kategoria: Programy
[#61] Re: [szukam] freeanim.library

@karolb, post #58

Ehb nie odpali ham8.
[#62] Re: [szukam] freeanim.library

@mikecios, post #61

Przełączyłem się na ECS całkowicie, skonwertowałem film na 32 kolory i... dalej to samo.
[#63] Re: [szukam] freeanim.library

@_arti, post #62

Odpal sie bez ss i zobacz jeszcze raz cli.
Albo masz cos w systemie nakićkane, ale samą komendę cdgsxl uszkodzoną albo nie wiem ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 13:36:09 przez mikecios
[#64] Re: [szukam] freeanim.library

@_arti, post #62

Wpisanie "cdgsxl ?" pokazuje Ci parametry ?
[#65] Re: [szukam] freeanim.library

@mikecios, post #63

Bez s-s też nie działa. Widocznie ten program nie działa na A3000. Hmm, a może to Kickstart 3.1.4 przeszkadza?
[#66] Re: [szukam] freeanim.library

@mikecios, post #64

Pokazuje.
[#67] Re: [szukam] freeanim.library

@_arti, post #65

Może być 3.1.4, nie mam jak tego sprawdzic.
[#68] Re: [szukam] freeanim.library

@cholok, post #27

To by wyjasnialo czemu nie moglem w stereo nic znalezc.

Te dinozaury to ja dekoduje poprawnie akurat:



Problem z tymi filmami jest taki, ze tam audio w 22khz powinno byc odtwarzane. Chyba dodam mozliwosc zmiany w trakcie odtwarzania, zeby mozna bylo klawiszem sobie dostosowac.

Jak masz jakies inne problematyczne jeszcze to chetnie wezme.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 14:05:19 przez elf
1
[#69] Re: [szukam] freeanim.library

@_arti, post #66

Masz TUlink do jednej z moch konwersji - The Prodigy ham6. Akurat w tym klipie zostawiłe migającą ramkę żeby był efekt stroboskopu w tle ;) Na esc/osc musi chodzić. Prędkość w gui nastaw na 600, jak klepiesz z palca to xlspeed 300.
[#70] Re: [szukam] freeanim.library

@mikecios, post #69

Cdgsxl ładnie odtwarza na A1200. AGABlaster rozjechał cały obraz, widocznie nie rozpoznał że Ham6.
[#71] Re: [szukam] freeanim.library

@karolb, post #70

Nie wiem czy ham6 ma na to wplyw jakis, ale w tym przypadku AGABlaster ma wyraznie problem z szerokoscia niepodzielna przez 8/16.
[#72] Re: [szukam] freeanim.library

@elf, post #71

Autor programu na swojej stronie http://mschordan.github.io/amiga/agablaster.html napisał, że ten problem został już poprawiony w wersji 0.9.80.

Fixed error when video width was not a multiple of 16


edit------

Zassałem 0.9.80, nadal rozjechane. W parametrach do wpisania nie widać nic co mogłoby pomóc.


Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 18:58:13 przez karolb
[#73] Re: [szukam] freeanim.library

@karolb, post #72

Z obecnych ograniczeń wynika ze jedynie :

"Video width must have a width of at least 128 pixels."
[#74] Re: [szukam] freeanim.library

@mikecios, post #73

Zauważyłem od razu i edytowałem post
[#75] Re: [szukam] freeanim.library

@elf, post #68

Akurat ten powinien mieć audio 18 kHz.
[#76] Re: [szukam] freeanim.library

@cholok, post #75

Chciałem tylko powiedzieć, że z Kickstartem 3.1 CDGSXL pięknie działa z podanymi wcześniej parametrami... także problem jest z 3.1.4 a to znaczy, że można pożegnać się z tym softem.

Zatem, co polecacie do CDXLa pod A3360/060 i RTG?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 00:58:30 przez _arti
[#77] Re: [szukam] freeanim.library

@_arti, post #76

Wygląda na to ze kiszka z tym 3.1.4. Nic poza cdgsxl i agablaster nie istnieje.
[#78] Re: [szukam] freeanim.library

@_arti, post #76

Zawsze możesz to odpalić pod Whdload przy pomocy Workbench 3.1 generic.slave .
[#79] Re: [szukam] freeanim.library

@Norbert, post #78

Kurcze- świetny pomysł- nie próbowałem odpalić workbencha pod workbenchem w ten sposób OK
[#80] Re: [szukam] freeanim.library

@BULI, post #79

Ciekawi mnie co ten 3.1.4 koliduje z jednym prostym programem.....
[#81] Re: [szukam] freeanim.library

@BULI, post #79

Nie musi być to komplety workbench
Wystarczy w katalogu DATA, aby był katalog S, a w nim startup-sequence (nawet pusty)
Po takim uruchomieniu włączy się CLI, ale już pod whdload.
W DH0 będzie zawartość katalogu DATA.
Wystarczy że do DATA wgra się odpowiednio spreparowany system pod ten program do cdxl i gotowe.
Gdyby coś się zawiesiło , to whdload poinformuje i wyjdzie że .slave
Samo wyjdzie że .slave to F10
1
[#82] Re: [szukam] freeanim.library

@mikecios, post #29

Tak sobie zerknąłem na źródła cdgsxl i... sporo błędów jest.
PatchOpenWB nie działa, bo funkcja podmieniająca jest pusta.
ULONG __asm OpenWorkBenchPatch(void)
{
    return(0);
} // OpenWorkBenchPatch()


Program korzysta z double buffer, ale źle, bo działa tylko z opcją blit. Podanie xlspeed zbyt dużego powoduje błąd przepełnienia. Wygaszanie wskaźnika myszy nie działa z opcją view. Program źle inicjalizuje wyświetlanie pierwszych dwóch klatek, podobnie z dźwiękiem (nie widać i nie słychać w większości przypadków). xlspeed nie działa dla filmów bez dźwięku. No i nie rozpoznaje interleaved planar.

Plik cdxl nie zapisuje w sobie tych parametrów jak prędkość z jaka powinien być odtwarzany

I tak i nie. CDXL był zaprojektowany dla CDTV i nie potrzebował tego zapisywać. Rate było stałe. Podwoiło się dla CD32, ale cały xl-toolkit nie został zaktualizowany (xlplay nie ma parametru speed), cdgsxl tak.
// pan.Reserved holds the READXLSPEED.
    CDXL_ob->ReadXLSpeed = (pan.Reserved+1) * DEFAULT_XLSPEED;

Optonica miała własny toolkit i filmy z dinozaurami dla AGA mają pan.Reserved=1, dla ECS=0;
Jeśli odpowiednio zapisać pan.Reserved to cdgsxl rate odczyta. Na razie nie ma czym zapisać.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem