kategoria: Programy
[#1] Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200
Witam
Poszukuję programy do A1200, które mogę wykorzystać do filmów. Chodzi mi np. o tworzenie czołówek, przejścia, efekty 3D, itp. w stylu telewizji lat 90-tych i 80-tych. Mam Scalę 400, do niej poprosiłbym najwyżej jakieś poradniki do lepszych efektów niż tylko napisy (np. tabela wyników z zmianą ich w czasie rzeczywistym, wykres, jeżeli jest to możliwe). Chciałbym to wykorzystać do moich filmów LEGO, imprez okolicznościowych, a później do nowego projektu.
[#2] Re: Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200

@TVlego, post #1

Też się trochę tym zaczynam bawić, kompletuje sprzęt. mam parę dodatków też kamerę VHS.
Przydał by się Ci genlock, coś do niego i może Amiga Vision.
[#3] Re: Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200

@Risc, post #2

Ja się kiedyś bawiłem Fantavision. Bardzo fajny i prosty programik. Ambitnej grafiki 3d na nim nie zrobisz ale różne napisy i proste animacje w 2d można zrobić całkiem ładne.
[#4] Re: Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200

@TVlego, post #1

Podepnę się to wątek z moim poprzednim zapytaniem, szukam pomocy w namierzeniu schematu przewodu.

link do mojej prośby o pomoc na formu
[#5] Re: Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200

@TVlego, post #1

No ale chodzi o PAL, VHS i liniowy montaż video? Scala jest świetna ale… tego co z siebie wypluje nie zapiszesz w postaci klatek na dysk żeby poskładać w plik video. To tylko do wykorzystania „na żywca”.

Nieliniowy montaż video też jest możliwy ale do tego potrzebujesz sprzętu, który w czasach retro-cen kosztuje tyle co pół małego mieszkania (zakładając, że gdzieś będzie dostępny). szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 22:51:52 przez MDW
[#6] Re: Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200

@TVlego, post #1

Możesz sprawdzić te dwa programy: VideoTracker i Extreme, być może się przydadzą do tego co chcesz robić.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 23:00:24 przez AmiClassic
[#7] Re: Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200

@MDW, post #5

Jeżeli chodzi o sprzęt to nie mam z tym problemu, mam tego więcej niż nadesrał w głowie, a mianowicie:
- mikser wideo "Arizona"
- graber "FG24+"
- genlock HDP Electronics
- VideoProcesor VCP201 firmy KAI
- AudioMix 2000 firmy KAI
- 3 kamery (VHS, VHS-C, mini DV) z czego kamera na VHS jest dosyć nietypowa
- magnetowid
- DVD z nagrywarką
[#8] Re: Poszukuję programy do wykorzystania telewizyjnego do A1200

@AmiClassic, post #6

AmiClassic a masz może link do ROM-ów, bo w wyszukiwarce nic nie znalazłem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2021 17:07:36 przez TVlego
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem