kategoria: A1200
[#1] Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)
Witajcie,

Pierwotnie miałem zatytułować wątek "Powrót Syna Marnotrawnego", ale z obawy przed (jednakowo surową, co sprawiedliwą) reakcją grona Moderatorów zrezygnowałem ;)...

Kilka lat temu sprzedałem swoją kolekcję Amig (poszły rozbudowane do rozpuku CDTV, A1200, A600, A500+). W tym miejscu moglibyście składać mi kondolencję. Nie mniej - wspomnienia z rodzinnych wakacji nad Morzem Śródziemnym były tego warte. Amigi, jak to najlepsze przyjaciółki, pokryły koszty w całości.

Teraz wracam. Myślałem, że już nigdy... ale, rany - nie da się! Ta miłość powraca jak boomerang.
Co prawda ceny poszybowały w górę i nasze hobby staje się już mocno high-end'owe, to jednak znów przymierzam się do zakupów.

Stąd do Szanownego Grona kilka pytań:

1. Jesteście tu jeszcze ??? :) (błagam bądźcie - poza Wami nikt mnie nie zrozumie)

2. Czy funkcjonują jeszcze sklepy ze sprzętem Amigowym? Ktoś coś jeszcze produkuje? (RetroAmi świeci pustkami jak mięsne w PRL'u)

3. Ktoś z Państwa "odlewa" jeszcze pokrywy na klawiatury do klasycznych Amig?

4. Da się na Giełdzie kupić zadbaną płytę do 1200 lub cały komp bez natrafienia na pazernego Allegrowicza?

5. Czy robiliście zakupy w a1200.net? Wrażenia? Ich obudowy zawróciły mi w głowie!

Dziękuję!!!

P.S. Ratunku!!! Amigowy świat znów mnie wciągaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa aa a a ... ... .. . . .

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 20:35:23 przez wilkwcieniu
[#2] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #1

Jesteśmy, co mamy nie być.
1
[#3] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #1

1. Dlatego podstawowa zasada w świecie retro brzmi - nie jesteś Jobsem(w sensie liczą się tylko nowe rozwiązania), nie sprzedawaj swojego sprzętu, bo jak będziesz chciał wrócić to zapłacisz za to znacznie więcej niż "zarobiłeś" na sprzedaży.
2. Sklepów Amigowych jest pełno.
3. Zapytaj się bodajże Retronics.
4. Pazerni to są lekarze i pielęgniarki(ze wspaniałymi wyjątkami, do których to się oczywiście nie odnosi), ciągle chcą więcej i więcej, a składka zdrowotna już kosztuje nas astronomiczne pieniądze, podobnie jak służba zdrowotna(w UK przynajmniej obywatel ma za darmo jak go nie stać, w Polsce taka "przyjemność" to obecnie kilkaset złotych miesięcznie(dobrowolna składka zdrowotna)).
5. Jeśli się nie mylę co do sklepu to poczytaj wątek o nowych klawiszach do Amigi.
1
[#4] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@Krashan, post #2

Jesteśmy, co mamy nie być.

I na sercu robi się lepiej 😉
[#5] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@pgru2, post #3

Sklepów Amigowych jest pełno


Polecisz jakieś, z których sam korzystasz?

poczytaj wątek o nowych klawiszach do Amigi


Dziękuję. Poczytam na pewno.

bodajże Retronics.


Zdaje się, że kupowałem tam kiedyś do 1200 i 600. Dzięki!
[#6] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #5

Co do sklepów poza naszym krajem polecam ten:
https://amigastore.eu często z niego korzystam i z wysyłkami nie ma problemów,
najczęściej paczka dotrze w przeciągu tygodnia.
A i obudowy do A1200 często tam się pojawiają.
1
[#7] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #4

Jak Nie My To Kto, chyba tu oficjalny https://www.youtube.com/watch?v=FG1c7NeofXU

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 21:47:58 przez pgru2
1
[#8] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #5

Ciężko polecać aktualnie bo ja niestety mam teraz bardzo niewielki budżet na takie rzeczy i zazwyczaj robię na zasadzie "podoba mi się, cena jest niezła ale i tak mnie nie stać" .

Zasadniczo jak się kiedyś kupowało to Retronics(np. pokrywa do klawiatury A2000, Atari 65XE, magnetofonu, gry itp.), oraz jeden sklep który sprzedawał np. SolidGold-a
1
[#9] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #1

Jesteście tu jeszcze ??? :) (błagam bądźcie - poza Wami nikt mnie nie zrozumie)


Doskonale Cię rozumiem,
w sobotni wieczór, po długim, wyczerpującym, pracowitym tygodniu łyknąłeś trochę wody ognistej i stwierdziłeś, "acomiszkodzi,napiszęcomnieboli" ;-D
Skoro wiesz, że ceny poszybowały a chciałbyś kupić, to wiesz również gdzie.
Zapewne tam, gdzie sam Amigi sprzedałeś. Odkrywcze?
Wniosek, chcesz sobie pogadać z Amigowcami, a nie wiesz jak, weź zarejestruj się na Discordzie PPA.
.
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)
[#11] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@rePeter, post #9

łyknąłeś trochę wody ognistej i stwierdziłeś, "acomiszkodzi,napiszęcomnieboli" ;-D


Weź... a może się stęskniłem po prostu. Człowiek chce wrócić na łono społeczności, a Ci go ironią na dzień dobry. Ja Ciebie proszę! 😉

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 23:05:16 przez wilkwcieniu
[#12] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #11

Wróć jak będziesz miał przynajmniej jedną Amigę.
Teraz nie ma o czym gadać.
[#13] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #11

Człowiek chce wrócić na łono społeczności, a Ci go ironią na dzień dobry. Ja Ciebie proszę!


Zdradziłeś społeczność i uciekłeś nad morze. Wygrzewałeś się na słońcu, a my grzaliśmy lutownice na wymiany kondensatorów. "Piniundze" się skończyły i wróciłeś

Żarty żartami.

Tanio to było.
Poluj na giełdzie/allegro/ebay
OLX najlepiej odbiór osobisty.
Lokalnie czasem uda się coś kupić z piwnicy mniej rozeznanego.

Tymczasem możesz zainstalować WinUAE i chociaż trochę poczuć "to coś"
3
[#14] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #1

Możesz kupić to co chcesz, jest coś takiego jak giełda ppa, niestety rarytasów tanio nie kupisz, każdy amigowiec o tym wie
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)
[#16] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@snifferman, post #13

Lokalnie czasem uda się coś kupić z piwnicy mniej rozeznanego.


A są jeszcze tacy nierozeznani?...Szczerze wątpie, panowie to nie te czasy dzisiaj każdy ma w kieszeni wujka google, co w pare sekund podpowie co i jak. Okazje za skrzynkę browara już umarły, i były tylko przez jakuś czas wiele lat temu kiedy Amiga uważana była za przestarzałe gówienko.
[#17] Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)

@wilkwcieniu, post #1

Pazerni Allegrowicze? Przecież to rynek dyktuje takie ceny, wystarczy zerknąć na ten Desktop Dynamite za 2kPLN, licytacja wciąż trwa. Teraz same płyty główne po recapie widywane są po 1000 zł.

Nie wiem, czy na miejscu kogoś, kto ponownie chce wejść w retrogaming, nie zdecydowałbym się na zakup Segi Mega Drive, gdzie oprócz tytułów znanych z Amigi (SOTB, Cannon Fodder, Dune2, Chaos Engine, Lotus, Sensible Soccer i dziesiątki innych) są genialne exclusive'y, których posiadacze Amig nigdy nie doświadczyli. Długie godziny miodnej pixelowej rozrywki za niewielką kasę.


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 20:55:11 przez charliefrown
3
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pytania do Szanownego Grona - Pomóżcie, proszę :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem