kategoria: A1200
[#1] Sieciowka na Pcmcia mapowana jako ram
Hej, w momencie kiedy podłączam kartę sieciową na Pcmcia. Od razu przez amige przypisywana jest jako ram (pod adresami na których mam już przypisany ram z karty turbo). Dzieje się tak nawet gdy odpalam system bez ss. Jak widać poniżej:

Cardreset z Aminetu nie pomaga.
Jakies pomysły?
[#2] Re: Sieciowka na Pcmcia mapowana jako ram

@Mir3k, post #1

Taki urok tej karty.
Jak zamontujesz 4MB problem nie będzie istniał.
[#3] Re: Sieciowka na Pcmcia mapowana jako ram

@Norbert, post #2

Nie nie, to przez 10 lat działało w ten sposób. :) Jakiś czas temu sieciówka się popsuła, trochę Amigi nie uzywałem i teraz pojawił sie taki problem.

Mam tu kicka 3.0, przy 8 mb nie blokuje się na nim PCMCIA. (gdzieś to już zostało opisane).
Dodatkowo jeśli włożę karte przy uruchomionym juz systemie, mozna z niej bez problemu korzystać.
[#4] Re: Sieciowka na Pcmcia mapowana jako ram

@Mir3k, post #3

To działa czy nie działa?
Bo jeśli informacja o pamięci pokazuje się na popsutej sieciowce, to wiesz już skąd się bierze.

Skąd wiesz że 10lat temu showconfig nie wypisywał tych samych danych co teraz ?
Sprawdzałeś?
Pamiętaj że pamięć zawodzi szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 12:22:14 przez Norbert
[#5] Re: Sieciowka na Pcmcia mapowana jako ram

@Norbert, post #4

Nie, na sprawnej. Sprawne obie - testowane na A600.
Nie wiem czy wtedy nie wypisywał, ale ma to odzwierciedlenie na głownej belce. Sumuje pamieć fast i pokazuje jakbym miał 12 mega.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem