kategoria: A1200
[#1] Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD
Korzystając z tego, że przebywam na kwarantannie pomyślałem, że zajmę się swoją przyjaciółką. Jakiś czas temu zakupiłem Wewnętrzny adapter kart CF2IDE+ [Amiga] od Architect1200, a do tego Adapter SD do CF Type I SDHC SDXC Compact Flash. Zamontowałem wszystko w odpowiednim miejscu, przygotowałem kartę SanDisk SD 1GB wg. tego poradnika How to Setup an Amiga Compact Flash Drive using WinUAE, zainstalowałem Workbench v3.0 rev 39.29 i klops. Amiga nie uruchamia się z włożoną kartą. Gry ją bootuję słyszę tylko jeden klik stacji dyskietek i zwraca mi czarny obraz. Pod WinUAE jest wszystko w porządku. Proszę o propozycje rozwiązania problemu.
[#2] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@cheslavic, post #1

w bootmenu ustaw zeby ci startowalo z dyskietki, sprawdz tez czy widzi partycje i napisz jakie efekty, czy mozesz chodzic po dysku etc. moze cos zwalone w s-s.
[#3] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@cheslavic, post #1

Kiedyś mi wyrzuciło czarny ekran po zamontowaniu karty
cf. Okazało się, że winny był kabel ide, który bardzo
luźno wchodził w złącze.
Ale u ciebie nie ma kabla tylko przejściówka wchodzi
bezpośrednio w płytę. W każdym razie powinien
być opór jak montujesz przejściówkę, jeśli lekko
wchodzi jak w masło, to może być na któryms pinie
brak kontaktu.
[#4] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@michal_zukowski, post #2

Nie mogę wejść do boot menu. Nie mam obrazu jak uruchamiam Ami z kartą CF/CF2SD. Próbowałem też różnych konfiguracji zworek i nic z tego. Gdy w adapterze CF2IDE nie ma karty, komputer wstaje normalnie. Model płyty głównej to 2B, rom to V3.0(39.106).

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 23:28:46 przez cheslavic
[#5] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@mmarcin2741, post #3

Może adapter jest uszkodzony? Znalazłem podobny temat na EAB

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 23:22:05 przez cheslavic
[wyróżniony] [#6] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@cheslavic, post #5

jest taka możliwość, przejrzyj dokładnie czy nie ma połączonych cyną scieżek nigdzie
1
[#7] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@cheslavic, post #5

Ja miałem uszkodzoną przejściówkę CF-msd, kupiłem nową, wszystko śmiga zarówno pod winuae jak i amigą (1200).
Gdy w adapterze CF2IDE nie ma karty, komputer wstaje normalnie
- szukałbym właśnie tutaj. Może to ta przejściówka SD-CF?
Może coś z tego Ci się przyda? link

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 11:11:59 przez thomek
[#8] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@michal_zukowski, post #6

Adapter CF2IDE był uwalony. Kupiłem nowy i wszystko działa. Mam jeszcze jedno pytanie. Tym razem programowe. Czy na romie V3.0(39.106) mogę używać z powodzeniem Workbench 3.1? Poza tym co warto doinstalować do golasa oprócz BetterWB? Myślę o standardowej konfiguracji czyli 2MB Chip RAM.
[#9] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@cheslavic, post #8

Czy na romie V3.0(39.106) mogę używać z powodzeniem Workbench 3.1?
Jak najbardziej.
[#10] Re: Moje boje z A1200 i kartą CF, bądź adapterem CF do SD

@cheslavic, post #8

Na golasku im mniej tym lepiej. Niezbędne minimum. link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem