kategorie: A1200, Sprzęt, Vampire
[#1] Wyjaśni Ktoś, czemu autor instaluje 3 systemy plików w tym filmie?
Cześć,
Może Ktoś wyjaśnić co ten Pan robi i co po?

Czy to jest konieczne w AmigaOS 3.2?

Czy poza odczytaniem ustawień karty CF 2GB za pomocą Read Configuration
(i ustawieniem block size na 4096 kb) warto lub trzeba zmieniać jakieś wartości,
żeby np. nie zamulać niepotrzebnie systemu lub polepszyć dostęp do plików?

W poniższym filmie w 06:30 autor dodaje do urządzenia poza domyślnego FFS jeszcze dwie pozycje,
ja tak nigdy nie robiłem, więc ciekawy jestem po co. Może i autor to tłumaczy ale mój niemiecki nie jest najlepszy. Pan zdaje się robi konfiguracje dla dysku CF w IDE Vampira 1200:

Nie wiem może dla Amiga IDE to jest z automatu a przy Vampire IDE trzeba tak zrobić? Czy to co on robi nie zamuli systemu plików?



Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 14:22:50 przez mateusz_s
[#2] Re: Wyjaśni Ktoś, czemu autor instaluje 3 systemy plików w tym filmie?

@mateusz_s, post #1

Z tego tlumaczenia angielskiego wynika, ze jest to ten sam system plikow ( standardowo trzymany w rdb dysku FFS- international, a autor filmu dodaje "opcje"/warianty obslugiwanych "dostype" ... czyli opcja z dlugimi znakami , opcja "international" itd... Jest rowniez wspomniane, ze bez dodania tych "wariatow" taka partycja MOZE nie zostac rozpoznana poprawnie.
[#3] Re: Wyjaśni Ktoś, czemu autor instaluje 3 systemy plików w tym filmie?

@cactoos, post #2

dzięki,
hmm no właśnie nie do końca jarze bo potem i tak formatujemy taki dysk
i podczas formatowania zaznaczamy longnames itp.

on to robi dla IDE Vampira, może dla IDE Amigi, nie trzeba.. nie wiem,
ale chcaiłbym się dowiedzieć właśnie..
[#4] Re: Wyjaśni Ktoś, czemu autor instaluje 3 systemy plików w tym filmie?

@mateusz_s, post #3

autor filmu izasadnia dodanie tych 3 typow tym, iz bez nich nowa partycja moze byc niewidoczna po jej utworzeniu a wiec nie bedzie czego do formatowania. to chyba musi byc procedura dla vampira, nie spotkalem sie z taka rutyna na klasycznej amidze
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem