kategoria: A1200
[#1] Klawiatura z amigakb
Sprawiłem sobie taka klawiaturę dla mojej nowej A1200. Wygląd jak na zdjeciach - chociaż na żywo prezentuje się jeszcze zacniej i wpisując się w nurt narodowy. W klawiaturze zastosowano przełączniki mechaniczne, komfort pisania jak na współczesnej klawiaturze mechanicznej. W mojej wersji mam przełączniki czerwone (tzw. ciche) dzięki czemu odgłos pisania jest zbliżony nieco do oryginału (nie jest "clicky"). Klawiatura przychodzi jako zmontowane PCB z zamontowanymi klawiszami. Należy zdemontować oryginalną klawiaturę i przekręcić za pomocą dwóch wkrętów nowa.

Wiecej informacji tutaj:
https://amigakb.wordpress.com/

Dawno nie byłem tak zadowolony szeroki uśmiech









Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 16:09:03 przez Ark16

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 16:09:16 przez Ark16
3
[#2] Re: Klawiatura z amigakb

@Ark16, post #1

Piękne. Możesz zrobić zdjęcie mechanizmu pod klawiszem?
Ile Cię to kosztowało?
Ślicznie to wygląda szeroki uśmiech
[#3] Re: Klawiatura z amigakb

@Ralpheeck, post #2

Jak bede ja rozkrecal to postaram sie zrobic zdjecie o ktore prosisz. Koszt takiej klawiatury to 150 euro z przesylka.
[#4] Re: Klawiatura z amigakb

@Ark16, post #1

Super! Niesamowite jest to, że dało się stworzyć taki projekt bez milionów złotych ze wsparcia crowdfundingowego. Już wyobrażam sobie jaki goal ustawiłby niejaki Phil gdyby miał produkować całe klawiatury. Nie mówiąc już o czasie realizacji...
1
[#5] Re: Klawiatura z amigakb

@charliefrown, post #4

To, że się dało bez milionów złotych, udowodniłem już wcześniej... A Phil cóż, nawet sugerował panu Sergiuszowi publicznie, żeby lepiej nie inwestował w klawiatury, bo on już wkrótce zasypie rynek swoimi.
1
[#6] Re: Klawiatura z amigakb

@Ralpheeck, post #2

Możesz zrobić zdjęcie mechanizmu pod klawiszem?


Tutaj zdjecie z montazu (chyba) mojej klawiatury, nie wiem czy pomocne?



[#7] Re: Klawiatura z amigakb

@Ark16, post #6

Klawiatura bardzo fajna, tylko szkoda że już jej nie można kupić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem