kategoria: A1200
[#1] 68040 Installation Alert
Tytułem wstępu: OS 3.2 zainstalowałem na SD pod WinUAE (skonfigurowany na widoczny z prockiem 040). Karta sformatowana, odpala się bez problemu, co ważne bez alertu, o którym za chwilę - wszystko działa. Przełożyłem do Amigi 1200 z kartą Blizzard PPC 040/25 i 603e/160. I przy bootowaniu wyskakuje Żółte Guru.
O, takie, o:

Po kliku system się ładuje, ale nie powiem, delikatnie denerwujące to jest.

Żeby nie było - szukałem o co chodzi. Ludziom takie coś wyskakiwało najczęściej przy odpaleniu SysInfo. Nie znalazłem przypadku jak mój, przy uruchamianiu komputera.

Rozwiązania? Dotarłem do takich, żeby wywalić 68040.library i 68060.library z LIBS: ale to pisali ludzie z kartami na 68030 na pokładzie.

Czy ktoś z was miał podobny przypadek i poratuje rozwiązaniem?
[#2] Re: 68040 Installation Alert

@sleeva, post #1

Takie cos dzieje sie tylko przy sysinfo4 (jakies zabezpieczenie chyba WINuae)

jaka wersja biblioteki ?

C:VERSION 68040.library

czy masz zainstalowanego OXYPATCHERa ?

zrob kopie obecnej biblioteki 040 i z tego co sie orientuje musisz sobie sciagnac i podgrac te biblioteki

http://aminet.net/package/util/libs/MMULib

Powinno rozwiazac problemOK


Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 19:53:41 przez HOŁDYS
1
[#3] Re: 68040 Installation Alert

@HOŁDYS, post #2

Sprawdzę, aczkolwiek jeszcze raz:
Tak mi się robi na Amidze, przy uruchamianiu. Pstryk na zasilaczu, zaczyna czytać SD z systemem 3.2 i Yellow Guru czy jak to tam się nazywa. SysInfo nawet nie mam. Na WinUAE nic takiego nie wylatuje.

68040.library 46.3



Ale obczaję podmiankę biblioteki. Dzięki za trop.
[#4] Re: 68040 Installation Alert

@sleeva, post #3

ostatnia wersja to 47.1
2
[#5] Re: 68040 Installation Alert

@sleeva, post #1

Wyglada na blad w bibliotece 68040.library w wersji Thora. Zle rozpoznawanie procesora. Podejrzewalbym, ze ten PPC jakos tu miesza. Jesli nowsza wersja tej biblioteki nie dziala to zglos to do Thora, albo uzywaj wersji oryginalnej Phase 5.
2
[#6] Re: 68040 Installation Alert

@sleeva, post #1

BlizzardPPC bibiotekę 68040.library ma we flaszce

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 23:49:29 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
1
[#7] Re: 68040 Installation Alert

@sleeva, post #1

Pamiętaj że WinUAE nie emuluje w 1000 % amigi i to że twoj pecet podszywa sie pod 040 to na pewno nie jest do konca zgodny z PPC + 040 (nie sledze rozwoju emulatora i nie wiem czy juz te karty sa emulowane)
Poprawiona biblioteka powinna rozwiazac sprawe
2
[#8] Re: 68040 Installation Alert

@HOŁDYS, post #7

If you like me and switch between 68040 & 68060 in WinUAE a lot and you
got both 68040.library and 68060.library installed from
http://aminet.net/package/util/libs/MMULib and you run with 68060 currently
and start SysInfo4++ ( http://aminet.net/package/util/moni/SysInfo ),
you get an recoverable alert from the 68040.library:

*****************************************************************************
* *** 68040 Installation Alert *** *
* The 68040.library requires a 68040, do NOT use it on a 68060. *
* No exceptions, no excuses, no discussion. It won't work this way. *
*****************************************************************************

Because it shouldn't be loaded when an 68060 is installed.

This 68040.library will fix that.
2
[#9] Re: 68040 Installation Alert

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Czyli teoretycznie biblioteki na dysku być nie powinno/nie musi? Jak już doprowadzę PPC do ładu (bo się karta przegrzewa) to sprawdzę czy mam wrzuconą ostatnią flaszkę. Byłem na bieżąco, a na stronie najświeższa jest chyba z 2002, czyli z czasów, gdy Amiga była w stałym użytkowaniu.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mam tropy, będę sprawdzać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem