kategoria: A1200
[#1] Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera
Witam.
Mam problem, ponieważ chcę przywrócić oryginalne kości 3.1 do swojej Amigi by Escom lub ewentualnie wrzucić je do by Commodore, ale nie jestem pewien która jest która... A podobno może dojść do uszkodzenia przy pomyłce.

Gdzieś w necie jest taka anglojęzyczna informacja z tym tematem, ale nie mogę tego odszukać.
[#2] Re: Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera

@lukjan, post #1

Zwróć uwagę na numerację scalaków: Kick 3.1: link

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 19:39:18 przez AmiClassic
[#3] Re: Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera

@AmiClassic, post #2

No to bym zamontował na odwrót... Dzięki
[#4] Re: Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera

@lukjan, post #3

Tak przy okazji do uszkodzeń może dojść jak włożysz kość romu odwrotnie, czyli wycięciem w drugą stronę. Zamiana miejscami przy zachowaniu prawidłowej orientacji układów nie uszkodzi amigi ani kicka. Poprostu komputer się nie uruchomi.
1
[#5] Re: Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera

@snifferman, post #4

Równie ważna informacja. Dzięki
[#6] Re: Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera

@snifferman, post #4

Potwierdzam, sam tak zrobiłem przypadkiem i ami się nie odpalila. Zamienilem miejscami i wszystko jest ok.
[#7] Re: Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera

@lukjan, post #5

Ale trzeba uważać żeby nie założyć tego kicka całkiem na lewo, bo można go 'upalić'. Dwa pierwsze otwory z lewej strony w podstawkach muszą być wolne - dotyczy to oczywiście oryginalnego zestawu romów. Ja tak kiedyś 'uwaliłem' kość.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 11:52:09 przez AmiClassic
1
[#8] Re: Rozmieszczenie KS3.1 na płycie komputera

@AmiClassic, post #7

Potwierdzam.
Sam tak zrobiłem.
Płyta główna przeżyła ROM nie.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 22:47:26 przez ted
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem