kategorie: A500, A600, CDTV, Programy
[#31] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #30

Nowe, niepodległościowe wydanie (0.72) już jest! Cztery dni przed terminem

Główne zmiany:
- pierwsze wydanie dla Amig z procesorem 020+
- dorzuciłem fork mpega.library, mocno zoptymalizowany dla 020/030
- dodałem też AmiSSL 4.11 dla wersji 020+
- jest też FBlit + odpowiedni panel kontrolny (Settings -> Components) dla wersji 020+
- IBrowse DEMO dla wersji 020+ jako alternatywa dla AWeba
- Wszystkie customowe biblioteki (icon, layers, intuition) są teraz aktywne dla wersji 020+
- katalog ENVARC: został wyczyszczony ze śmieci
- HippoPlayer został zaktualizowany do najnowszej wersji
- Filemaster został zaktualizowany do najnowszej, znanej wersji - 3.2 BETA3
- Poprawione zostały wielkości fontów w AmFTP (były stanowczo za małe)
- Open with... -> Extract... -> ... pyta teraz, gdzie wypakować archiwum zamiast wrzucać wszystko do RAM:
- popsuta opcja UnLZX w menu - poprawiona
- popsuta opcja AWeb w menu - również poprawiona
- + kilka innych, mniejszych rzeczy - plik changelog na plikopartycji, dla ciekawskich.

Wersja dla 68000 - https://www.dropbox.com/s/c7xoz2bkqj0gfdk/CleanWB-0.72-68000-usr.hdf?dl=0
Wersja dla 68020 - https://www.dropbox.com/s/fnkjs9r00s9y7bd/CleanWB-0.72-68020-usr.hdf?dl=0






Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 18:05:48 przez _arti
12
[#32] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #31

super !
1
[#33] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #31

- HippoPlayer został zaktualizowany do najnowszej wersji
Zapomniałeś o skopiowaniu pliku HippoPlayer.group gdzie zaszyta jest 'obsługa' wielu egzotycznych formatów muzycznych
[#34] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@AmiClassic, post #33

przy okazji jest nowy Hippo Player więc można dać najnowszy https://aminet.net/search?query=hippoplayerupdate.lha
[#35] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@KoFi, post #34

Tu jest najnowasza wersja, ale Arti przekopiował tylko sam player, bez pliku .group.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 20:05:01 przez AmiClassic
[#36] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@AmiClassic, post #35

Dzięki! Uwzględnię w kolejnych poprawkach.

EDIT: Albo dobra, poszedł cichy fix

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 20:39:37 przez _arti
[#37] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #36

Wersja w temacie MagicWB, gdyby ktoś chciał

https://www.dropbox.com/s/in3syuyid3wb349/CleanWB-0.73-MWB-68020-usr.hdf?dl=0


9
[#38] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #37

Czas na testy. Dzięki Arti.
2
[#39] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@Mariodj, post #38

Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi pożyczyć kartę Wifi na prism2 do testów na tydzień/dwa? Albo sprzedać?
[#40] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #39

Jest chyba mam orinoco. Sprawdzę.
1
[#41] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@mwb113, post #40

Byłoby super Chcę tylko przetestować kreator konfiguracji WiFi, który napisałem. Max kilka dni.
[#42] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #37

O! Ta w kolorytyce MWb jest genialna :) to będzie chyba mój główny "gotowiec" do ami bez RTG:) ale mam jedna uwagę, bo zapewne masz zamiar to rozwijać dalej (masz? prawda?).
Przydało by się odrazu w bazowym hdf umieścić coś w stylu goADF, jakiegoś iGame czy coś w tym stylu, oraz co dla mnie chyba było by najważniejsze, bo zajmuje mi najwięcej czasu przy dostosowaniu "pod siebie", nie wiem jak to określić, ale by rozszerzenia najpopularniejszych obrazków po dwukliku automatycznie ładowały się w przegladarce, a moduły odtwarzały się Playerze :)
Tak to lala i to właśnie to do czego zawsze dążyłem ale byłem zbyt leniwy :)

Powodzenia!
1
[#43] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@KoLi, post #42

No przecież jest Ostatnia ikonka w Docku. No i Virtual Floppy do tego (menu). Z iGame jest mały problem - nie da się go przygotować out-of-the-box, bo każdy trzyma gry inaczej.
Odnośnie DefIcons - to jest tylko OS 3.1, ze wszystkimi jego słabościami no ale coś tam pokombinuje.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 15:47:42 przez _arti
[#44] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #43

Świąteczne wydanie właśnie wylądowało! Główne zmiany to:

  • Network Wizard dla użytkowników A600/A1200 - możecie teraz skonfigurować sobie sieć przy użyciu wygodnego kreatora;
  • MysticView zastąpił wysłużonego PPShow w wersji 020+. Jest zapas mocy, więc czemu nie?;
  • icon.library, xvs.library, WBDock i HippoPlayer zostały zaktualizowane do najnowszych wersji;
  • wrzucony SysIHack, który poprawia wygląd gadgetów systemowych na ekranach z kwadratowymi pikselami (tylko wersja MWB);
  • dodany pakiet xfdmaster, wymagany przez VirusZ - moje przeoczenie;
  • dodany FullPalette;
  • usunięty wirus HappyNewYear 😉
  • + kilkanaście pomniejszych zmian - wystarczy zerknąć do changelog.txt na partycji systemowej;


Linki w pierwszym poście.

Poniżej podgląd konfiguratora sieci:












Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 01:29:23 przez _arti
1
[#45] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #44

A skąd pomysł że SysIHack działa poprawnie tylko na kwadratowych pikselach? :)
[#46] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@ZbyniuR, post #45

Może dlatego, że nigdy nie miałem z tym problemu na niekwadratowych pikselach?
workbenchowe UI domyślnie jest dostosowane do 640x256 i dopiero na kwadratowych wszystko się "spłaszcza" w pionie.
[#47] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #30

Świetna robota.
Pytanie do autora,czy przyszlosciowo w trakcie modyfikacji systemu jest szansa dołączyć do niego Whdload?
[#48] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@ak47, post #47

Powinen być... i działać.
[#49] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@ak47, post #47

prawdziwy amigowiec . heh
tylko dyskietki . coś doinstalowac to już problem

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 17:53:40 przez Dorian3d
[#50] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #48

Hej, musze sie bliżej.przyjrzeć bo fajne pogrupowane funkcje w belce WB. Może coś podkradnę do siebie ;)

Z takich pomysłów, skoro masz już Network configure, to może umieść na belce wb status internetu Online/Offline.

W amiga os 3.2 można od razu esyaeic na belkę zmienną ENV. ja napisałem sobie mini "serwer" ktory wykonuje dowolną komendę lub skrypt co zadany czas. Kazałem mu wykonywać co 8 sekund skrypt który za pomocą ping sprawdza łączność z internetem i w zależności od wyniku ustawia zmienna ENV na Online/Offline, bardzo się przydaje taki monit.

Jak chcesz mogę Ci podesłać ten swój program i skrypty.
Pracuje obecnie mad bardziej uczłowieczoną wersją jako commodity.
1
[#51] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@mateusz_s, post #50

Pomyślę o czymś takim ale dopiero, gdy "przejdziemy" na 3.2. Aktualnie jest jeszcze dużo roboty z wersją 3.x - głównie instalator i odseparowanie copyrightowych plików od reszty...
[#52] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #44

Czy przewidujesz może polskie locale?
[#53] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@pp, post #52

Nie chcę powiększać rozmiaru HDFa takimi rzeczami. Każdy, jak ma ochotę, może dodać swój język samemu.
[#54] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #44

Fajnie to wygląda ok, racja

Tutaj uruchomione na misterze na AGA

Normalnie używam 15KHz ale na tryby laced nie da się sensownie patrzeć, szczególnie przy takiej rozdzielczości bez wypłynięcia oczu a i parat też nie jest w stanie tego sfotografować więc podłączyłem monitor VGA przez konwerter HDMI-VGA i przez skaler nie ma żadnego migotania.

A tutaj już sensowniej skonfigurowane w 1920x1080 przez RTG i z normalną ilością pamięci 384MB bo jak można to czemu się ograniczać :)


Sam obraz widzę ma sporo fajnych rzeczy które mogą się przydać jak będę sobie już instalował wszystko od nowa a na razie pobawię się tym obrazem. Tylko trzeba coś z tym Roadshow zrobić bo wyskakuje okienko zachęcające do instalacji cracka. Też nie działa mi internet bo jednak widzę że tutaj konfiguracji dla PPP po serialu nie ma przewidzianej. Muszę znaleźć jakiś dobry tutorial bo podobno da się to skonfigurować.
1
[#55] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@XoR, post #54

No trudno, żebym umieszczał swój kluczyk od Roadshow w systemie PPP się da - w pliku konfiguracyjnym jest wszystko dość dobrze opisane (DEVS:NetInterfaces/).
[#56] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #55

Jakie są wymagania pod względem pamięci?
[#57] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@sq7bti, post #56

Rozsądne? 4MB Fast. Na dwóch się uruchomi.
[#58] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #44

Dorzuć http://aminet.net/package/driver/net/cnetdevice i dodaj kolejną opcję ;D

Używałem tego sterownika ze swoją A1200. Co prawda w zeszłym tysiącleciu ale może ktoś ma pasującą kartę?
[#59] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@hrw, post #58

Zrobione. Wejdzie w następnym update'cie. OK
[#60] Re: [CleanWB] nowa wersja!

@_arti, post #59

Skoro cnet.device, to nie zapomnij o CardPatch i CardReset
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem