kategoria: A1200
[#1] klawaitura (amiga 1200)
Mam taki problem,
po wciśnięciu lewego klawisza alt, jest on aktywny przez 15 sekund, tzn każde naciśnięcie w tym czasie innego klawisza powoduje pojawienie się znaku na ekranie takiego jak by był wciśnięty razem z klawiszem alt, albo podczas gry w pinballa po wciśnięciu lewego alta, lewa łapka jest przez 15 sekund w górze.

To uszkodzenie folii ? nie widać nigdzie żeby coś z nią było nie tak
[#2] Re: klawaitura (amiga 1200)

@macRush, post #1

A odpal gre z dyskietek i sprawdz.
[#3] Re: klawaitura (amiga 1200)

@macRush, post #1

Brak sprezynki pod klawiszem lub za słabo go odbija.
[#4] Re: klawaitura (amiga 1200)

@Stoopi, post #3

Słabe odbijanie klawisza może być spowodowane przede wszystkim uszkodzeniem młoteczka klawisza, bardzo często, przy zbyt silnym dociśnięciu klawisza do młoteczka (np. gdy wyciągamy klawisze do czyszczenia i później je zakładamy z powrotem), taki młoteczek ulega pęknięciu choć się nie rozpada co powoduje, że gdy później wciskamy taki klawisz w młoteczek, jest on zbyt głęboko wciśnięty a to rozpręża nóżkę młoteczka co powoduje zbyt duże tarcie młoteczka o górną, plastikową osłonę folii klawiatury. Ja walczyłem tak z klawiaturą w małym atari, kupiłem więc klawiaturę od A500 która ma identyczne młoteczki, powymieniałem te popękane i problem zniknął ;) Proponuję zakup jakiejś uszkodzonej klawiatury od A500 za kilkadziesiąt zł zamiast kupować pojedyncze młoteczki bo ceny za 1szt. są absurdalne (czyt. dla naiwniaków), ewentualnie, jak to nie pomoże to sprawdzenie tego problemowego młoteczka w miejscu innego klawisza i wtedy będzie wiadomo czy to wina młoteczka, jeśli nie to zawsze można kupić na allegro folię PCB do A1200 od jednego z naszych forumowiczów którego, proszę wybaczyć, nicku nie pamiętam (ale jest wątek o tej folii PCB na forum).
[#5] Re: klawaitura (amiga 1200)

@Madman, post #4

zawsze można podłożyć na próbę z jakiegoś "mało" używanego klawisza w 1200 możesz mieć 2 blanki chyba ze masz jakaś niemiecka klawiaturę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 14:51:46 przez nekroskop
[#6] Re: klawaitura (amiga 1200)

@Madman, post #4

Polecam taki sposób:
https://www.ppa.pl/forum/elektronika/42880/amiga-1200-klawiatura-a500-duzy-shift-i-enter#m719241
[#7] Re: klawaitura (amiga 1200)

@Madman, post #4

nie, to nie problem młoteczka, tylko foli , jak zwieram ten znak to idzie normalnie, natomiast jak kolo niego nacisnę folie to musi być tam zwarcie miejscu gdzie przecinają się dwie ścieżki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem