kategoria: A1200
[#31] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@bfgmatik, post #30

Problemem jest też to że linie adresowe zmieniają się w zależności od użytego Agnusa . Czy mógłbyś wysłać jakieś zdjęcia jakie błędy pokazuje u ciebie
[#32] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@Berr131268, post #31

Nie mam teraz sprzętu przy sobie poza tym siedzę w robocie. Poza tym u mnie problem jest inny i nie dotyczy tylko ramu bo z Pauli też rejestry czyta z błędami. Dobrze, że chociaż wypuszcza mi dane na port szeregowy.

W każdym razie diagrom testuje następujące patterny:
$aaaaaaaa,$55555555,$f0f0f0f0,$0f0f0f0f,$0f0ff0f0

A u ciebie tylko na ostatnim z nich wywala błędy więc zakładam, że to nie jest jakiś prosty błąd typu wadliwy układ logiczny, nie mam pojęcia co to może być.
[#33] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@bfgmatik, post #32

Na samym początku przed testem ram wywala też jeden błąd co widać na pierwszej fotce nie wiesz co to może być
[#34] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@bfgmatik, post #21

Jednak ram a dokładnie linia adresowa a1, teraz testy ram przechodzi ale i tak nie działa jak powinna. Jeszcze coś się kaszani i wykonuje testy później reset i test od nowa i tak non stop
[#35] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@Berr131268, post #34

Z ciekawości pytam czy udało się to uruchomić?

Właśnie teraz zobaczyłem, że autor projektu tej płyty użył z niezrozumiałych względów pamięci statycznej która jest droga i do tego musiał do niej dorobić logikę multipleksowania linii adresowych żeby udawała DRAM, co może generować dodatkowe problemy... podczas gdy nadal szeroko są dostępne pamięci DRAM 1MB*16BIT które nie dość, że są na 5V to jeszcze nie wymagają tych wszystkich kombinacji :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem