kategoria: Programy
[#1] [goADF] usprawnienia
Hejka,
mam propozycję na usprawnienie tego, i tak już prawie idealnego, programu:
1. skalowalne okno tak, by w przypadku jego wąskiego rozmiaru gadżety układały się w jedną kolumnę
2. trzy kropeczki na liście plików, by można było wyjść do katalogu wyżej (i oczywiście katalogi na liście zaznaczone jakimś pogrubionym fontem... ale nie zdążyłem tego namalować). Co wy na to?



[#2] Re: [goADF] usprawnienia

@_arti, post #1

Ad1 - GUI jest zaprojektowane tak, żeby przy standardowym foncie topaz/8 wszystko zmieściło się na ekranie HiRes NTSC (640x200). Nie było to łatwe, żeby przy tym ograniczeniu było i funkcjonalnie, i jednoczesnie przejrzyście, więc raczej nie będę już grzebać przy obecnym układzie gadżetów.
Oczywiście okno może być większe jeśli ekran na to pozwala (do ustawienia w konfiguracji programu), ale układ GUI się nie zmienia.
Miałem w pewnym momencie chęć przepisania GUI pod ReAction (skalowalność!) w kontekście OS 3.2, no ale w sytuacji wbudowanej obsługi ADF w tym systemie stwierdziłem że szkoda na to czasu, a ReAction ćwiczę w wolnych chwilach w innym projekcie.

Ad2) do zrobienia, podoba mi się ten pomysł. Raczej bez pogrubienia (Gadtools chyba na to nie pozwala), ale katalogi można oznaczyć np poprzez przedrostek [DIR] w nazwie na liście.

Dzięki za pomysły OK
1
[#3] Re: [goADF] usprawnienia

@vojo, post #2

Ad2) do zrobienia, podoba mi się ten pomysł. Raczej bez pogrubienia (Gadtools chyba na to nie pozwala), ale katalogi można oznaczyć np poprzez przedrostek [DIR] w nazwie na liście.

Jest możliwość pogrubienia elementów ListView (i rysowania w nie dowolnych rzeczy).

Tag GTLV_CallBack dostarcza możliwość zamontowania własnej funkcji rysującej te wpisy.
1
[#4] Re: [goADF] usprawnienia

@vojo, post #2

Spoko, w pełni rozumiem. Jeśli chodzi o te katalogi jeszcze, może by dało się też je zrobić na biało (albo chociaż na biało, jeśli pogrubienie będzie niemożliwe)?

PS A dlaczego, przy ustawieniu mniejszego rozmiaru okna program wygląda tak? ->





Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 12:02:46 przez _arti
[#5] Re: [goADF] usprawnienia

@_arti, post #4

Musisz albi zwiekszyć wysokość okna, albo zmniejszyć rozmiar fontu.
Lista dopasowała się do wysokości okna, ale dla gadżetów ułożonych jeden pod drugim po prostu brakuje miejsca w oknie, sam widzisz ze nie ma pustych miejsc w pionie między gadżetami.

edit:
Przy okazji - Don Rafito przygotował super ikonki png i newicons dla GoADF, są w katalogu icons programu.
Na pewno będa wyglądać na tym blacie ;)

edit2: Tak samo locale PL, bo widzę ze są krzaki. Nie wiem jakiego kodowania używasz w WB, ale w katalogu Catalogs\polski są wersje lokali dla AmigaPL oraz dla ISO (by Mandi), wystarczy zamieć plik Catalogs\polski\goadf.catalog na właściwy.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 12:44:39 przez vojo

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 12:49:08 przez vojo
[#6] Re: [goADF] usprawnienia

@vojo, post #5

Eh, zrób to na MUI czy coś. Wszystkie problemy z UI znikną (żarcik)
[#7] Re: [goADF] usprawnienia

@_arti, post #6

Poustawiałem te fonty i locale (ISO) ale nadal mam źle...

[#8] Re: [goADF] usprawnienia

@_arti, post #7

Wybacz pytanienie nie na temat. Ciekawi mnie gadget w prawym dolnym rogu WB. Co to za kalendarz?
Z gory dziekuje za odpowiedz!
[#9] Re: [goADF] usprawnienia

@_arti, post #7

A jaki masz ustawiony rozmiar okna?
[#10] Re: [goADF] usprawnienia

@Mokry, post #8

[#11] Re: [goADF] usprawnienia

@AmiClassic, post #9

Tu, na screenshocie, około 300px.
[#12] Re: [goADF] usprawnienia

@_arti, post #11

Ściągnąłem demo GA i sprawdziłem: przy tej wysokości okna font maksymalnie 11 i ustawiaj font GUI bezpośrednio w GoADF, po co zmieniać dla całego systemu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 22:03:23 przez AmiClassic
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem