kategoria: A1200
[#1] ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish
Wrzuciłem dzisiaj do A1200 CF 4GB z planem żeby zainstalować na niej WB.
Niestety zachowuje się niestabilnie dopóki nie wyjmę z Amigi rozszerzenia Wicher 1211.
Zarówno rozszerzenie jak i karta z adapterem są nowe.
Rozszerzenie miałem podłączone pare dni wcześniej i nie było problemów, ale Amiga pracowała wtedy głównie na dyskietkach.

Zachowuje się stabilnie w trybie zgodności z PCMCIA.

Zasilacz nie wytrzymuje, recap, coś innego?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 00:54:45 przez aguyngueran
[#2] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #1

czy maxtransfer poprawnie ustawiony?
[#3] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@michal_zukowski, post #2

czy maxtransfer poprawnie ustawiony?Cytuj zaznaczon


Tak, był fabrycznie ustawiony na 0x1FE00.
Karta CF i adapter zakupiona na AmigaKit i partycje dysku już tam były założone.
[#4] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #1

Mialem podobny problem z uszkodzonym blizzardem.
Czy styki rozszerzenia sa czyste i dobrze stykaja?
Czy mozesz odpalic jakis test pamieci z dyskietki?
Czy na CF sa jakiej nadmiarowe biblioteki dla np cpu 060?
[#5] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@orila, post #4

Mialem podobny problem z uszkodzonym blizzardem.
Czy styki rozszerzenia sa czyste i dobrze stykaja?
Czy mozesz odpalic jakis test pamieci z dyskietki?
Czy na CF sa jakiej nadmiarowe biblioteki dla np cpu 060?


Test pamięci robiłem Amiga Test Kit (ATK), ale jak karta Wicher była chyba w trybie zgodności z PCMCIA, było ok.

Puściłem własnie z pełną, zobaczymy jak czy coś znajdzie.

Nie wiem, może tak powinno być, ale widzi 2MB chip / 8MB fast / 0MB slow, czyli mniej niż karta daje w teorii (11MB), ale to może kwestia widoczności reszty po uruchomienu OS i załadowaniu sterowników, których nie mam po odpaleniu z dyskietki ATK.

Ten test się kiedyś kończy czy ATK kręci w koło?

CF nie był czysty, nawet bootowało się z jakimś programem AmigaKit do pomocy w zainstalowaniu OS: A1200 CF IDE HARD DRIVE 4GB.

Wywalało mi się na tym instalatorze przez błędy ADH0 i w pewnym momencie przestało się bootować z CF, więc instalacja poszła już bezpośrednio z dyskietki.
Nie formatowałem tylko partycji systemowej, może jednak powinienem.
[#6] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #1

Jak masz podłączony ten adapter CF? Za pomocą taśmy czy jakiejś przelotki?
[#7] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@spidi, post #6

Jak masz podłączony ten adapter CF? Za pomocą taśmy czy jakiejś przelotki?


Dokładnie tak jak tutaj bezpośrednio do płyty.
[#8] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #7

Te tasiemki czasami są "felerne" powodując problem z połączeniem, co w następstwie powoduje problemy z odczytem karty CF.
[#9] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@spidi, post #8

Te tasiemki czasami są "felerne" powodując problem z połączeniem, co w następstwie powoduje problemy z odczytem karty CF.


Nawet te nowe?

A wygląda to tak u mnie CFka.
Jak widać, nowy flopp na razie leży na starym, pod kartę podłożyłem folię, żeby nie miała punktów styku.

Zastanawiam mnie jaką rolę pełni te blaszane ustrojstwo nad płytą.
Nie każda Amiga z tego co widziałem to ma, a jest dość blisko karty Wicher, podłożyłem w razie czego karteluszkę.
Można się tego pozbyć? U mnie jak widać ktoś po lewej kombinował i wyciął coś.
Ta blacha wchodzi pod stację, może jest jakiś plastikowy zamiennik żeby miał flopp na czym siedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 10:45:12 przez aguyngueran

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 11:01:12 przez aguyngueran
[#10] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #5

Ten test się kiedyś kończy czy ATK kręci w koło?


Wydaje mi się, że tak. Robi już rundkę 111, na razie bez błędów, wyłączamy :)
[#11] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@spidi, post #8

Te tasiemki czasami są "felerne" powodując problem z połączeniem, co w następstwie powoduje problemy z odczytem karty CF.

Chyba masz rację. Włożyłem tę kartę CF do innego adaptera z tasiemką i ruszyło od razu.
[#12] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #9

Czasem problemy powodują tasiemki, a czasem same adaptery. Wszystko to jest robione przez naszych dalekowschodnich przyjaciół w takich ilościach, że chyba nawet tego nie testują.
Mi trafiły się adaptery ze zwarciami na połączeniach lutowanych (to się da naprawić przy pomocy lutownicy) i kilka felernych tasiemek.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 11:10:40 przez spidi
[#13] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@spidi, post #12

Czasem problemy powodują tasiemki, a czasem same adaptery. Wszystko to jest robione przez naszych dalekowschodnich przyjaciół w takich ilościach, że chyba nawet tego nie testują.
Mi trafiły się adaptery ze zwarciami na połączeniach lutowanych (to się da naprawić przy pomocy lutownicy) i kilka felernych tasiemek.


Dziękować za pomoc.

Teraz kolejny problem (spiclock nie widzi RTC), ale to już poszperam i w razie czego nowy wątek utworzę.
[#14] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #13

Spiclock wyświetla, że nie rozpoznał zegara?
[#15] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@spidi, post #14

Spiclock wyświetla, że nie rozpoznał zegara?

RTC is not detect :(

Nowa bateryjka siedzi.
Mam nadzieję, że nie sklecały ją te same rączki co adapter...
[#16] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #15

Otrzymałem taką odpowiedź od producenta karty Wicher 1211.
Zamieniłem baterię na lekko zużytą, 3.05V i ruszyło.

Bateria ma bardzo zbliżone napięcie do układu zasilania 3.3V (Pan jest drugim takim przypadkiem), co powoduje, że układ zegara nie włącza się.
Z naszych obserwacji z poprzedniego przypadku wynika, że napięcie na baterii nie może być większe niż 3.05-3.10V aby układ zegara "ruszył".
Czy ma Pan "pod ręką" inną używaną baterię? Taką gdzie jej napięcie będzie wynosiło ~3V?
[#17] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #16

W końcu to Spidi jest producentem tej karty, więc pewnie wie co napisał szeroki uśmiech
[#18] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #16

A to ciekawy przypadek, może jakby stosować dwie diody w szeregu dla baterii, gdzie jedna jest zwierana zworką, to by ten problem rozwiązało.
[#19] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@aguyngueran, post #16

Właśnie rozmawiałeś z producentem karty (Spidi).
[#20] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@nostrum666, post #19

Jaki ten świat mały :)
[#21] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@wali7, post #17

W końcu to Spidi jest producentem tej karty, więc pewnie wie co napisał


Akurat nie ja odpisywałem
[#22] Re: ADH0 Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish

@san_u, post #18

A to ciekawy przypadek, może jakby stosować dwie diody w szeregu dla baterii, gdzie jedna jest zwierana zworką, to by ten problem rozwiązało.

Problem faktycznie ciekawy. Układ ma szeroki zakres zasilania i np. przy zasilaniu 5V na układzie problemu nie ma, a na 3.3V jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem