kategoria: Programy
[#1] SCSIPrefs (Oliver Kastl)
Czy ktoś z Was ma ten program, albo wie gdzie się znajduje? Z dokumentacji (ReadMe), znajdującej się na ogólnodostępnych dyskietkach do kontrolera A.L.F. 2 wynika, że służy on do ustawiania parametrów znajdujących się w pamięci kontrolera A.L.F. 2 ? Niestety na dyskietkach albo źle szukam albo go po prostu go nie ma. Ewentualnie może wiecie czy np. użycie czegoś w rodzaju "AlfReset", kasuje zapis w pamięci ROM i pozwala odłączyć na stałe dysk(Amiga nie startuje bez tego), czy jest tylko rozwiązaniem chwilowym(bo nie wiem czy dobrze rozumiem te "instrukcje"), bez zapisywania informacji w pamięci kontrolera(czyli nie dającym możliwości odłączenia dysku)? Ewentualnie czy jakiś inny program może pomóc, a jest np. na dyskietkach? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
[#2] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@pgru2, post #1

Na dyskietkach nie mam, ale mogę mieć obraz dysku z tymi toolsami. Kiedyś trafiła mi się A2K z takim kontrolerem, to obraz zrobiłem od razu.
[#3] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@MariuszK, post #2

Chętnie zobaczę - może to coś co rozwiąże problem? Jeśli mógłbyś się podzielić tym obrazem, albo przynajmniej samymi rzeczami do A.L.F.-a?
[#4] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@pgru2, post #3

tutaj jest trochę sterników i softu:

http://amiga.resource.cx/exp/alf2
[#5] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@tom256, post #4

Na dyskietce ALF2_226c.dms znajduje się szukany program

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 16:24:40 przez Norbert
[#6] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@Norbert, post #5

Dziękuję, mój błąd. Katalog ALF2 z narzędziami wyświetla się pod WB 3.0 (częściowa kopia z mojego dysku twardego) po pokazaniu wszystkich plików. Jak oglądałem zawartość dyskietki po zbootowaniu do WB 1.3(?) z kolejnej wersji ALFa, to po prostu nie widziałem tego katalogu.
[#7] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@pgru2, post #6

To nie używasz żadnego filemanagera?
Tam widac wszystkie pliki od razu.
[#8] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@pgru2, post #1

Ten program jest też używany m.in w Amidze 3000 do ustawiania trybu pracy scsi.
[#9] Re: SCSIPrefs (Oliver Kastl)

@Norbert, post #7

Kiedyś dawno temu używałem FileMastera czy jakoś tak. Co do plików to albo znów źle patrzę, albo nie ma np. opisanego w dokumencie programu Passwort/Password czy jakoś tak. Żeby było śmieszniej to według dokumentacji ten program służy bardziej do ustawiania opcji partycji(coś jak program instalacyjny który jest na dyskietkach), ale w przeciwieństwie do programu instalacyjnego jest tak napisany, że nie można rzekomo usunąć sobie danych przez przypadek. Dlatego sam autor uważa, że nazwa jest niepoprawna.


@Rafał A-3000 dlatego dałem w tytule imię autora, bo owszem jest na Aminecie taki program i w pierwszej chwili myślałem, że to to, ale.... Program SCSI Preferences jest napisany przez Martin-a A. Blatter-a i nawet w instrukcji autor zaznacza, że jest tylko do A3000 i nie działa z A2000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem