kategoria: Karty CF
[#1] Karta CF zgranie obrazu hdf na karte
Witam wie ktoś jak to zrobić. Odpalam pod winuae karte CF , wczytuje zawartość, ale nie mam katalogów z grami z końca alfabetu. Znazałem na dysku obraz hdf kompletny. Jak mogę pod winuae nagrać go na karte CF ? Czyli zrobić tzw gotowca.
[#2] Re: Karta CF zgranie obrazu hdf na karte

@davero, post #1

Jesli hdf to dokladny obraz dysku z rdb , to dla obrazow dyskow ja uzywam https://hddguru.com/software/HDD-Raw-Copy-Tool/
[#3] Re: Karta CF zgranie obrazu hdf na karte

@orila, post #2

Niby nagrałem na kartę , pokazało mi się kilka partycji ale nie mogę odpalić z karty po winuae. Są gdzieś inne obrazy które mogę spróbować nagrać ?. Ja mam tylko ten 1. Nie mam przy sobie fizycznie amigi aby sprawdzić
[#4] Re: Karta CF zgranie obrazu hdf na karte

@davero, post #3

Jak duży to obraz ?
Czy któras z partycji jest bootujaca ?

Napisz coś więcej, bo ciężko coś pomoc przy tak skąpych informacjach na temat ustawien emulatora, cf, hdf, itd itp.
[#5] Re: Karta CF zgranie obrazu hdf na karte

@Norbert, post #4

Obraz to platinum.hdf 4 gb obraz odpala się dla amigi 1200 w winuae są tam katalogi gry1 gry 2 amiga i programy. Miałem kiedyś taką kartę kupioną na necie. Nagrałem obraz na kartę CF, ale nie umiem odpalić pod wiuae, natomiast jak z tej karty CF zgrałem obraz juz 8gb bo karta tyle ma i wrzuciłem obraz do emu to pod 1200 odpala normalnie tak jak wersja 4gb.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 00:53:43 przez davero
[#6] Re: Karta CF zgranie obrazu hdf na karte

@davero, post #5

Dla Sd/CF pod winuae to trzeba dac uprawnienia winuae aby mial dostep do urzadzen potem trzeba dobrze skonfigurowac emulacje stosownie do posiadanego emulowanego kontrolera,..
A u mnie nawet jak zbootuje z karty to adapter robi cyklicznie jakies akcje ze windows chce ja formarowac a wtedy winuae gubi karte.
Dlatego pod Winuae uzywam tylko obrazow.
[#7] Re: Karta CF zgranie obrazu hdf na karte

@orila, post #6

No to mam podobnie, ale jak nagrałem na kartę soft i potem z karty na hdf to ten hdf działa na winuae, więc powinno być ok. Sprawdzę w weekend na amidze to będę wiedział więcej. Można gdzieś ściągnąc gotowce ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem