kategoria: A1200
[#1] A1200 i Vampir V2
Witam ponownie ;)

Zainstalowałem Coffina R58 na ami z vampirem v2 i system niby chodzi OK.. ale po włączeniu gry działa ona w zwolnionym tempie (Alladin). Dema co 10te odpala się prawidłowo, reszta albo obraz albo dźwięk to koszmar.
Wgrany Core 2.13. Podobno Coffin r58 ma wszystko co potrzeba aby Vampir działał prawidłowo, ale jakoś tego nie widzę...

Amiga po wymianie kondensatorów. I przed i po tak samo.
[#2] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #1

ale czemu zakladasz, ze na udawanym procesorze wszystko bedzie dzialalo jak trzeba? od dawien dawna wiadomo, ze v2 to niezle karta, ale kompatybilnosc ma slaba. aczkolwiek do 90% produkcji bedzie ok :)

edit:

po glebszym zastanowieniu, u mnie z coffina produkcje dzialaja prawidlowo, zle przeczytalem ze co 10 demo Ci nie dziala :)

timing fix? mam jedna taka amige, gdzie przykladowo dema na tf1260 chodza 1fps... na kazdej innej amidze dzialaja prawidlowo

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 10:43:20 przez juen
[#3] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #1

W moją A1200+V2 wgrałem Coffina r59 i wszystko działa poprawnie. Alladina odpalasz z WHDLoad czy natywnie? U mnie z WHDLoad działa wyśmienicie, natywnie - nie próbowałem.
[#4] Re: A1200 i Vampir V2

@perinoid, post #3

w WHDoad odpalony. Działa w spowolnieniu.. Jak by 2fps a nie 10....
Amiga płyta 1d4.. Wsad do Vampira Core2.13RC3

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 13:22:49 przez fscsi81
[#5] Re: A1200 i Vampir V2

@juen, post #2

Co 10te demo dziala, a reszta to zwolnione tempo lub wcale nie działa...
[#6] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #5

3mam sie swojego, wykonac timing fix, jezdzic obserwowac, cieszyc sie jak zadziala :)
[#7] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #1

A ja podejdę z trochę innej strony...
Jaką wersję WHDLoad używasz? Jaka wersja slave gry Aladdin?
Edit: Czy dema też odpalasz w wersji pod WHDLoad?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 13:54:54 przez Solo Kazuki
[#8] Re: A1200 i Vampir V2

@Solo Kazuki, post #7

zakladam, ze skoro zainstalowal coffina to uzywam whdload z coffina, wraz z grami, ktore tam sa. a prawie na pewno odpala je przez program z toolbara :)
[#9] Re: A1200 i Vampir V2

@juen, post #8

Amigę puściłem na 4mb ramu i gry też skaczą.. Są spowolnione x4 dosłownie... A Aladdin wywala się na screenie z ładowaniem... Biało-czarne tło migające i to koniec. Myślę ,żę płyta jest uszkodzona.
1
[#10] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #4

Mam dokładnie ten sam wsad. Działa idealnie płynnie, jak wspomniałem.
[#11] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #9

a co z tooltypes? preload wlaczony?
[#12] Re: A1200 i Vampir V2

@michal_zukowski, post #11

Głupie pytanie a co to? Ja amige mam od 2miesięcy wcześniej miałęm w latach 90tych A500. Zachciało mi się znów Amigi i same problemy... Kasa leci w to ogromna a pożytku zero.... :(

Nie wiem co zrobić czy kupić jeszcze jedną , samą płytę czy co zrobić.. Normalnie szok ze stresem ;)

Gra ładowana z dyskietki (gotek) rozwala system całkowicie czarno biały ekran się robi z artefaktami - inaczej pisząc.. A Z wb pod whdload uruchomione skacze i cała reszta jest spowolniona. muzyka to cierpienie dla uszu a ekran cóż x4 spowolnienie lub wcale.. Płakać się chce.....
[#13] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #12

Whdload jest systemem uruchamiania gier dyskietkowych z twardego dysku.

http://www.whdload.de/docs/pl/opt.html
tu masz instrukcje, w ikonach w Amidze mozna przechowywać parametry uruchomieniowe, nazywane są tooltypami, jednym z nich jest PRELOAD, który określa czy ładować obrazy dyskietek do pamięci czy doczytywać sekwencyjnie podczas gry. Lepiej załadować do pamięci.

ps. kupiłeś losowy sprzęt nie pamiętając wiele z Amigi bez przeczytania recenzji?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 15:26:16 przez michal_zukowski
[#14] Re: A1200 i Vampir V2

@michal_zukowski, post #13

Co do zakupu to tak losowy. ALe kolega miał i wszystko mu chodziło jak trzeba. Więc kupiłem a1200 i same problemy. Gry które powinny chodzić czy to z fastem 4mb samym czy z vampirem nie chodzą. Wszystko skacze sam nie wiem co może być w niej uszkodzone...
A500 wspominam bardzo dobrze a z tą kicha. Przykro patrzeć..
Kupno innej amigi to wydatek 2k, i jak ma być tak samo to dziękuję.
Nie znam nikogo z wawy obecnie co miałby amigę 1200 i pojęcie o tym sprzęcie.. :(
[#15] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #14

zrób timing fix. wydatek 0zl a pewnie pomoze
[#16] Re: A1200 i Vampir V2

@juen, post #15

JAk to zrobić? Jakiś kabel przylutować? czy co? Jakiś link ze zdjęciem do 1d4... i opisem...
[#17] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #16

To czy timing fix pomoże to tego nie wiem, ale pewnie nie zaszkodzi, nie miałem jeszcze tej SUPER KAŁ-TY w rękach i się raczej nie zanosi na to.
Tutaj jest sporo informacji jak to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 16:30:15 przez _Skiba
[#18] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #16

a sprawdziles czy jest preload? bo to chyba latwiej zrobic niz lutowac kabel do plyty?
[#19] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #16

Mialem taką samą Amigę z 1d4.
Po timing fixie. Dodatkowo wymień wszystkie kondensatory. Jeśli sam się boisz, dogadaj się z którymś specem od lutownicy, a tych na forum nie brakuje.
Miałem też kartę ACA 1230 - 56MHz i dosłownie wszystko śmigało. Żadnych guru nie miałem ani jakiś dziwnych zwisów.
Timing fix plus kondensatory, potem pisz jaka to Amiga zła.
[#20] Re: A1200 i Vampir V2

@michal_zukowski, post #18

ale co ma zmienić preload? bez niego gry nie zwalniają przecież tylko czasem przerywają. timing fix jak nic lub kondensatory
[#21] Re: A1200 i Vampir V2

@juen, post #20

Ale po co te kondensatory ma zmieniać, jak w pierwszym poście pisał, że już wymienione?

4
[#22] Re: A1200 i Vampir V2

@recedent, post #21

Może wymienione, ale czasem ktoś mi dawał Ami do naprawy po wymianie elektrolitów i jakość wymiany budziła moje wątpliwości (delikatnie mówiąc). Może autor dałby tu fotkę mobo. Może coś ktoś dojrzy.
Jak mi coś nie działa to diagnozuję od podstaw czyli im mniej osprzętu podłączonego tym lepiej.
Może na początek przetestować golasa bez hdd i uruchomić coś z dyskietki. Miałem przypadek, że źle przygotowana karta SD powodowała fioletowy ekran w grach, losowe zwiechy itp.
Powodem wcale nie musi być sama amiga. Jak z dyskietki będzie ok, to można postawić podstawowy system np 3.1 i zainstalować jakąś grę i sprawdzić. Małymi kroczkami

Timing fix raczej nie będzie tutaj miał znaczenia, ale nie zaszkodzi. Są różne wersje dla różnych kart
1
[#23] Re: A1200 i Vampir V2

@recedent, post #21

Panowie udało się chyba cały problem rozwiązać..
A mianowicie:
Wymiana kondensatorów nie pomogła :(
Ale rozebrałem Ami raz jeszcze i poszła płyta pod mikroskop. Okazało się ,że na płycie są rdzawe naloty. (a w niektórych miejscach to sama rdza)
Przelutowałem wszystkie układy z nóżkami powyżej 20 sztuk i działa właściwie amiga. Gierka Alladin działa normalnie... Dema na 8 poszło 6. Przy dwóch pisze Inllegal instr... itd. A na jednym przycina idzie 5sek i przycina. System teraz napisał mi ,że mam uszkodzone pliki ,więc muszę system pobrać raz jeszcze - coffin r58.
Panowie który ukłąd jest od dźwięku w Amidze 1200? I pytanie nr 2 czym zabezpieczyć płytę przed rdzą? (bo skoro płyta koroduje to między warstwami też może być rdza)

Lutować umiem :) i mam sprzęt do tego :)

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 18:39:58 przez fscsi81
1
[#24] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #23

Jak umiesz lutować to pewnie poradzisz sobie z PCB explorer`em i schematami

Za dźwięk odpowiedzialna jest Paula wraz ze wzmacniaczem operacyjnym i elementami towarzyszącymi
[#25] Re: A1200 i Vampir V2

@snifferman, post #24

Właśnie schemat znalazłem... kolega wyżej pisząc o timingach podał link do google i tam znalazłem schemat do a1200 :) i do innych amig
[#26] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #25

Więc po przelucie ukłądów jak pisałem wyżej, gry działają normalnie ,dema chodzą w większości. Testowałem od wczoraj, Powodem spowolnienia w Amisi była rdza na płycie i układach. Wyczyściłem wszystko ,przelałem płytę różnymi preparatami do usuwania pozostałości po lutowaniu itd.. (izopropanolem też ;) ).
Co ciekawe ładowanie systemu Coffin r58 na kontrolerze Amigi też przyspieszyło.. Wcześniej 16sek się ładował, a teraz około 8sek. (karta CF 32GB jakaś taniocha z allegro za 80zł i to nowa!!!)
Chciałem wszystkim podziękować :)
[#27] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #14

Przecież Amigi 1200 nie kupuje się aby siedzieć w fotelu i grać na niej tylko aby ją rozbierać i inwestygować o co jej może chodzić że zamiast grać, śpiewać i tańczyć to ciągle siedzi i medytuje. Szczególnie jak jeszcze wejdziesz w biznes turbo kanapkowy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 13:41:12 przez XoR
4
[#28] Re: A1200 i Vampir V2

@fscsi81, post #1

Widzę, że już się poprawiło po przelutowaniu, ale z takich rzeczy które jeszcze przychodzą mi do głowy, to (jeśli używasz) upewnij się, że stack TCP/IP jest wyłączony przy włączeniu czegokolwiek z whdload. Inaczej whdload strasznie zamula.
1
[#29] Re: A1200 i Vampir V2

@Lorak, post #28

Sam to przerobiłem ostatnio. Nie wiedziałem czemu gry pod whdload działały a później już nie.
Po kilku godzinnym kombinowaniu ze startup-sequence doszedłem do tego ze połączenie internetowe blokowało gry.
Nadmienię ze połączenie miałem ustawione podczas systemu.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 10:56:23 przez amigo79
[#30] Re: A1200 i Vampir V2

@amigo79, post #29

dlatego whdload udostepnia mozliwosc automatycznie zatrzymania polaczanie i wznowienie po wyjsciu z gry, uzywa do tego wywolania skryptow, w ktorych wystarczy ze rozlaczysz/podlaczysz net :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem