[#1] DosBox PPC os 3.x ??
Czy jest wersja DosBoxa PPC pod WOS dla os 3.x ?
[#2] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@lukzer, post #1

Z tego co wiem to nie.
[#3] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@mwb113, post #2

Jak nie ma, jak jest :)

Proszzz... DosBox_WOS_0.74_1.0. Jest i ScummVM_2.10 dla WarpOS

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 21:18:51 przez waldiamiga
[#4] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@waldiamiga, post #3

Tak, jest używam czasem pod A4000 z Ragnarok (G3 800mhz) ok, racja OK
1
[#5] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #4

ale z jitem nikt nie skompilowal?
[#6] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #4

I jak to się spisuję? Co realnie można odpalic c&c da radę czy raczej pomarzyć ? Ja mam tylko Apocalypse 450MHz..

Swoją drogą szkoda ze nie ma JIT .. PPC do dużych Amig można mieć za niewielkie pieniądze..
[#7] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@lukzer, post #6

no jak by było z JITem to była by moc..
Apocalipce 450Mhz będzie nie wiele wolniejsze a może nawet nie będzie wolniejsze.
C&C nie sprawdzałem, gierki typu F1 GP, oteksturowany Frontier śmigają, MK2 i TFX też (TFX działa szybciej niż wersja Amigowa szeroki uśmiech), Quake 1 bez dźwięku można odpalić jako benchmark, gdzieś na PPA podawałem ile miałem w Timedemo.
NeedForSpeed 1 już nie bardzo jest grywalny
[#8] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@lukzer, post #6

PPC do dużych Amig można mieć za niewielkie pieniądze..

Serio? Moda na retro się skończyła i ceny kart turbo spadły? Nooo, super. Wiedziałem, że to kiedyś nastąpi ale nie sądziłem, że już w 2021.
[#9] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #7

no jak by było z JITem to była by moc..

Piszcie do Rzokoola, może skompiluje wersję dla WarpOS.
[#10] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@waldiamiga, post #9

w sumie móglbym, szczególnie że teraz pod WarpOSa kompiluje się na MorphOSie. Zobacze w weekend. Tylko ktoś będzie to musiał potestować bo amigę z ppc mam rozmontowaną.
3
[#11] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@lukzer, post #6

Arci Robi nowy port dla c&c
Prace trwają to bez optymalizacje jest
https://cdn.discordapp.com/attachments/855880690896470080/906851005612838932/CnCv4_2021.11.07_-_02.11.32.01.mp4



Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 21:49:51 przez Dorian3d
[#12] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@michal_zukowski, post #10

Tylko ktoś będzie to musiał potestować

Chłopaki z "pałerkami" zarówno w Expansion/CPU slot jak i wpięte w Mediatory zgłaszać się!
Mogę też sprawdzić na emulowanym CSPPC.
1
[#13] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@waldiamiga, post #12

a co z tymi co maja PPC w Prometeuszu ? Chętnie po testuje na takiej konfiguracji..
[#14] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@MDW, post #8

Nie spadły.. tylko dzięki temu ze można wcisnąć PPC w Mediatora nie kosztuje to majątku .. a dodatkowo całkiem fajnie działają te karty w Prometeuszu który jest open source i którego bez większego problemu można przeprojektować na wzór tego co zrobił Hese w AA3000
[#15] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@lukzer, post #6

I jak to się spisuję? Co realnie można odpalic c&c da radę czy raczej pomarzyć ? Ja mam tylko Apocalypse 450MHz..

Swoją drogą szkoda ze nie ma JIT .. PPC do dużych Amig można mieć za niewielkie pieniądze..


Dla różnych osób różnie wygląda definicja grywalności, ale ja bym się specjalnie na C&C nie napalał. Według tego co pisał ongiś na moim forum jeden z użytkowników SAM440 EP, to na jego maszynie z DOSBOxem JIT, gry wydane po 1995 roku to raczej ciekawostka. Co prawda on testował głównie ciężkie symulatory, no ale jednak mogę sobie wyobrazić że C&C zwłaszcza przy większej bitwie z mnóstwem jednostek, też swoje wymagania ma.

No ale fakt, bez względu na wszystko wersję z JITem warto mieć. Nawet jak nie uda się pograć w C&C to z pewnością uda się pograć w coś co teraz jest poza zasięgiem klasyka. Tak po czystych benchmarkach w Quake można uznać że DOsBOX PPC z JIT vs. zwykły DOSBox to jest mniej więcej przyspieszenie razy trzy.
1
[#16] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@Dorian3d, post #11

To mnie zaciekawiłeś.. a to ma być wersja na 68k czy WOS ?
[#17] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@michal_zukowski, post #10

w sumie móglbym, szczególnie że teraz pod WarpOSa kompiluje się na MorphOSie. Zobacze w weekend. Tylko ktoś będzie to musiał potestować

Było by genialnie - chętnie pomogę. Zgłaszam się do testów na Ragnarok PPC ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 19:00:24 przez BULI
1
[#18] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@michal_zukowski, post #10

temat umarł ? szkoda ... a może ktoś wie gdzie znajdę źródła tego dosboxa JIT ?
[#19] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@lukzer, post #18

No właśnie, michal_zukowski czy Pan mnie słyszy?
Może znajdziesz Pan chwilę i dotrzymasz obietnicy i jakąś szybka kompilację pod WOSa Pan sklecisz?! Plisss pokłony
Tak jak pisaliśmy- chętnie pomożemy w testach ok, racja

Oj teraz doczytałem w innym wątku, że teraz Żokol robi na 2,5 etatu wiec chyba nic z tego nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 13:35:18 przez BULI
[#20] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #19

No robię, spróbuję znaleźć chwilę czasu (plus na booklet printing w morphosie bo to tez nade mną wisi). Najgorsze że gcc-mos2wos nie ma nowych wersji dla nowego SDK z MorphOSa wiec muszę zainstalować stare SDK, nic nie popsuć w nowym i na to gcc-mos2wos.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 14:30:21 przez michal_zukowski
3
[#21] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@michal_zukowski, post #20

Ooo przytulił bym taką wersję.
[#22] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@mwb113, post #21

https://drive.google.com/file/d/15On3MXV7ipRxf5rTnpvCjlnfZOzeJcJV/view?usp=share_link
nietestowana, po skompilowaniu na morphosie nie za bardzo wstaje

mozna sciagnac http://aminet.net/misc/emu/DOSBox_Jit.lha i wziac plik z konfiguracja i przegrac, raczej nie bedzie dzialal overlay mode wiec przestawic trzeba na surface.
[#23] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #4

A powiesz Waść, jaka to karta kryje się pod tą nazwą kodową? Może być na priv. Bo z tego co pamiętam, wszyscy zaangażowani w ten projekt nie chcą się tą wiedzą dzielić, żeby im handlarze nie powykupowali kart.
[#24] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@OSH, post #23

Ha, ha- my ludzie lubimy zakazane owoce i nieosiągalne cele szeroki uśmiech
Ale tu niestety nie ma żadnej tajemnicy, proszę w readme samego sterownika na Aminecie jest info o kartach, w tym wątku jest garść info (aktualny link do aukcji z kartą G4 450Mhz i 128MB ram), no i w tym i w tym na EAB gdzie często się udziela sam autor Sonnet.library i na GitHubie są instrukcje instalacji i info o kartach.
Ja mam tą kartę PrPMC8150 (specyfikacja TUTAJ).
A Tutaj link do jeszcze tańszej Apocalipse, czyli G4 450Mhz i 128MB ram szeroki uśmiech
[#25] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@michal_zukowski, post #22

ktoś to będzie testować?
1
[#26] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@michal_zukowski, post #25

Ooooo
Można ściągnąć! OKOKOK
Ja, ja yippee wieczorem po pracy biorę się za testy!
Zajedwabiśćie Żokol pokłony
[#27] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #26

Siebie nie mogę odpalić.
Dostaje komunikat
[#28] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@michal_zukowski, post #25

I ja również :D

Dziękuję OK
[#29] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #24

Kurczę...ja mam Killer NIC K1, ale ten Ragnarok kusi...
[#30] Re: DosBox PPC os 3.x ??

@BULI, post #24

A ta karta Apocalipse to jest po prostu PCI, które się wkłada w slot PCI? Bo z tego co pamiętam, były jakieś karty, które się wpinało we właściwą kartę PCI.
Dodane później :) : już widzę, że to się wpina w kartę hosta. Jaka ma być ta karta hosta? Czy są jakieś pułapki przy doborze takiej karty?
Temat stał się dla mnie interesujący o tyle, że mam na ukończeniu AA3000++ która jest wyposażona w sloty Firebird będące klonem Prometheusa.... czy coś wiadomo w temacie działania Sonnet.library na tym sprzęcie?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 13:29:10 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem