kategoria: A1200
[#1] PCMCIA + CF Adapter + SD
Taki to zestaw podłączyłem do A1200 i pokazuje co prawda ikonę w systemie ale nie mogę tam wejść.

Natomiast przy użytkowaniu zwykłej karty CF bez adaptera SD, działa be problemowo.

Czy jest jakieś rozwiązanie ? Czy coś jest nie tak w tym zestawie ? Czy to w ogóle nie będzie działać ?

[#2] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #1

ja mam taki konwerter w przelotce ide2cf i działa w 3 maszynach
[#3] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@michal_zukowski, post #2

ja mam taki konwerter w przelotce ide2cf i działa w 3 maszynach

no właśnie, pytanie czemu nie działa pod PCMCIA
[#4] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #3

U mnie też taki zestaw działa.
Ale może trafiłeś na ...:



Oczywiście rozumiem że wszystko do obsługi PCMCIA i FAT32 masz poinstalowane - bo wszystko działa z przelotką + kartą CF.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 11:56:53 przez RokiS
[#5] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #3

U mnie ten czytnik pcmcia pracuje z A1200 bardzo niestabilnie. W zasadzie na 4 adaptery pcmcia tylko jeden działał poprawnie.
[#6] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #1

U mnie Pretec CF-PCMCIA działa bez zarzutu z A1200 i A600.
Przy czym czy dana karta zadziała zależy też od samej karty CF, w przypadku SD z użyciem przejściówki jest pewnie podobnie.

no właśnie, pytanie czemu nie działa pod PCMCIA

Bo co zadziała w amigowym IDE, nie musi zadziałać w PCMCIA, ta ostatnia jest przeważnie bardziej wybredna jeśli chodzi o karty.
Nie bez powodu powstała/powstaje lista kompatybilnych z Amigą kart CF:
https://www.ppa.pl/sprzet/kompatybilnosc-kart-cf-w-stosunku-do-pcmcia-oraz-ide.html

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:13:31 przez Jacques
[#7] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #3

Karta która wymaga 5v nie zadziała na złączu pcmcia ktore daje 3.3v. Karty CF które działają na zlaczu IDE wymagają podpiecia 5v. Proszę mnie poprawić jeśli zgrzeszylem, ale ogólnie o to chodzi.
[#8] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@Stoopi, post #7

A pcmcia w Amidze nie dziala tylko na 5V ?
[#9] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #1

U mnie takie kombo działało bez zarzutu, ale z kartą 2 GB.
[#10] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #1

U mnie działa na kartach 16gb i 4gb, z reguły używam tej 16.

Ja mam jeszcze większe kombo bo mam 16gb microsd włożoną w adapter SD i dopiero potem w adapter CF. Ale nigdy nie miałem problemów. Z tym, że mam inną wersję kolorystyczną tego adaptera - czarną
[#11] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@Splavinho, post #10

A mogę prosić o zdjęcie tego adaptera ? Ewentualnie gdzie go zakupiłeś.
[#12] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@Krashan, post #9

Ja u siebie testowalem z kartą 128GB i nie miałem problemów. Podobno te adaptery nie działają z wszystkimi kartami SD i micro SD. U mnie wszystkie jakie posiadam działały. Mam micro SD Samsung EVO/EVO plus 32GB, 64GB oraz SanDisk ultra 128GB. Jakieś 2GB i 16GB też testowałem. Zdjęcia mogę dodać jak będę w warsztacie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 15:38:29 przez snifferman
[#13] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #1

Niemal identyczny zestaw u mnie również nie zadziałał. Sprawdziłem nawet wiekową kartę SD 16MB i też nic. Przelotka PCMCIA ze zwykłym CF - bez problemu.
Loteria, trzeba z tym żyć.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 15:42:57 przez Daclaw
[#14] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@Daclaw, post #13

Czyli wychodzi, że to ten adapter jest problemem.
[#15] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #14

Tak, adapter CF-SD.
[#16] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@slawekwozniak, post #11

Jasne, proszę: https://zapodaj.net/91deef4010d5e.jpg.html

Nie pamiętam gdzie go kupiłem, wydaje mi się że na allegro
[#17] Re: PCMCIA + CF Adapter + SD

@Splavinho, post #16

Dzięki :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem