[#1] Oxypatcher - gdzie zdobyć?
Czy Oxypatcher jest gdzieś legalnie do zdobycia? Kiedyś był komercyjnym programem, ale może został uwolniony?
[#2] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@PopoCop, post #1

nie jest
[#3] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@PopoCop, post #1

nie jest do niczego potrzebny, od tego jest muredox z pakietu mmulibs
https://aminet.net/package/util/boot/MuRedox

a pozatym oxypatcher jest do sciagniecia z pomoca googla w ulamek sekundy :) chociazby tosec..

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 13:13:32 przez juen
3
[#4] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@juen, post #3

Są jakieś porównania MuRedox do Oxypatchera? Bo to czy jest potrzebny czy nie raczej wynika z osiągów.
2
[#5] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@michal_zukowski, post #4

z osiagow to takie, ze oxypatcher przestal byc uzyteczny w momencie, w ktorym przestal dzialac na nowych kartach turbo, jest platny i nie do kupienia i nie robi nic czego by nie zrobil darmowy i wciaz rozwijany muredox

ps: kiedys sie zastanawialem czy jest jakikolwiek sens uzywac oxy zamiast muredox, co samo w sobie jest bez sensu skoro uzywa sie bibliotek z mmulibs, no ale wypowiedzi byly jednoznacze - muredox jest lepszy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 13:33:36 przez juen
1
[#6] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@juen, post #5

Tak, jak się używa MMUlibs to OXYpatcher jest zbędny, nic nie pomoże.
Jeśli jednak ktoś nie jest fanem MMUlibs, jak ja chociaż używam czasem testowo na A4000, to oxypatcher pod 040 (szczególnie) i pod 060 robi różnicę w niektórych aplikacjach ok, racja
Pamiętam jak odpalałem QuakeGL na 040 z sprzętową obsługą 3d (Warp3D) to miałem problem z cięciem się dźwięku, po użyciu OxyPatchera dostałem płynny dźwięk ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 14:01:13 przez BULI
[#7] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@juen, post #5

Z tego co wiem to Oxypatcher jest szybszy niz Muredox. Nie uzywam bo nie mam 68060. Niby dlaczego ma nie dzialac na nowych kartach turbo? Konflikt to moze byc raczej tylko z jakims nowym kickiem a nie z karta turbo.
[#8] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@Don_Adan, post #7

no jakoś nie zadziałał mi z tfem... (zmieniłem tylko kartę z apollo więc kick był ten sam). co do szybkości to słyszałem że muredox jest szybszy. nie widzę sensu używać gorszego programu mając darmowy lepszy...
[#9] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@juen, post #8

Szybszy? Z tego co wiem jest napisany w SAS C. Wiec mialbym spore watpliwosci, ze jest szybszy od programu napisanego w ASM. Ja chyba z 8-10 lat temu sprawdzilem MuRedox na A4kT jak przerabialem matematyczne biblioteki ROM-owe. Bo FPU w 68040 jakiejs tam komendy nie ma. Wyniki byly dosc slabe, a to chyba bylo 1000 czy 10000 razy wywolywane i rezultat byl bardzo przecietny bym rzekl. Ale to byla stara wersja tych bibliotek Thora, moze sie poprawilo, bo na A3640 one wtedy slabo dzialaly. O ile dobrze pamietam mialem wtedy z nimi osiagi tylko 78% A4k w SysInfo. Ogolnie to ten jego pakiet nie radzil sobie ze standardowa karta turbo od Commodore A3640. Zawsze samemu lepiej sprawdzic jesli komus zalezy na szybkosci.
1
[#10] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@Don_Adan, post #9

A to nie było tak, że Phase5 koniec konców poprawilo swoje biblioteki 68040/60 i ich wersja nie wymaga do szybkiego dzialania Oxypatchera/Cyberpatchera?
[#11] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@Don_Adan, post #9

hmm najnowsza wersja jest z 2021 roku więc o ile jej nie testowałeś 10 lat temu to nie wiem :)

autor muredox sam pisał że to zamiennik oxypatcher, który jego zdaniem jest bardzo zbudowany

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 19:13:12 przez juen
[#12] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@juen, post #11

testy testy - zróbcie testy i zobaczymy co jest lepsze :)
1
[#13] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@RokiS, post #12

Proponuję jubimarka odpalić.
Albo lepiej Kraken benchmark
[#14] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@juen, post #11

Wiem, ze Thor sie chwali tym programem, ale ktos go zgasil na EAB, bo napisal, ze Muredox jest zauwazalnie wolniejszy. W przypadku 68040 to malo co mozna potestowac. Chyba, ze na jakims starszym programie do grafiki 3D, bo nowsze to juz zwykle nie uzywaja instrukcji FPU, ktorych nie ma w 68040. Najwieksza roznica w dzialaniu bedzie dla 68060, bo tam najwiecej instrukcji brakuje. No i tam mozna z kodem emulacji kombinowac (2 instrukcje w 1 cyklu), czyli dobrze napisany kod w ASM moze byc duzo szybszy niz ten wygenerowany przez kompilator C.
[#15] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@recedent, post #13

Tak, to jest dobry pomysl. Chyba nawet na PPA sa wyniki z OxyPatcherem i bez dla jakiegos renderingu.
[#16] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@michal_zukowski, post #10

Nie wiem, ale tu raczej chodzi o sposob dzialania emulacji brakujacych instrukcji, niz sam kod. OxyPatcher 3.14 wymaga MMU, a poprzednie wersje juz nie, przez to tez moga byc roznice w szybkosci dzialania. Gdyby samymi bibliotekami 68040/68060.library dalo sie zalatwic dobra szybkosc dzialania emulacji, to raczej Thor nie bawilby sie w MuRedox. No bo po co? Przy normalnej emulacji linii F to wywolujesz przerwanie, odkladasz rejestry na stos, musisz zidentyfikowac jaka to jest instrukcja, a to troche kodu zajmuje, wykonac emulacje tej instrukcji, przywrocic rejestry ze stosu, zakonczyc przerwanie i wrocic do programu. Tak mi sie przynajmniej wydaje, a to jest duzo zbednych instrukcji do wykonania.
[#17] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@Don_Adan, post #16

Blizzard 1260/50Mhz, 68060.library (47.2), MuFastZero MOVESSP FASTEXEC ON
TrigoSpeedTest:
0226
0227
0234
1236
1233

Blizzard 1260/50Mhz, 68060.library (47.2), MuFastZero MOVESSP FASTEXEC ON, MuRedox (41.3)
TrigoSpeedTest:
0160
0163
0169
0585
0606
[#18] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@Pawelek, post #17

a z oxypatcherem?
[#19] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@michal_zukowski, post #18

Blizzard 1260/50Mhz, 68060.library (46.15), OxyPatcher (3.14)
TrigoSpeedTest:
0154
0156
0166
0533
0556
[#20] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@Pawelek, post #19

czyli nadal Oxypatcher szybszy...
[#21] Re: Oxypatcher - gdzie zdobyć?

@Pawelek, post #17

Ciekawe wyniki. Spodziewalem sie duzo wiekszej roznicy pomiedzy uzywaniem biblioteki a MuRedox/OxyPatcherem. Ale ktos napisal w sieci, ze decydujace dla szybkosci emulacji tych instrukcji jest MOVESSP, czyli move SSP do fastu. Bez tego jest duzo wolniej.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem