kategorie: A500, Vampire
[#1] v2 + microSD, czyli lepsze jest wrogiem dobrego
zainstalowałem sobie ostatnio najnowszego Coffina R59 na nowej karcie CF i zapgrejdowałem core do 2.15 w moim wampirze V2 w Amidze 500. Dzisiaj postanowiłem sprawdzić, jak tam się sprawy mają z microSD, którą dodatkowo trzymam wciśniętą w wampira już od paru lat, a której do niedawna nie udało mi się zmusić do działania.
zajrzałem na archiwalną stronkę http://web.archive.org/web/20210612151038/https://wiki.apollo-accelerators.com/doku.php/system_tools:microsd i ponownie postąpiłem według instrukcji. Ku mojemu zdziwieniu SDDiag wyświetlił informacje o karcie, podobnie jak scsiquery sagasd.device UNIT=0. Na karcie istniała już utworzona dawniej na PC partycja FAT32. Zanim przeszedłem do wykonywania dalszych instrukcji, kliknąłem dla testu ikonkę SD0 w Storage:DOSDrivers/. Po tym na pulpicie pojawiła się nowa ikonka zamontowanej partycji. Czyli wszystko działało. No ale uznałem, że skoro w instrukcji są podane dalsze kroki, to trzeba iść dalej... I tak też postąpiłem:
execute SYS:system/SDMountOnOff 
CD T:SDMount
ed SD0

przy czym to pierwsze wykonałem 2x, bo z tego co rozumiem - najpierw odmontował partycję i w T: nie było żadnego SDMount.
filesystem w SD0 określony był jako: "Win95 OSR2 FAT32, LBA-mapped". Skopiowałem utworzone pliki do sys:storage/dosdrivers/ oraz do devs:dosdrivers/ i restart.

I... nic. Próba zamontowania SD0 wyświetla od teraz komunikat: 'OSR2' is not a valid keyword.

PYTANIE: czy da się całość w prosty sposób przywrócić do stanu działającego, czyli żeby karta była bez problemu montowana? Najprędzej pewnie byłoby wykonać odpowiednik "reinstall windowsa", czyli zrobić backup tych kilku MB, które sobie w ciągu ostatnich kilku dni na Amigę wrzuciłem, i nagrać system jeszcze raz. No ale może da się inaczej. Może po prostu składnia jest zła, bo zamiast Win95 OSR2 FAT32 powinno być coś innego, żeby zrozumiał?
[#2] Re: v2 + microSD, czyli lepsze jest wrogiem dobrego

@snajper, post #1

przy czym to pierwsze wykonałem 2x, bo z tego co rozumiem - najpierw odmontował partycję i w T: nie było żadnego SDMount.

Dlaczego ci przyszło do głowy że to pierwsze to program do odmontowania?
To pierwsze to skrypt, w którym może być wiele rzeczy.
Po kolejnych linijkach można wywnioskować że też skrypt m.in. tworzy katalog SDmount w T:, a w nim mounliste SD0, którą potem można edytować systemowym ED.
Co dalej się dzieje to mogę się tylko domyślać.

Czytałeś wszystko co zawarte było w linku który podałeś ?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 16:07:48 przez Norbert
[#3] Re: v2 + microSD, czyli lepsze jest wrogiem dobrego

@Norbert, post #2

Dlaczego ci przyszło do głowy że to pierwsze to program do odmontowania?


tak wywnioskowałem z nazwy...
ale już nieważne, poradziłem sobie po prostu zaglądając do pozostałych elementów w DOSDrivers - filesystem określa tam ścieżkę do filesystemu, czyli w tym przypadku L:fat95 - wystarczyło podmienić i już bangla.
[#4] Re: v2 + microSD, czyli lepsze jest wrogiem dobrego

@snajper, post #3

W os3.2 zamiast fat95 można użyć wbudowanego crossdos
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem