kategoria: A1200
[#1] A1200 i Paula i kocia muzyka...
Witam

Ciąg dalszy przebojów z Amisia 1200... Udało mi się postawić amigę na tyle,że obecnie obraz jest płynny. Ale problemy z dźwiękiem są. Jak puszczam program (protracker 2 chyba, piszę z pamięci - taki niebieski a na dole 4 tabelki od sampli), to się amisia zawiesza. Jeśli probuję jakiś inny program muzyczny zapuścić z systemu Coffin r58 to piszę ,że brak Audio.. W grach dźwięk jest dziwny.. Kocia muzyka.. W Aladdin na początku jak odtwarza intro z napisem Disney to tego słuchać się nie da. Kot w czasie godów lepiej śpiewa niż ami ;) - taki żart.. Pytanie do was czy ma ktoś Paulę do sprzedania? Podejrzewam ,że ona jest winna całemu zamieszaniu. Dlaczego? Była podrdzewiała. Na płycie pola lutownicze doczyściłem i wyglądają ok. No ale z Paulą było gorzej. Kilka nóżek musiałem skrobać... Udało się ale... brak dźwięku, przerywany, kocia muza.... tak to wygląda...
Inny układ który był pordzewiały to układ HP ale tam po przelucie i wyczyszczeniu wydaje się wszystko ok.
[#2] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #1

jak amiga zachowuje się po odpięciu wszystkiego co jest zbędne i zapuszczeniu mod-a z protrakera z dyskietki na przykład, zaznaczam ze bez systemu itp udziwnien w stylu vampira.
[#3] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #1

Tutaj masz Paulę, ale nie jest to okazyjna cena. Nie wiadomo czy to wina Pauli.

Jak już napisał Stoopi sprawdzaj Amigę na "minimum socjalnym" czyli odłącz od niej wszystko co nie potrzebne do testów. Wystarczy zasilacz, płyta, kabel AV, stacja dyskietek, mysz

Kondensatory C334 i C324 są ok? Wzmacniacz operacyjny U15?

Przed czyszczeniem Pauli dźwięk był ok?
[#4] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #1

Napięcie (minus) -12V dochodzi do płyty?
[#5] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@Norbert, post #4

Do samej płyty to za mało. Dobrze by było, aby wzmacniacz operacyjny U15 też dostał -12V na pin11
1
[#6] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@snifferman, post #5

Sprawdzę... A i kanał lewy (biały wtyk gra ciszej o jakieś 30% - diagnoza na ucho)
[#7] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@snifferman, post #3

Nie też był problem. Zobacz temat Amiga 1200 i VAmpir tam jest opisane co się działo .. W skrócie komp zwalniał jak by chodził na 4mhz a nie na 14Mhz. W aladdin mogłeś zobaczyć każdą klatkę.. może 2fpsy były ....
Po przelucie ruszyła i jest dużo lepiej dość płynnie.. (chodź jak oglądam na YT fil z Amiga 1200 Aladdin) to mam wrażenie ,że tam trochę szybciej to działa.

Ale wracajac jak jest logo Disney to drugie, muzyka jak by rozstrojona... Przypomina to kocią muzykę..
Protraker zawiesza się. A w jakimś innym programie muzycznym napisał brak ICH lub ICA.. coś takiego. Nie spisałem i to błąd...
Przelutowałem całą płytę jak chodzi o układy. Myślałem ,że moż ram coś się wywala ale też nie pomogło przelutowanie.. (lutować u miem więć baboli nie narobiłem, sprawdzam pod mikroskopem)

Ma ktoś może na 100% sprawdzonego Aladdin'a na gotek?
I drugi to protracker z systemu Coffin r58?
Mam z neta jak chodzi o Aladdin a drugi z systemem Coffin r58 - ten z goteka sie wywala

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 16:01:49 przez fscsi81
[#8] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #7

Na zasilaczu jest 11,8 , 5 i -15V zamiast 12V, u15 nie mogę znaleźć rev 1d4

Kupiłem nowy zasilacz. Powinien być na czwartek.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 16:49:49 przez fscsi81
[#9] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #8

[#10] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@_Skiba, post #9

NA u15 11 nóżka jest -12.02
[#11] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #10

A te -15v zmierzyłeś bez obciążenia czy masz spadek 3v między gniazdem PSU ,a U15?

Przed grzebaniem przy pauli raczej wymieniłbym najpierw wzmacniacz operacyjny. Jest tani i łatwo dostepny (LF347 lub TL084)

Sprawdziłeś płytę przy odłączonych peryferiach, turbo,fastach itd?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 19:17:53 przez snifferman
[#12] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@snifferman, post #11

Tak sprawdzałem gołą ami. To samo z aladdinem. Protrakera nie mam na goteku ani na dd...
[#13] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #12

Protrakera nie mam na goteku ani na dd

https://www.google.com/search?q=Pro+Tracker+v3.61+adf

Tak sprawdzałem gołą ami. To samo z aladdinem

Ale coś się wiesza czy problem jest tylko z dźwiękiem? sprawdzaj z floppa/gotecka bez osprzętu.

Zanim zaczniesz szukać nowej Pauli sprawdź czy wszystko za paulą jest ok. posprawdzaj ścieżki i elementy przy wzmiacniaczu operacyjnym. Sam wzmacniacz możesz wymienić, bo nowy kosztuje 2zł
[#14] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@snifferman, post #13

Aladdin z coffina r58 chodzi źle. Grafika ok i szybkość ale dźwięk jak by brakowało czegoś i na 100 jest rozjechany.
Aladdin odpalany z dyskietki wiesza się na logo leasing przy 2 dyskietce. Robi się biały ekran z czarnymi pasami.
Protraker zawiesza się ,cała Ami. Nie da się nic zrobić ,wyłączenie tylko wchodzi w grę. Czasem jest szary ekran, czasem wyjdzie do programu i zwiecha. Jakiś Player ostatnio napisał brak CIA to tyle. Amiga puszczana goła, z 4mb fast, z vampirem v2.
[#15] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #14

Przetestuj CIA w ATK. Daj fotkę wyniku.
[#16] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@snifferman, post #15

Znaczy obecnie poprawiło się bo Protraker działa zawsze. Żaden program nie wywala nic o CIA. Przetestuje jutro tym programem do testu. Aladdin ma lepszy dźwięk ,chodź nie wiem czy w 100% prawidłowy. Ale przelutowałem układy i jest dużo lepiej. Zdjełem je ,obczyściłem cynę i na nowo lutowanie kolbą i na końcu hotem 270C :) i na razie jak zauważyłem myszki nie przycina. Ale nie wykluczone ,że dalej jest uszkodzenie. Jutro napiszę i dodam fote co pokazał program....

Próbuję też sam rozwiązać problem a nie tylko na gotowe. MAm nadzieję ,że problem będzie załatwiony. Ale dema z Coffina r58 z Vampirem V2 dalej nie chcą poprawnie chodzić. Jest obraz a muzyka to jak by trzaski.
[#17] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #16

I jaki jest wynik testu ?
[#18] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@luka, post #17

Przepraszam ,że chwilkę mnie nie było ale postanowiłem kupić drugą A1200 działającą w 100%. Kupiłem, teraz mam przynajmniej porównanie. I jeśli chodzi o grafikę to jeden jak i drugi działa tak samo ale jazz zaczyna się przy muzyce. Dziś do jednej i drugiej ami wrzucę atk i zobaczymy. Rozmawiałem z gościem co naprawiał swego czasu Atari i Amigi. Powiedział mi ,że może być problem z przelotkami w płycie ale zobaczymy. Dziś zrobię test i zobaczymy co na nim wyjdzie.

Tą drugą co kupiłem to komplet :) i piękna obudowa i klawiaturka ale cena ehh .
Dokupiłem też do drugiej ami TF1230 - (da się procka podmienić na 68040?)
[#19] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #18

Tak, kupujac karte z 040 ;)
1
[#20] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #18

Dokupiłem też do drugiej ami TF1230 - (da się procka podmienić na 68040?)

tak, razem z kartą
[#21] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@michal_zukowski, post #20

Ehhh. i znów teraz dysk nie działa :( .. Mam ich 3 sztuki i żaden nie rusza. tylko dyskietka. Moje pytanie jak na amidze 1200 z hdd (piszę o tej drugiej co jest sprawna) przegrać plik ADF na stacje dysków. Jakim programem. Wcześniej miałem założenie przerzucenia na ami AKT i odpalenia z hdd a teraz z fdd mogę tylko.

Nie wiem co z tą płytą jest... robi co chce.. kable - taśmę podmieniałem też. w boot nie widzi dysku...
[#22] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@fscsi81, post #21

Ja standardowe ADF-y (901120 bajtow) nagrywalem kiedys na dyskietki programikiem ITD (Image To Disk). To bylo lata temu i nie pamietam juz dokladnie skad go wzialem, ale on chyba wchodzil w sklad pakietu WHDload, mozliwe ze tylko w wersji dev (developer) a nie usr (user).
[#23] Re: A1200 i Paula i kocia muzyka...

@Don_Adan, post #22

adf2disk udało sie na amidze.. Ale ta zepsuta nie czyta ani dyskietki ani hdd. Jutro znów idzie pod mikroslkop. Przelutuję całą płytę bez wyjątku. Starą cynę zdejmę i nową położę.... Zobaczymy co to da. A i przelotki zaleje cyną.. tylko te podejrzane..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem