kategorie: A1200, A4000, A500, A600, Vampire
[#1] Koniec produkcji kart Vampire V2
No to kończy się pewien etap... Igor "Majsta" kończy przygodę z Apollo Team. Oznacza to też koniec kart z serii V2. Niestety z tego co piszą nie każdy otrzyma karty na które czeka.... Nadchodzi nowa seria kart turbo bazująca na V4.

link

+ Link do zapowiedzi nowych kart, jak widać koniec z nazwą Vampire. link

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 21:57:26 przez JakubH_
[#2] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #1

No to na wszelki wypadek ustawiam się w kolejce raz jeszcze. Szkoda, że nie planują niczego nowego do a600. Może to czas na rodzimą furię i odrobinę oszczędności? Czy gdzieś mogę znaleźć specyfikację a1200 icedrake?
[#3] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #1

No to trza zacząć ciułać na V4 do a1200😀
1
[#4] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@jaster, post #3

Tak.. a potem v5 v6 v7 v8....
[#5] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@wilkwcieniu, post #2

1
[#6] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@Don_Adan, post #5

Dzięki. No to kolejne 14 miesięcy oczekiwania. „In development”, „prototype”, „testing”. Co tam… wchodzę w to 😉.
[#7] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #1

Z tego co widać do A600 już nie będzie wampira.
[#8] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@ted, post #7

Niby smutno, ale… tak sobie pomyślałem. Jedna będzie koszerna (a600), druga odpicowana (a1200). Akceptowalny kompromis.
1
[#9] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@wilkwcieniu, post #6

Nie ma dla A600, ani nie ma dla A3000/A4000. Oni karte z V4 mieli juz dawno (na YT sa filmy z V4 dla A500), byla zapowiadana, ale jej nie wypuscili ze wzgledu na produkcje V2 i moze Igora. Skoro nie ma Igora, to pewnie nie bedzie tez Raptora. Za to bedzie V4, raczej najlepsza karta turbo pod wzgledem osiagow i ilosci pamieci RAM do Amigi. Moze Buffee bedzie lepsza choc ja osobiscie watpie.
[#10] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #1

Ciekawe co SAGA wniesie w porównaniu do AGA skoro ma być też w karcie dla A1200.
1
[#11] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #1

No to co :) otwieramy szampana ;)
[#12] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@Mariodj, post #11

Teraz? Teraz to trzeba wkładać miedziaki pod poduchę i ciułać na nowego „vi”. No chyba, że takiego z Biedronki. To można, czemu nie 😉…
1
[#13] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@Don_Adan, post #9

Zgadza się, Raptora nie będzie. Może zrobią wersję LC karty V4 1200 , kto wie.....
[#14] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #1

Kończy przygodę... to raczej powód do smutku chyba? Samo porzucenie wersji V2 to więcej czasu na pracę nad V4 standalone? Byłoby fajnie.
[#15] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@KM_Ender, post #14

Przyjrzałem sie wszystkim Vampirom i myślę że najlepiej śmiga ten. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=iZs4QnZgTwA

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 00:16:23 przez ZbyniuR
2
[#16] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@ZbyniuR, post #15

to tylko moze doprowadzic do czystej spekulacji, ceny powinny v2 pozostac bez zmian, bo przeciez... https://www.ppa.pl/aktualnosci/setki-akceleratorow-vampire-czekaja-w-magazynach.html
[#17] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@juen, post #16

Właśnie duża partia kart zmierza do Relec.ch :)

link


[#18] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #17

Karty dostępne

AmigaStore link

Relec link

Ceny jakby trochę wyższe
[#19] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@JakubH_, post #18

Po prawie roku czekania w kolejce, kupiłem.
Zbieram szczene z podłogi jak to pięknie chodzi w porównaniu do mojego Apollo 1240/40.
Nie spodziewałem się aż takiej różnicy :)
1
[#20] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@Maffi, post #19

Nie ma co porównywać, jest przepaść między tymi dwiema kartami.
[#21] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@Maffi, post #19

Jakieś problemy po zamontowaniu ? Dodatkowa konfiguracja czy gotowe do zabawy zaraz pop wyjęciu z boxa ?
Jak z zasilaniem, trzeba coś więcej niż Twojego Apollo ?
[#22] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@szczupi26, post #21

Wyjąłem z pudełka, podmieniłem Apollo na Vampire w Amidze i tyle. Doinstalowałem tylko sterowniki SAGA i Picasso.

Mam 2 amigi 1200, jedną która z Apollo 1240 średnio działa, drugą która z Apollo działała stabilnie.
Z Vampire obie działają prefect. Całość na oryginalnym ciężkim zasilaczu 5V, 3A.

Szkoda, że nie dają kabelka hdmi w zestawie do wyprowadzenia na zewnątrz amigi.

Jak to działa pięknie, nie mogę się nacieszyć :) Człowiek czuje że dostał to co chciał za swoje pieniądze. Zero rozczarowania jakie miałem po zakupie 040/40 25 lat temu.
1
[#23] Re: Koniec produkcji kart Vampire V2

@Maffi, post #22

Fajnie, że dostałeś TO co chciałeś... użytkownicy A600 mieli dostać AGA w Vampirze i niestety obejdą się smakiem. Trochę szkoda projektu i niestety V2, to już jest praktycznie projekt porzucony dla V4.
Szkoda V2, ale takie życie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem