kategoria: A1200
[#31] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@Phibrizzo, post #30

w pciinfo widoczna.
Device name: iTVC15 (cx23415) Video Decoder
program tv nie działa po wpisaniu w shell tv.. nic się nie dzieje.
WB w 1024x768 16Bit...
[#32] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@fscsi81, post #31

Karta musi byc oparta na chipsecie BT878/9
Tu jest lista obslugiwanych kart: link
[#33] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@Phibrizzo, post #32

[DELETED]

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 09:15:34 przez _arti
[#34] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@Phibrizzo, post #32

Zamówiłem używkę z allegro.. Gdyby ktoś miał PPC do sprzedania na PCI to chętnie odkupię :)
[#35] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@fscsi81, post #34

Ale ty chcesz pchać PPC na PCI do A1200?
[#36] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@fscsi81, post #34

Gdyby ktoś miał PPC do sprzedania na PCI to chętnie odkupię :)


Nie jest latwo odpalic PPC na PCI w A1200. To dziala glownie w duzych amigach. Temat byl tutaj juz poruszany, bo sam probowalem to odpalic, ale sie nie udalo. Ale podobno sa tacy ktorym sie ta sztuka w a1200 udala. Nawet jesli zadziala, to nie jest to zamiennik Blizzarda PPC. Dziala troszke inaczej.
[#37] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@Mokry, post #36

Tak chcę pchać PPC do medka w a1200. Na zagranicznych forach piszą ,że niby działa... To czemu nie spróbować..
Najlepiej gdyby dało się wypożyczyć taką kartę na testy ;)
A Blizzard PPC z 60 i 603e to koszt 12tyś.(ebay). sorka ale tyle nie mam, aby wydać w amigę.. Dziewczyna powiesiła by mnie za #a#a... I tak jak by wiedziała większość kosztó to .. hehe...
I tak wczoraj kupiłem nie tanią 60 rev 6.. i na sprzedaż mam LC060...
[#38] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@fscsi81, post #37

Tak chcę pchać PPC do medka w a1200. Na zagranicznych forach piszą ,że niby działa... To czemu nie spróbować..


Ja tez tak wyczytalem i chcialem sprobowac, ale u mnie sie nie udalo. Pewnie robie cos zle. Co nie oznacza ze u Ciebie nie zadziala.

Ale wracajac do tematu, w weekend tez sobie poskaldalem E/BOX'a z TF'em 1260 i mediatorem. Stawiam system 3.2 od zera i jestem na etapie ze zainstalowane mam oprogramowanie do mediatora i picasso96. Mam juz obraz przez VooDoo3. Mam tez wpieta fast ate pod rom'y. I zauwazylem ciekawa zaleznosc, dopuki tf ma taktowanie 50 mhz to z fast ata nie ma problemow. Ale jezeli taktowany jest 100 mhz to fast ata podczas zapisu na karcie powoduje od razu checksum error na danej partycji. Dzieje sie tak przy PIO MODE 4. Moze jak ustawie nizsze PIO to bedzie OK. A najlepsze jest ze read test nie pokazuje bledow. Wiec wpadlem na to przypadkiem metoda prob i bledow.
[#39] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@Mokry, post #38

Ten problem występuje też na Apollo, przy 96MHz.
[#40] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@Mokry, post #38

Też to mam na 60Mhz natychmiast leci dysk.. Partycje się rozjechały już 2razy jak przetaktowałem...
Błąd firmware?????
Obecnie używam Radeona 9200 i mam Voodoo Banshee 16MB.. - ale banschee w pudełku.. bo nie ma wsparcia 3d blech..
[#41] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@fscsi81, post #40

No mnie tez sie partycje kilka razy rozjechaly zamin wpadlem na to gdzie jest problem. Za kazdym razem karta CF byla do formatu. To chyba nie jest blad firmware'u, tylko timingi sie rozjezdzaja wzgledem taktowania procka (lub jak sie to tam fachowo nazywa).

Kolejnym ciekawym zjawiskiem o ktorym gdzies juz tutaj wspominalem jest wspolpraca fast aty (tej pod rom'y) z kartami voodoo. O ile z VooDoo3 nie ma zadnego problemu, to VooDoo4 i 5 nie sa widoczne jesli fast ata jest zalozona. Wyjme fast ate i obie karty dzialaja normalnie.
[#42] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@_arti, post #39

Ten problem występuje też na Apollo, przy 96MHz.

Przy tej konkretnej częstotliwości zegara?
[#43] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@sq7bti, post #42

Tak. Ale nie pamiętam już - 96 albo 97.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 22:56:21 przez _arti
[#44] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@_arti, post #43

Dziwne, bo właśnie taki mam oscylator w moim Apollo. Problemy z transferem do/z dysku zniknął jak poprawiłem kontakt z adapterem na Gayle'u, ale dla pewności skróciłem też taśmę do dysku (2.5") i ustawiłem go jako jedyny na kanale Primary. Od tego czasu nie mam problemów z dyskiem i CD.

btw znowu hijack'uje .
[#45] Re: Składam a1200 tower z medkiem tx - I i pierwsze problemy...

@sq7bti, post #44

Chciałbym wrócić do tego tematu, bo nie daje mi spokoju ten problem z Apollo z zegarem 96MHz (lub 97) i FastATA. Moje poprzednie testy robiłem jednak na 90MHz (a nie jak napisałem wcześniej na 96) i problemem okazało się wtedy słaby kontakt pomiędzy Gayle'em i FastATA'ą oraz (być może) za długi kabel ATA do dysków. Dzisiaj już któryś raz powtarzam te same testy (opisałem je w wątku o MD5sum) z zegarem 96MHz, i nadal nie mam problemów z dyskami podłączonym do FastATA (PIO5). Nie chciałbym zakończyć tego wątku stwierdzeniem "przecież u mnie działa", ale dojść konkretnie do tego co takiego jest innego w mojej konfiguracji że takiego problemu nie widzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem