kategoria: A1200
[#1] Indivision MK3
Ostatnio się dzieją cuda wianki, ekran podzielił się na monitorze x2 :) oczywiście nie do korzystania. Miałem 2 ekrany rozjechane na monitorze - jeden pod drugim
Okazało się że była to kwestia braku styku - izopropanol i dogięcie blaszek wystarczyło.

Ale jest co innego co się od już dłuższego czasu dzieje, monitor mam po hdmi spięty z amigą i co jakiś czas ekran robi się czarny i mk3 jakby się na nowo załączało ponieważ po przywróceniu ekranu (trwa to z sekundę) pojawia mi się informacja z logiem mk3 z parametrami sygnału i tak co jakiś czas - wczoraj kilka razy co minutę dosłownie.
Nie wiem czy to jest jakiś jej feler czy brak softu do zarządzania mk3 - działo się to na gołym systemie ale z powodu późnej pory odpuściłem sobie dalszą instalację. MK3 sprawdzałem na innej sztuce amigi i jest tak samo.
Nie wiem czy trzeba jakiś F.M. aktualizować ? czy po prostu mk3 jest zwalone
[#2] Re: Indivision MK3

@rootspk, post #1

A jaką masz rewizję płyty głównej? Ja w swojej 2B miałem to samo co ty. Jak przełożyłem indivision do drugiej ami z rewizją 1D1 ,to z tą płytą jyż nie ma tych problemów
[#3] Re: Indivision MK3

@jaster, post #2

Mam obie rewizje i jest ten sam problem.

Chwilę temu znalazłem opis problemu:
https://forum.icomp.de/index.php?thread/1286-indivision-aga-mk3-a1200-2b-heat-problems/

Jeśli się okaże że to flash to pół biedy ale jeśli nie, to ta karta kosztuje prawie tauzena i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Zrobię flash... oczywiście jeśli najnowszy nie jest wgrany i mogę mieć tylko nadzieję że sprawa nie wróci.
[#4] Re: Indivision MK3

@rootspk, post #3

moja mk2 się rozgrzewa minutę i pojawiają się dziwne artefakty, później chodzi jak dzwon.
[#5] Re: Indivision MK3

@rootspk, post #3

Daj znać jak poszło. Ja swojego indi kupowałem dawno i może też tego będe potrzebował.
[#6] Re: Indivision MK3

@ritzu, post #4

Podobno przy mk2 trzeba jakiś rezystor od spodu płyty zewrzeć i problem znika. Nie pamiętam teraz gdzie o tym czytałem ale koleś opisywał jak się pozbył śmieci na ekranie.
[#7] Re: Indivision MK3

@jaster, post #6

Sam wentylator nie wystarczy? Właśnie się zastanawiam jak pozbyć się artefaktów przy mk2 w highgfx .
[#8] Re: Indivision MK3

@jaster, post #6

koleś opisywał jak się pozbył śmieci na ekranie
To pewnie ja. Treść. Rozwiązanie świetnie się sprawdza z Mk2 do dzisiaj.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 17:23:22 przez Krashan
[#9] Re: Indivision MK3

@Krashan, post #8

To pewnie ja. Treść. Rozwiązanie świetnie się sprawdza z Mk2 do dzisiaj.

Tak dokładnie, to ty
[#10] Re: Indivision MK3

@Krashan, post #8

Jeśli dobrze zrozumiałem należy zrobić obejście z drutu i to rozwiązuje problem artefaktów?
[#11] Re: Indivision MK3

@Bociek78, post #10

Ale chyba tylko w mk2
[#12] Re: Indivision MK3

@Bociek78, post #10

Jeśli dobrze zrozumiałem należy zrobić obejście z drutu i to rozwiązuje problem artefaktów?
Tak, wcześniej jest jeszcze opisany sposób programowy (wyeliminowanie białego koloru z palety).
1
[#13] Re: Indivision MK3

@jaster, post #11

Ale chyba tylko w mk2
Możliwe. Nie miałem jeszcze okazji przetestować z Mk3.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem