kategoria: A1200
[#1] SUM USB A1200 - nie działa
Może ktoś miał podobnie bo ja już odpadam.

Zakupiony https://retroami.com.pl/index.php?id_product=163&controller=product&id_lang=6

Zakupiłem nawet klawiaturę Modecom MC-9005, która wg sprzedawcy działa.

Po zamontowaniu, świeci się dioda, nawet diody na klawiaturze mrugną przy uruchomieniu ale potem nic. Sama Amiga działa bez zarzutu ale dodatkowa klawiatura zupełnie nie reaguje...

Amiga 1200 po recappie
Zasilacz od Amigi 500
Karta CF 16GB
Kickstart 3.1
[#2] Re: SUM USB A1200 - nie działa

@slawekwozniak, post #1

Teoretycznie powinno to działać z każdą klawiaturą obsługującą protokół HID. Ja co prawda mam interface od electronica4you, ale powinno to działać tak samo, nie kupowałem jakiejś specjalnej klawiatury, podpiąłem to co miałem i działało, obecnie działa bez problemu z bezprzewodową klawiaturą Cherry.

Może Sum jest bardziej wybredny, popróbuj z innymi klawiaturami.

Jak się nie uda to ja bym spróbował przetrzeć alkoholem nóżki układu na który nakładasz interface, a jak to nie pomoże to zaktualizować firmware, w E4U podpina się interface przez usb do PC, w Sumie nie wiem jak jest, ale na pewno jest też taka możliwość.
1
[#3] Re: SUM USB A1200 - nie działa

@jargo, post #2

dzięki. zobaczę. no ja podłączyłem z 8 różnych i żadna nie zadziałała :(
1
[#4] Re: SUM USB A1200 - nie działa

@slawekwozniak, post #3

zwróć sprzęt jak wadliwy.
[#5] Re: SUM USB A1200 - nie działa

@Bociek78, post #4

Tak też zrobiłem i dostałem inny egzemplarz, który sklep testował przed wysłaniem i działał. Dlatego pytam bo to dość dziwne, że u mnie nadal nie działa.
[#6] Re: SUM USB A1200 - nie działa

@slawekwozniak, post #5

Może podstawka z Suma nie ma poprawnego styku z nogami układu CIA? Układ CIA może mieć zanieczyszczone nogi i powodować problem.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem