kategoria: A1200
[#1] A1200 6x miga power , restart i od nowa
Wczoraj coś takiego właśnie mi się objawiło. Ami działa normalnie ale po wyłączeniu, czy restarcie (którymś tam), przestaje wykrywać dysk, power miga z 6-7x i restart i od nowa.

Sprawa wraca do normy gdy wyłączę cały sprzęt na kilka minut i potem wraca wszystko do normy

Zasilacz raczej wykluczam to nowy atx ale oczywiście zawsze mogę sprawdzić inny. Całość zamknięta w checkmate 1500 plus, do tego mk3, sum a1200, ryś, 4xeide'99, blizzard iv 68030, hdd wdc 160GB ide, kondensatory nowe.
Ten temat był już gdzieś poruszany ale został bez odpowiedzi.
Zapewne sprawdzę dysk, zasilacz, okablowanie, jeśli byłby problem po stronie płyty to gdzie szukać ?
[#2] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@rootspk, post #1

Miałem podobny problem w kilku A1200, najprawdopodobniej będzie winny któryś z układów CIA, proponuje zajrzeć na tą stronę i odnaleźć i przejrzeć miernikiem całe ścieżki i przelotki na sygnałach HSYNC_ i VSYNC_. Możesz też zakupić diagrom i przetestować te dwa układy CIA,lub zrobić to programem SYSTEST.
[#3] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@rootspk, post #1

Przyczyną mogą być styki - ROM lub karta turbo. Jak styk jest słaby (brudny, zaśniedziały), to może się poprawiać lub pogarszać na skutek rozszerzalności cieplnej (czyli po nagrzaniu lub wystudzeniu Amigi). Walczyłem tak latami z Apollo1240. Problem ustąpił po wymyciu karty w płuczce ultradźwiękowej i przeczyszczeniu złącza na płycie i w karcie preparatem do styków. Znajomy elektronik poleca do tego Mr. McKenic, twierdząc, że rodzimy Kontakt S nie jest najlepszą propozycją.

Z kolei z ROM-em mam permanentny problem w A600. Podstawka rozbita przez dziadowski przełącznik kickstartów i klops.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 13:35:50 przez Daclaw
[#4] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@_Skiba, post #2

Czy te układy w razie czego gdzieś mogę zakupić ?
[#5] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@rootspk, post #4

Tak, na Amibay, ebay, i pewnie ktoś w PL też powinien mieć.
[#6] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@_Skiba, post #5

Pytam o sprawdzone źródło
[#7] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@Daclaw, post #3

Wlutuj rom bezpośrednio do płyty bez podstawki. Ja dawno temu miałem w 1200 fast ata 4 ide która nie kontaktowała za każdym razem mimo czyszczenia slotów nóżek itd. Tak mnie to irytowało że wylutowałem podstawki i wlutowałem fastatę w płytę bezpośrednio i problem ustąpił :)))
[#8] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@rootspk, post #6

[#9] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@_Skiba, post #8

Wielkie dzięki :)

Strona którą podesłałeś ze schematami to mega sprawa, wielki szacun dla twórców :)
[#10] Re: A1200 6x miga power , restart i od nowa

@Daclaw, post #3

Coś w tym może być, miałem ostatnio podobny problem na drugiej ami i z tego co pamiętam tam zamontowałem blizzarda, którego teraz używam. Mam jeszcze 2 acy i na nich w wolnym czasie sprawdzę a dzisiaj wezmę do roboty blizzarda i poddam gniazdo myciu w walnie ultradźwiękowej bo faktycznie jest zasyfiałe.
Najpierw sprawdzę wszystkie bez inwazyjne możliwości a jak nie pomoże to trzeba będzie dalej szukać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem