[#1] Audio w Indivision AGA MK3 1200
Witam.
Ostrzegam przed zakupem Indivision AGA MK3 1200 jak ktoś będzie chciał podłączyć do telewizora
poprzez gniazdo HDMI nie będzie miał dźwięku. Chyba że do osobnego wzmacniacza/wieży.
Nawet jak telewizor ma osobne gniazda audio to w momencie wyboru wejścia HDMI dzięki nie będzie.
Kolejna sprawa to adapter na układ U7 CIA - najpierw należy wsunąć taśmę klawiatury a potem zakładać
na ten układ adapter. Pytanie czy ten adapter jest niezbędny? Bo jego montaż powoduje niemożność
zamontowania adaptera klawiatury USB.
I kolejna sprawa to ten scandoubler się mocno grzeje. Montować jakieś radiatory i wiatraczki?
Macie pomysły jak umieścić dysk talerzowy 2,5” najlepiej bez wiercenia dodatkowych dziur w obudowie?
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 13:37:09 przez ted
[#2] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@ted, post #1

Co do dźwięku to jest to zupełnie normalne - Indivision nie ma miksera dźwięku i nie dokłada audio do obrazu.
Co do nakładki - nie jest konieczna ale w ten sposób pozbawiasz się możliwości sterowania Indivision z klawiatury. Pozostanie Ci jedynie ręczne uruchamianie oprogramowania.
Dysk można założyć na zmodyfikowanych sankach - trzeba je trochę podnieść i wtedy dysk spokojnie wskakuje na miejsce. Są w sieci modele sanek do druku 3D. Zresztą spytaj Drakona, on u siebie miał tak zrobione.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 13:42:45 przez perinoid
1
[#3] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@perinoid, post #2

Witam.
Czyli trzeba jeszcze coś takiego:
https://netinet.pl/pHDMI/10109-HDMI-2K4K-AUDIO-INSERTER-HDMITOSLINKAUDIO-STEREO-LR.html
Jens nie przemyślał swojej konstrukcji do końca.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 13:47:47 przez ted
[#4] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@ted, post #3

Rzadko mu coś wychodzi niestety
[wyróżniony] [#5] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@ted, post #1

No ja mam Indivision MK3 i to w CD32 i dźwięk działa super - wszystkie dema, gry bez problemu...
Może po prostu nie przełączyłeś w ustawieniach na dźwięk??



Nakładki na na jakiś tam układ nie musisz zakładać - ona jest od skrótów klawiszowych Indivision - ja to do obsługi tych skrótów musiałem podlutowować przewody w CD32

Co do grzania - żadnego chłodzenia nie mam, nic się nie dzieje, obraz stabilny, ostry, ładny.


Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 14:24:18 przez RokiS
1
[#6] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@RokiS, post #5

Zgadza się OK również mam dźwięk przez HDMI, wersja dla A1200

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 14:36:47 przez JakubH_
[#7] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@JakubH_, post #6

No to ja czegoś nie doczytałem. Może w końcu założę swoje Indy Mk.3.
[#8] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@ted, post #1

Wideo przez HDMI, audio przez gniazda audio w telewizorze. Działa jak złoto. I nic się nie grzeje.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 20:41:35 przez Kitech
[#9] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@ted, post #1

W Indivision MK3 jest oczywiście dźwięk przez HDMI, bez opóźnień. Wystarczy to przełączyć w ustawieniach.
Indi się grzeje, ja miałem zamontowany w jego pobliżu mały cooler na 5V, aczkolwiek przy podstawowej konfiguracji CF+Indi nie jest wymagany (wcześniej miałem dysk 2,5 cala nad Indi - na podstawce drukowanej w 3D i grzało się siłą rzeczy mocniej).
Adapter jest niezbędny jedynie wtedy, gdy chcesz regulować ustawienia za pomocą klawiatury "w locie", bez uruchamiania programu do konfiguracji. Ja nie korzystałem, miałem po prostu porządnie robione ustawienia i zapisane ;).
Poza kwestią nadmiernego grzania się, jak dla mnie ten produkt nie ma wad. No, może jeszcze nieco zawiła konfiguracja - ale od tego jest obszerny manual. Warto się z nim zaznajomić.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 10:01:11 przez Drakon
[#10] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@_Skiba, post #4


Rzadko mu coś wychodzi niestety

Mam ACA1233n, A604n+IndiECS, IndiAGA, i na żadne z tych urządzeń złego słowa nie powiem, wręcz przeciwnie - są super.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 10:03:55 przez vojo
4
[#11] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@vojo, post #10

Na IndiECS złego słowna nie powiem, ale na A604, BuddhaIDE i X-surfa juz tak
[#12] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@_Skiba, post #11

Ja powiem, zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie występuje u wielu problem z "ghostingiem", co mnie porządnie rozczarowało przy zakupie V2, słyszałem, że w V3 już zostało poprawione, ale na nią już nie mam ochoty, zwłaszcza, że nie ma wersji z DVI/HDMI.

Na plus mogę tylko powiedzieć, że kolory z Indi ECS są bardzo ładne i prawdopodobnie jest to najlepszy scandoubler do monitora CRT.
[#13] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@san_u, post #12

Chociaż kineskop "noszę w sercu", to jednak praktyczność i kompaktowość "płaszczek" wzieła górę.

Co do indi, to kilka razy przymierzałem się do kupna, ale za każdym razem jakiś filmik z YT mnie od tego oddalił.
[#14] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@snifferman, post #13

Chociaż kineskop "noszę w sercu"

OK
[#15] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@_Skiba, post #11

sorry że nie w temacie wątku, ale skoro się pojawiło to dopytam...
co jest nie tak z Xsurf i Buddha? Chcę się dowiedzieć - pytam serio bez podtekstów i trolowania.
TIA
1
[#16] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@c64portal, post #15

https://retroami.com.pl/index.php?id_product=68&controller=product&id_lang=6
https://retroami.com.pl/index.php?id_product=182&controller=product&id_lang=6

Ten link jednak przyda ci się bardziej w życiu
1
[#17] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@c64portal, post #15

Xsurf jest wolny nawet jak na szynne ZII, transfery 200-350KB/s to mało jak na tak kosztowną kartę.
Buddha po premierze miała bardzo duże problemy z kartami cf sd i dyskami hdd, można by było to sprawdzić bez problemu przed sprzedażą. Było to póżniej poprawione, ale niesmak pozostał
[#18] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@_Skiba, post #17

OK Dzięki za info. XSurf100 w mojej A4k działa faktycznie wolno ale zwaliłem to po prostu na powolność retro komputerów. Co do Buddha'y to nie odnotowałem większych problemów jak też tylko powolność. Myślałem może, że te urządzenia np psują się i padają po czasie, albo co gorsza jakoś palą ;)
w temacie wątku (no prawie) dodam od siebie, że Indivision (co prawda MKII) pozbyłem się szybko. ghosting, szumy i poprzesuwane ekrany (na monitorze CRT) zupełnie mnie zniechęciły.
[#19] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@c64portal, post #18

daj zworke na zIII nie zII
[#20] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@_Skiba, post #17

Xsurf jest wolny nawet jak na szynne ZII, transfery 200-350KB/s to mało jak na tak kosztowną kartę.

To chyba niemożliwe, tzn. nie wiem, ale był by to straszny obciach IMHO. Z kartą od Matzego na ENC624J600 w A2000 przy większych pakietach dobija do 2MB/s. Wiem, że na ZIII jest jeszcze szybciej.
[#21] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@Kilos, post #20

transfery 200-350KB/s
dobija do 2MB/s

Mowa jest o megabitach i o kilobajtach na sekunde

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 20:20:47 przez Norbert
[#22] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@Kilos, post #20

Zdarzają się wyższe transfery, ale średnio mniej więcej tak wychodzi.
[#23] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@Norbert, post #21

Ja podałem w megabajtach. 2MB = 16Mbit.
[#24] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@RokiS, post #5

Witam.
Dzięki za pomoc.
Dźwięk już jest w trybie dvi poprzez chinch i wejście mini jack
a w trybie hdmi jest dźwięk poprzez gniazdo hdmi.
Jednak w tym trybie mam rozjechany ekran.
W pionie udało mi się ustawić, żebym widział cały ekran ale w poziomie nie.
Pozdrawiam.
[#25] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@ted, post #24

Po pierwsze w Workbenchu, w Prefs, uruchom Overscan i tam wycentruj ekran ( dobrze jest to zrobić przy ustawieniach ekranu NTSC i PAL czyli w screenmode raz ustawić tryb np hires NTSC a raz hires PAL )
Podobnie możesz ustawić wyświetlanie ekranu w programie Indivision ( jego ustawieniach ) w zakładce Test/Adjust



Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 13:05:48 przez RokiS
[#26] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@ted, post #24

poprzez gniazdo HDMI nie będzie miał dźwięku


Nawet jak telewizor ma osobne gniazda audio to w momencie wyboru wejścia HDMI dzięki nie będzie


w trybie hdmi jest dźwięk poprzez gniazdo hdmi


Cud się jakiś wydarzył? Czy manual przeczytałeś? ;)
[#27] Re: Audio w Indivision AGA MK3 1200

@RokiS, post #25

Hej, czy miałbyś może jakieś ustawienie pod telewizor full HD HDMI żeby obraz nie był rozciągnięty tylko był w proporcjach 4:3? U mnie obraz jest niestety rozciągnięty w poziomie. A jak ustawię rozdzielczość wyjściową inną niż 1920x1080@50 to nie ma obrazu. Telewizor też nie ma trybu 4:3.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 06:55:21 przez seng164
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem