kategoria: A1200
[#1] [A1200] startup-sequence - jak zrobić mapowanie kicka lub loadmodule scsi.device
Witam:
Chce zmapować kicka z pliku z podmienionym scsi.device i mam w s-s wpisane tak:

;C:Drap (przy okazji co to było to drap - nie jest to czasem do apollo 1240 które kiedyś miałem?)

;C:LOADMODULE DEVS:SCSI.DEVICE >NIL:
C:SanTool MAPROM ON FILE "Devs:ROMS/ks31hack-v0-Scsi46.rom" Reboot
C:SanTool MoreMem Quiet

jak zrobić mapowanie kicka lub loadmodule scsi.device zeby za drugim razem po resecie nie wczytywalo tego i nie wywalało komunikatu że już raz jest to zrobione lub żeby nie mapowało ponownie, bo tam jest na końcu Reboot i wiadomo co to robi :D

Na razie to zrobiłem pod prawym klawiszem myszki jak trzymam na starcie to mi mapuje się kick, ale mnie to irytuje - nie chce nic trzymać jak włączam amigę.

C:CheckLMB ;lewy myszki
IF WARN
c:+ ;(to jest plik + w C ktory ma linijkę z loadmodule scsi.device)
ENDIF


C:CheckRMB ;prawy myszki
IF WARN
c:- ;( a to jest plik - z mapowaniem kilka)
ENDIF

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 01:45:55 przez KoFi
[#2] Re: [A1200] startup-sequence - jak zrobić mapowanie kicka lub loadmodule scsi.device

@KoFi, post #1

Sprawdzaj wersję scsi.device i w zależności jaka jest to, kick czy scsi.device będzie mapowane lub nie
[#3] Re: [A1200] startup-sequence - jak zrobić mapowanie kicka lub loadmodule scsi.device

@KoFi, post #1

A zwykłe proste >NIL: nie wystarczy?
Masz w s-s linię
;C:LOADMODULE DEVS:SCSI.DEVICE >NIL:
usuń średnik i sprawdź
A w
C:SanTool MAPROM ON FILE "Devs:ROMS/ks31hack-v0-Scsi46.rom" Reboot
wpisz np. C:SanTool >NIL: MAPROM ... ,
albo dopisz na końcu
C:SanTool MAPROM ON FILE "Devs:ROMS/ks31hack-v0-Scsi46.rom" Reboot >NIL:
[#4] Re: [A1200] startup-sequence - jak zrobić mapowanie kicka lub loadmodule scsi.device

@RokiS, post #3

z LoadModule >NIL: wystarcza - działa oki - ale jak mapuje rom i wczytuje się ponownie system, to przywala się komunikatem do loadmodule i nie wczytuje dalej systemu (coś się rypie bo ma już ten scsi.device wcześniej podmieniony w pamięci).

Jak jest tak bez mapowania romu to jest ok.
C:LOADMODULE DEVS:SCSI.DEVICE >NIL:
Ale chce zrezygnować z loadmodule całkiem i zrobić same mapowanie romu który ma już podmieniony ten scsi.device 46.00 w samym romie.

w Santool >NIL: nic nie daje zarówno zaraz po santool jak i na końcu. (amiga cały czas się resetuje).

Teraz pytanie.
Skoro mam rom juz z podmienionym SCSI.device - który daje się mapować - to czy jest tu ktoś kto może go zaprogramować do kostek rom fizycznych? Czy to się da zrobić z tego 512kb pliku wsady do programatora?
(pliki wewnętrze które znajdują się w romie też mam - tak więc można w Remusie sklecić z nich 1 rom i podzielić na ROM.HI i ROM.LO (wygląda to wtedy jak wsady do programatora ale nie wiem czy to programator łyknie - umiał by ktoś to zrobić?
W sumie to jestem już tym trochę podirytowany - jeden plik żeby podmienić a tyle grzebania z tym : (
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem