kategoria: A1200
[#31] Re: Indivision ECS & AGA

@wilkwcieniu, post #1

[#32] Re: Indivision ECS & AGA

@_Skiba, post #3

[#33] Re: Indivision ECS & AGA

@Greczkin, post #31

Tylko mu, po co jak najlepszą amigą jest dla niego PC ? Scandoubler to PC.
[#34] Re: Indivision ECS & AGA

@Dorian3d, post #33

A scadubler super !
[#35] Re: Indivision ECS & AGA

@Greczkin, post #31

Tylko coś słabiutko się Borg przygotował do recenzji bo tylko po composite (który pomylił w filmie z componentem) zrobił testy (o ile można to nazwać testami). No chyba, że nie wszystko jeszcze działa i/lub nie miał zgody na pokazywanie czegoś więcej ;) Jeśli to będzie dorównywać choćby takiemu Retrotink 5X Pro a będzie tańsze, rozważę zakup, na pewno jednak nie dam za to 300EUR jak za w/w Retrotinka.
[#36] Re: Indivision ECS & AGA

@Madman, post #35

Retrotink nie dorasta do pięt . w medusie acid maker podpinał i czarował z prawie każdym retro sprzętem.. od złommodore , atari nesy sresy szczeguły techniczne są w wywiadzie z lostparty 2021 na YT.
link

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 16:55:52 przez Greczkin

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 16:56:24 przez Greczkin

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 16:59:04 przez Greczkin
[#37] Re: Indivision ECS & AGA

@Greczkin, post #36

Śledzę wątek z Meduzą na kilku stronach. Obawiam się, że projekt jest trochę zbyt przekombinowany i próbujący znaleźć niszę koło OSSC i innymi upscalerami z wyższej półki; tyle że pod flagami "nie chińszczyzna"...
Niestety puki co - nie radzi sobie meduza z w miarę szybkim przełączaniem/skalowaniem HI/LO np. na PlayStation (jest coś o tym na AOL).
Meduzę zrobi Lotharek więc cena będzie wyżyłowana i poparta wspomnianym już hasłem "nie-chińszczyzna". OSSC kosztuje koło 600pln, ciekawe na ile wycenią Meduzę ich twórcy???

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 22:09:39 przez PWS
[#38] Re: Indivision ECS & AGA

@PWS, post #37

Meduzę zrobi Lotharek więc cena będzie wyżyłowana


Objaśnisz mi jakoś ten tok rozumowania?
[#39] Re: Indivision ECS & AGA

@PWS, post #37

z 1500 zl
[#40] Re: Indivision ECS & AGA

@Dorian3d, post #39

To by była przesada trochę, Retrotin5X kładzie stare OSSC na łopatki, a tyle nie kosztuje. Z drugiej strony mamy kryzys dostępności podzespołów, więc może...

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 23:21:51 przez san_u
[#41] Re: Indivision ECS & AGA

@Greczkin, post #36

@Greczkin
Dzięki za linka, faktycznie, w filmie Borga był fragment z tego wywiadu ale nie sądziłem, że to gdzieś jest dostępne w całości. Oglądnę z chęcią i posłucham. Ja na razie jedynie opieram się na tym co widziałem na yt jeśli chodzi o retrotinka a teraz, gdy już 5x pro weszło do sprzedaży, tych filmów z testami jest więcej. Dopóki Meduza nie wyjdzie i nie zobaczę porządnych recenzji, nie zamierzam jej kupować. Najbardziej mnie interesuje kwestia ewentualnego lagu i szybkości przełączania między trybami wyświetlania (to w Amidze jest ważne).
[#42] Re: Indivision ECS & AGA

@san_u, post #40

Należałoby się jeszcze upewnić czy RetroTHINK-5X nie obcina znowu obrazu z prawej strony (co widać wyraźnie np. na Workbenchu), jak to było w poprzedniej wersji oraz w generycznym chińskim konwerterze. Da się też zauważyć rozjaśnianie kolorów co jak dla mnie wygląda średnio. Znając życie to niedaleko pada jabłko od jabłoni i gdyby tak było to szczerze mówiąc podarowałbym sobie kupno tego czegoś.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 12:53:35 przez seng164
[#43] Re: Indivision ECS & AGA

@PWS, post #37

Mam ossc dużo gram na ps1 i to jest okrutne kiedy w silent hill czy Dino grisis 1 gra śmiga w 240p, a menu ekwipunku w 480i, zmiana rozdziałki to minimum 5 sekund ... (O dziwo na LG nanocell to już 2 sekundy)

Jeżeli medusa ma podobny problem to zostaje przy ossc...

Btw. Zmodowany gonbes 8200/8220 czyli GBS Control (nawet jeden ziomo sprzedaje go za 1000zl na allegro pod nazwą amiga scan doubler) tego problemu nie ma :) testowałem i zmiana rozdziałki następuje momentalnie :) nawet ciemności nie ma tylko pyk i jest :p - muszę dorwać go skądś co by wam na kolejnym SACP/retronizacji przedstawić :) Proszę pamiętać, że sam gonbes + mod gbscontrol + lutowanko to max 150zl :p, a retrotink 5x 1500zl ...
1
[#44] Re: Indivision ECS & AGA

@sajdor, post #43

Pojawiła się Medusa, cena 699 zł co jest miłym zaskoczeniem (choć podobno w pre-orderze ma być tańsza niż cena finalna), na stronie Lotharka, miała być dostępna w pre-orderze ale póki co, na Retrohax jej nie ma. Nie mam pojęcia czy podana data na stronie to data od której będzie można robić preorder czy też ma to być już premierowa sprzedaż. Pytanie tylko czy to prank na 1 kwietnia...? Jutro się dowiemy ;)

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 15:17:31 przez Madman
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem