kategorie: A1200, Programy
[#1] AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?
Czy ktoś z was ma doświadczenie z AGS2 „Arcade Game Selector 2” ?
Jak włączyć muzykę w menu wyboru gier??
Pod UEA leci muzyczka z różnych gier ale na Amidze już mam ciszę?? Jest to jakiś ficzer tylko pod emulator? Nie sadze.
Jak zmusić Amigę aby odgrywała muzyczki
Amiga1200 z Blizardem 030 z FPU 64Mb
[#2] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Shredi80, post #1

Muzyczka się zmienia czy zawsze jest ta sama, krótka , zapętlona?
U mnie na emulatorze nie gra.
Możesz podesłać link do twojej wersji ags2 albo do plikopartycji abym mógł sprawdzić u siebie?
[#3] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Norbert, post #2

Instalka pochodzi z tego pakietu
https://hstwb.firstrealize.com/releases/hstwb-installer_1.4.2/4gb_hstwb_1.4.2.zip
Jak instaluje na UEA to mam muzykę z różnych gier a jak przeniosę pliki na dysk amigowy muzyczki brak 😔
Link do całego tutoriala jak by trzeba było 😁
[#4] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Shredi80, post #3

Moze być tak że ta muzyka jest uruchamiana przez dodatkowy program. Działający równolegle z ags2.
Może być tak że ta wersja ags2 potrafi grać w tle, ale do tego wymagane są pliki , których nie przegrałeś na Amigę
Łatwo to sprawdzić za pomocą SnoopDos co jest uruchamiane i jakie pliki są wczytywane

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 23:19:59 przez Norbert
[#5] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Norbert, post #4

No właśnie wydaje mi się ze wszystko przegrane. Nawet zrobiłem cała instalacje na Amidze i nadal bez dźwięku. Nie wiem o co chodzi. Dziwne bo pliki muzyczne to .mod wiec powinno działać

Nie wkleiłem linka do całego tutka poprzednio
https://youtu.be/mky-JKVu78g
[#6] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Shredi80, post #5

Czyli jest tak jak pisałem.
Dodatkowy skrypt w S i program uruchamia dowolną muzyczkę z katalogu MUSIC.
Więc wynika z tego że nie przegrałeś wszystkich plików, skryptów na dysk Amigi.
[#7] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Norbert, post #6

Sprawdzę to ale jest to mało prawdopodobne.
Zrobiłem cała instalacje na UEA następnie przegrałem wszystko. Sprawdziłem wielkości plików. Zgadzało się. Na Amidze brak muzyki.
Podejście kolejne. Przegrałem plikoobraz na dysk Amigi i cała instalacje przeprowadziłem na Amidze i dalej brak muzyki. Oczywiście prób było więcej niż tylko dwie. I nie udało mi się uzyskać muzyki na Amidze. Wiec jak widzisz ciężko by było pominąć jakiś plik. Jakieś pomysly
[#8] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Shredi80, post #7

Ja nigdy nie miałem problemu z odtwarzaniem muzyczki w selectorze
Czyżby problemem był Blizzard ?

Znalazłem na eab
Are you using an accelerator card when testing? I'm using a Blizzard 1230 IV accelerator and AGS doesn't play music when the card is enabled. If I disable the card during boot (by holding the "2" key), the background music plays fine in AGS. Disabling the MAPROM feature or changing RAM settings Of the accelerator card unfortunately doesn't fix the issue, so there doesn't seem to be any workarounds for getting the music to work.
[#9] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@nekroskop, post #8

No i rzeczywiście jak przytrzymam 2 wyłączając Blizzarda to zaczyna grać muzyka, tyle ze przy samych 2Mb to za wiele nie poszalejemy.
Czyli wszystkiemu winny Blizzard. Szkoda
Trzeba poczekać może kiedyś będzie jakiś patch

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:44:51 przez Shredi80
[#10] Re: AGS2 Dlaczego nie ma muzyki w tle?

@Shredi80, post #9

Sprawdź czy ten player który odtwarza .mody działa samodzielnie (w cli) na włączonym Blizzardzie.
Jeśli zadziała, to sprawdz czy zadziała jeśli w tle będzie działał AGS2.
Może się okazać że winny jest player EASYMOD i będzie go można naprawić, bo program jak i źródła są na Aminecie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:59:01 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem