można to:
https://wiki.apollo-accelerators.com/doku.php/vampire:emc_enc28j60

Ale jest wole, przynajmniej u mnie, dlatego ja sobie z tym dałem spokój i preferuję kartę na PCMCIA, w końcu trzeba wykorzystać wolny port i że działa z V1200 :).
[#47] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #38

Niestety nie da się bootowac systemu z karty SD w V1200. Ja zamontowałem przez IDE vampira kartę CF 4GB na której jest system i programy a reszta jest na 128GB MicroSD
[#48] Re: Zakup Apollo

@jargo, post #46

Ale to tylko przewodowy chyba jest ;)

Jakiej karty wifi na PCMCIA używasz?
[#49] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #48

Używam ethernetu, kiedyś używałem WiFi, ale dałem sobie z tym spokój, bo musiałem osobna sieć skonfigurować, żeby działała z Amigą. Podłączyłem kabel i nie ma żadnych problemów, jak się tylko da to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
[#50] Re: Zakup Apollo

@jargo, post #49

Bo miałeś złą kartę. Są takie które bez problemu obsługują wpa2.
[#51] Re: Zakup Apollo

@fazior, post #50

Przybliż bardziej temat tych kart jak możesz;)
[#52] Re: Zakup Apollo

@Ralpheeck, post #31

to po co piszesz na polskim forum?


@administracja

Czy to nie podpada pod politykowanie
[#53] Re: Zakup Apollo

@Adam_Lca, post #51

Masz spis modeli w dokumentacji do prism2. Ja na ten przykład mam ZyAIR B-100.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 17:56:25 przez fazior
[#54] Re: Zakup Apollo

@niebuszewo, post #52

Jeżeli moje zwrócenie uwagi na jego (podpadającą pod politykowanie) uwagę, uważasz za politykowanie, no to mogę ci jedynie coś takiego polecić.






Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 18:11:17 przez Ralpheeck
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem