[#1] Amiga 2000
Witam !
Posiadam A2000 lecz bez oryginalnej klawiatury - czy jest jakiś sposób aby podłączyć inną ?

tj

A2000 z ROM v1,3 /v 2,0
2 szt FDD 880 kb
Karta Turbo A 2620 z 4 MB 32 bit RAM
Karta SCSI A2091
wszystko sprawne Stan wizualny na"-5" - moze jest ktoś zainteresowany kupnem całości ?


PS. mam HDD pod SCSI po podłączeniu widać sie ze kręci tak więc pewnie jest sprawny , posiadam również CD-ROM pod SCSI


mój gg: 8296127

pozdrawiam "gregon"

[#2] Re: Amiga 2000

@gregon, post #1

To nie giełda....

[#3] Re: Amiga 2000

@Hubez, post #2

No i... Widziałeś że nasz kolega ma problem z klawką. Podejżewam że klawiatura od a500 będzie pasowac, trzeba tylko odpowiedni kabelek do odpowiedniej dziurki wsadzic ;] Bo jak klawka od cdtv działa pod a500 i a2000 to będzie żażyć;]

[#4] Re: Amiga 2000

@arti4-92, post #3

Miałem A2000 tam klawiatura jest na gniazdo DIN i jest to klawa zewnętrzna :]

W A500 jest inaczej.



Ostatnia modyfikacja: 30.08.07 12:50
[#5] Re: Amiga 2000

@Hubez, post #4

Ale sygnaly te same, wiec wystarczy wsadzic klawe od a500 do obudowy np. mikronika, wziasc dina, polutowac wedle sygnalow i po robocie.

[#6] Re: Amiga 2000

@gregon, post #1

Hmm...
Jak zwykle precyzyjne odpowiedzi ;)
Da się bez większych problemów podłączyć klawiaturę od A500 (sam tak mam). Pojawiają się jednak w tym momencie następujące problemy:
a) należy dopasować sygnały z wewnętrznego złącza A500 do standardu wtyczki DIN A2000.
b) klawiatura A500 generuje sygnał RESET ( CTRL+Amiga+Amiga) sprzętowo (jest do tego specjalna, osobna linia we wtyczce) a A2000 sygnał ten tworzy programowo (specjalny kod RESETU). Mówiąc krótko po pomyślnym podłączeniu klawiatury A500 do A2000 stracisz możliwość resetu z klawiatury!!! Żeby taką możliwość zachować należy "zbudować" bardzo skomplikowaną elektronicznie przelotkę w postaci przewodu "pociągniętego" do odpowiedniego punktu na płycie głównej A2000 :). Dodam tylko, że to NAPRAWDĘ działa i to, że w necie nie znalazłem opisu jak to zrobić, ale od czego są szare komórki.....
c) goła klawiatura od A500 jest mało atrakcyjna. Trzeba by zrobić jej obudowę!
[#7] Re: Amiga 2000

@*y, post #6

Możesz bliżej opisać ten temat resetu?
[#8] Re: Amiga 2000

@amigafan, post #7

Już wyjaśniam:

Popatrz na stronę http://pinouts.ru/Inputs/KeyboardAmiga5.shtml
jak widać 3 pin klawiatury jest nie podłączony (N/C). Zapamiętaj to ważne!!!
Teraz strona: http://stason.org/TULARC/pc/amiga/cd32/53-Pinouts.html jest tam rozpiska wewnętrznego łącza klawiatury A500. Na 3 pinie jest sygnał RESET (Res). I tu już jesteśmy prawie w domu! Łączymy odpowiednie sygnały ze złącza A500 z wtyczką DIN tak aby odpowiadały one sygnałom klawiatury A2000! Dodatkowo łączymy sygnał Res ze złączki A500 do pinu 3 we wtyczce A2000! Teraz musimy wydostać płytę główną A2000 i tam robimy zworkę od punktu lutowniczego odpowiadającego pinowi 3 (pin ten nie jest podłączony do czegokolwiek) do nóżki nr 5 układu GARY. Tam powinien dochodzić sygnał _KBRESET. Montujemy wszystko z powrotem i cieszymy się sprawną klawiaturą do A2000 :)
Życzę powodzenia!!!

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem