kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Zasilacz od Infinitive tower
Cześć,
jestem w trakcie składania A1200 w obudowie tower, trafiło na Infinitive, który niedawno kupiłem.
Zacząłem od sprawdzenia napięć na zasilaczu i mam następujące wartości:
czerwony: 5.17
żółty: 11.75
niebieski: - 11.11
biały: -8.7
Nie podoba mi się napięcie na białym, bo tam powinno być -5V, do tego jak wyłączę zasilacz to ta wartość zostaje na mierniku i powoli spada.
Mierze bez obciążenia.
Czy te wartości są akceptowalne?
[#2] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@jargo, post #1

Podłącz dwa dyski twarde i wtedy mierz.
[#3] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@jargo, post #1

Bez obciążenia pomiary nie są miarodajne. Co ma korzystać z tego -5v, bo nie przypominam sobie, aby moja A1200 takiego wymagała
1
[#4] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@snifferman, post #3

Coś korzysta. Kiedyś ze Stacho100 robiliśmy zasilacz ATX do Infinitivi pamiętam że lepiej jest mieć niż nie mieć. Co z tego korzysta nie pamiętam :P
[#5] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@PrzemasIII, post #4

Nic nie korzysta z tego.

To zasilacz AT, czy ATX ? Ja ostatnio walczyłem z ATX, i to naprawdę nie jest za super pomysł taki zasilacz - chyba ,że trafisz na taki który fajnie działa z małym obciążeniem.
[#6] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@Hubez, post #5

To jest zasilacz AT 200W, z tego co wiem to był oryginalnie w Infinitive.
Później pomierze jeszcze z obciążeniem.
[#7] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@jargo, post #6

Tutaj masz pomiary na moim zasilaczu od A4000 po recapie. Pod małym obciążeniem napięcia wyglądają podobnie jak u Ciebie.

Nie mam u siebie żadnego sprzętu od Ami co potrzebuje lini -5v.
Z tego co pamiętam z zasilaczy AT ma ona wydajność kilkaset mA, więc dając minimalne obciążenie pewnie siądzie. W moich kilku zasilaczach ATX jej nawet nie ma
Sama amiga 1200 na pewno nie używa -5v
[#8] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@snifferman, post #7

Podpiąłem CD-ROM i twardysk i odczyty są następujące:
5.12, 11.98, -11.46 i -9.02 (na białym)
[#9] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@jargo, post #8

Podłącz pod biały wiatraczek od PC. Pamiętaj o polaryzacji czyli czarny od wiatraczka do białego i czerwony od wiatraczka do czarnego od zasilacza.
[#10] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@jargo, post #1

Cześć,
Sprawdziłem napięcia na swoim zasilaczu z obudowy Infinitive, zasilacz Emiter Co Ltd 200W
Pomiary bez obciążenia:
czerwony: 5,10
żółty: 11,61
niebieski: -11,33
biały: - 8,52
Wygląda więc, że napięcia są podobne i na białym przewodzie jest ok.
[#11] Re: Zasilacz od Infinitive tower

@Rachmistrz, post #10

Dzięki za informację.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem