[#1] Kickstart 3.2 i WB 3.0
Zamontowałem w swojej Amidze kicka 3.2. Z różnych względów nie chcę instalować WB 3.2 ani 3.1.4. W użytkowaniu dotychczasowego WB 3.0 + Opus Magellan 5 przeszkadza mi jednak brak workbench.library w romie 3.2. Próbowałem już na różne sposoby, niestety nie udało mi się do tej pory uruchomić swojej A1200 w w/w configu. Ciągle otrzymuję komunikat "Please insert disc containing libs/workbench.library 37".


Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 23:40:46 przez zilog
[#2] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@zilog, post #1

Dograj tą bibliotekę na dysk i sprawa załatwiona.
[#3] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Norbert, post #2

Mam ja na dysku. Wersja 40.5.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 23:40:23 przez zilog
[#4] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@zilog, post #1

Próbowałeś użyć LoadModule? Ja w ten sposób z powodzeniem podmieniam icon.library na nowsza. Może z workbench.library też zadziała?
[#5] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@tomekwojcik, post #4

Ok. Problem z workbench.library rozwiązany. Setpatch v44 pomógł. Niestety Magellan nadal się nie ładuje, ale do sprawy powrócę jutro.
[#6] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@zilog, post #5

Magellan 5.82 na OS 3.2 chodzi, bo sam używam. Jedyna rzecz, z którą zauważyłem, że jest problem to tytuł na górnej belce jest przesunięty, widać to szczególnie jak tą belkę powiększymy.
[#7] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@jargo, post #6

Jednak musiałem zainstalować WB3.2 na Kicku 3.2 w przeciwnym razie nie działały prefsy.

Teraz pytanko: Czym zastąpić fblita, ewentualnie jak go skonfigurować by działał. Słyszałem że jest jakiś myk z trybami natywnymi Picasso96, ale nie jestem pewien czy będzie to działało z moim IndivisionAGA a zwłaszcza z trybami HighGFX.
[#8] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@zilog, post #7

http://aminet.net/package/driver/moni/Native + Picasso96 od Jensa (wersja Aminet jest zbyt zabugowana).
[#9] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@zilog, post #1

Witam.
Zadam pytanie w podobnym temacie. Zainstalowany kickstart 3.2 na karcie ClassiWB ADVSP Full . Podczas uruchamiania krzyczy o icon.library i workbench.library. Po skopiowaniu z płytki AmigaOS3.2 obu bibliotek na kartę system się już uruchamia ale ikony są zjedzone (krzaki). Co robię źle ? Dziękuję
Mirek
[#10] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Taziman, post #9

Sprawdź w Prefs'ach Workbench'a czy nie masz zaptaszkowane No NewIcons.
[#11] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@AmiClassic, post #10

Zapomnij o poście numer 10
Cały czas miałem wrażenie, że chyba źle to przeczytałem.
Rozumiem, że Workbench'a masz w wersji 3.0 lub 3.1
Jeśli tak to spróbuj użyć tej biblioteki icon.library: link
Dodatkowo możesz spróbować wrzucić workbench.library w wersji 40.5, ale nie jest to konieczne.

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 02:13:54 przez AmiClassic
[#12] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@AmiClassic, post #11

Witam.
Szukałem tej opcji wczoraj dość długo w prefsach i lipa, googlowałem i nic. Myślę sobie już sobie po 24 w końcu idę spać. Moja instalacja to ClassicWB ADVSP full i chciałbym to uruchomić na kick 3.2. Podstawiałem te biblioteki do katalogu Libs i nie startuje. Dalej krzyczy o icon.library. Ech jeszcze raz zrobie próbę. Chyba, że konieczne są jakieś wpisy w s-s ?
Mirek
[#13] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Taziman, post #12

Ale dlaczego chcesz zrobić coś tak dziwnego, jak używanie plików WB3.0 z kickiem 3.2? Jeżeli chcesz używać WB3.0, to zmień kicka na 3.0 lub 3.1, bo z tymi wersjami pracuje poprawnie.
Z drugiej strony, skoro masz kicka3.2 to powinieneś mieć także WB3.2, bo były sprzedawane łącznie. Możesz więc zainstalować WB3.2.
Każda wersja WB ma dedykowaną wersję kicka. Kickstart to nie BIOS, tylko ważna część AmigaOS, więc mieszanie kicków z nieodpowiednimi WB to proszenie się o różne, trudne do naprawienia problemy.
2
[#14] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@wali7, post #13

Tak wiem, że to może dziwne jest co chcę zrobić. Mam oczywiście amigaOS3.2 i przymierzam się zainstalować, ale chciałbym nadal mieć możliwość używania ClassicWB gdzie są już fajne dodatki i whdload. Chcę unikać podmiany kick jak zapodam na innej CF AmigaOs3.2. Nie sądzę aby z moją wiedzą udało się dopieścić AmigaOS3.2 w zbliżony do ClassicWB. Ale to jest wyzwanie. Będę wdzięczny za porady jak tego dokonać.
Mirek
[#15] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Taziman, post #14

A jaka to Amiga? Jakieś turbo tam masz?
ROM można mapować. Można mieć fizyczny przełącznik Kicków. Trochę opcji jest, ale za mało info daleś.
[#16] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@zilog, post #1

Program SKick załatwi sprawę
[#17] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@snifferman, post #15

Aktualnie mam Blizzard 68030@50 z 16MB, do celowo ppc603e z 68040/25 2x16MB. Bije się z myślami czy przerabiać go na 68060 bo leży w szufladzie z AmigaOS4.1FE

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 17:49:45 przez Taziman

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 17:51:51 przez Taziman

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 17:52:09 przez Taziman
[#18] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Taziman, post #17

Dedykowany Blizkick załatwi mapowanie kickstartu.
[#19] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Taziman, post #14

Według Twojego opisu ClassicWB ADVSP z kickiem 3.2 wygląda teraz tak:


Chcesz aby wyglądał tak:


Aby to osiągnąć musisz coś poświęcić
Nie wiem na ile jesteś przyzwyczajony do SCALOS'a, ale trzeba go niestety wyłączyć i użyć icon.library z Aminetu, do której link Ci podałem wcześniej.
[#20] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@AmiClassic, post #19

Właśnie to samo otrzymałem, czyli poszarpane ikonki. Czyli tego nie obejdę?
[#21] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@AmiClassic, post #19

Właśnie to samo otrzymałem, czyli poszarpane ikonki. Czyli tego nie obejdę?
[#22] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Taziman, post #21

Czyli tego nie obejdę?
Jak widać na drugim obrazku da się jak najbardziej.

Ja jestem z tych, którzy gdyby używali tego gotowca CWB, Scalosa wywaliłbym przed pierwszym użyciem szeroki uśmiech
Dlatego pytałem jak bardzo jest on Ci niezbędny. Musisz to przemyśleć.
[#23] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@AmiClassic, post #22

No nie jest mi aż tak niezbedny. :) Podpowiesz co zrobić ?
[#24] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@Taziman, post #23

W drawerze C masz dwa pliki: LoadWB i LoadWB_orig. Kasujesz pierwszy (albo zmieniasz mu nazwę np. na LoadWB_scalos), natomiast plikowi LoadWB_orig zmieniasz nazwę na LoadWB. W user-startup wyremuj lub skasuj przypis dla Scalosa.
To by w zasadzie wystarczyło, ale pozostają ramki wokół ikon. To naprawia użycie icon.library Peter'a K. (ta z Aminetu).
[#25] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@AmiClassic, post #24

Dziękuję bardzo. Dzisiaj zaczynam urlop więc zabawa po urlopie. Pozdrawiam
Mirek
[#26] Re: Kickstart 3.2 i WB 3.0

@zilog, post #5

W jaki sposob ogarnales to poprzez setpatch? Mam ten sam problem z workbench.library.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem