kategoria: A4000
[#31] Re: A3660 i pamięć

@Mokry, post #28

powtarzam poraz kolejny. dema tak chodzą, że zasadniczo nie da się ich oglądać... zz9k tutaj w niczym nie pomaga

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 20:40:33 przez juen
[#32] Re: A3660 i pamięć

@snifferman, post #30

Mam teraz 040 25. i to jednak słabizna.
podobnie jak pisze kolega wyżej ADoom np na mojej A1200 + Blizzard 030/40MHz działa szybciej.

W temacie jednak wątku... czy jak będę miał powiedzmy cyberstorma z simami na karcie to mam wyjąć i BigRam+ i simy na płycie głównej? czy nie koniecznie? na cyberstorma wejdzie mi 128 mb i w sumie mi to wystarczy. te 256 z BigRama byłbym skłonny odłączyć.
[#33] Re: A3660 i pamięć

@c64portal, post #32

Pamięci mają swój priorytet i chyba da się go jakoś ustawić? Ja bym tam wywalił co nie potrzebne
[#34] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #31

powtarzam poraz kolejny. dema tak chodzą, że zasadniczo nie da się ich oglądać... zz9k tutaj w niczym nie pomaga


Jak już wspomniałem, to tylko na początek. Bo albo tam wsadze A3660, albo 030/25 MHz. Nic innego na tą chwile nie mam. Nie wiąże z tą kartą przyszlosci, to tylko jest na start.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 23:01:20 przez Mokry
[#35] Re: A3660 i pamięć

@Mokry, post #34

ja sie tylko zdziwilem jak mogles optymistycznie przyjac ta wiadomosc :D nie wiem co tam Kitech odpala, ale na pewno nie soft pod 040/060 ;)
[#36] Re: A3660 i pamięć

@c64portal, post #32

czy jak będę miał powiedzmy cyberstorma z simami na karcie to mam wyjąć i BigRam+ i simy na płycie głównej? czy nie koniecznie?


Konieczne nie jest, ale w praktyce te pamięci stają się tylko ozdobnikiem, żeby ładniej wyglądała belka WB. Nie widzę praktycznego sensu, żeby je trzymać. Podobnie jak slow ram w A500, gdy jest prawdziwy fast.
[#37] Re: A3660 i pamięć

@Daclaw, post #36

ale to znaczy tak jak pisał ktoś wcześniej że pamięć na cyberstormie będzie używana w pierwszej kolejności?
[#38] Re: A3660 i pamięć

@c64portal, post #37

Tak pamięć na karcie ma wyższy priorytet.
[#39] Re: A3660 i pamięć

@Phibrizzo, post #29

Ściągnąłem 5 dem z największą ilością lajków i wszystkie 5 zaliczyło Guru. Podmienię A3660 na CSPPC i dam znać jak mi poszło.
[#40] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #35

Np. PicShow, WarpDT.
Napisz jakie dostępne oprogramowanie pod 040/060 mam u siebie sprawdzić.
[#41] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #40

programy z zasady mało się pocą więc łap to:
http://szajb.us/amigarulez/tfardy_top_pouet_amigazyn.7z
poodpalaj sobie wg kolejności z top dem na aga :)
[#42] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #41

Odpaliłem pierwsze demo "Starstruck". Ładowało się 35 sekund, a potem poszło ładnie i płynnie. Nic się nie wykrzaczyło. Przez całe 6 minut trwania dema nie było żadnych szarpnięć lub przestojów obrazu i muzyki.

Być może dlatego, że:
1. DDR3 RAM na ZZ9000 działa szybko mimo ograniczenia szyną Zorro III.
2. A3660 zakupiona w lecie w Szwajcarii jest nową produkcją, wyposażoną w nowe układy GAL poprawiające prędkość.

Przetestuję pięć pierwszych dem, a potem sprawdzę pod CSPPC.
[#43] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #42

Sprawdziłem pierwsze sześć dem (trzecie zakrzyczało, że brakuje niektórych plików data). Szybko się odpalają i płynnie chodzą. Nie będę już sprawdzał wyższości różnych kart procesorowych, skoro wszystko
ładnie działa.

P.S.
Mam nadzieję, że juen teraz napisze tekst "How, How", tyle, że w języku polskim.
[#44] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #43

zapytam tylko czy płynnie oznacza 50fps według Ciebie czy coś innego :)

ps: tez mam zz9000 wiec sam widzialem to na oczy, ale on daje pamiec przez zorro, dopoki jej nie bedzie bezposrednio na karcie z procesorem to nie ma szans na plynne dzialanie

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 06:29:26 przez juen
[#45] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #44

1. Płynnie, tzn. bez przycinania.
2. Jak sprawdzić liczbę fps?
[#46] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #45

w wiekszosci przypadkow organoleptycznie :(
albo porownac z youtube... https://www.youtube.com/watch?v=bBzdPtJumEE

po dluzszym katowaniu demek to sie doszczega, dla wiekszosci 25fps jest super plynnie bo nie maja porownania, ale jednak roznica jest ogromna
[#47] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #46

1. Faktycznie to demo na youtube chodzi płynniej. Jednakże, to co widzę u siebie na Ami w zupełności mi wystarcza. Szacuję na 35-40fps.
2. I w życiu nie zgodzę się z twierdzeniem:
"powtarzam poraz kolejny. dema tak chodzą, że zasadniczo nie da się ich oglądać... zz9k tutaj w niczym nie pomaga"
[#48] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #47

ja mam 50mhz ale wątpię by te 10mhz wiele zmieniły skoro to problem czegoś innego..
może zobacz jak chodzi intro gift potion. jest dużo mniej wymagające ale mimo to może ciąć bardziej. jest w tej paczce
[#49] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #42

Bawiłem się ta konfiguracją
Zz9000 A3660 60mhz i gale od SpeedGeek-a
Tak czy siak a1200 z tf1260 zjada ta 4k na śniadanko
Nadzieja w warp4060 i tf4060 tu pokładam swoją nadzieję w tych dwóch pozycjach

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 21:02:50 przez Kulamario
[#50] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #48

1. Też uważam, że 10MHz więcej niewiele zmienia.
2. Gift potion nie chciał się rozpakować (pomógł dopiero Voodoo-X), a teraz się nie uruchamia (pojawia się takie jakby file_id.diz i coś w rodzaju paska postępu, który stoi w miejscu (SnoopDos kompletnie nic nie pokazuje).
3. Można jakoś "zgrabować" kilka minut dema?
4. Mogę też nagrać kilka minut dema komórką i Ci przesłać. Lepiej się znasz, to lepiej oszacujesz ilość fps-ów. Tylko czy coś będzie widać?
[#51] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #50

ten pasek się będzie ruszał.to jest intro więc się przekalkuluje, sam exe zajmuje 64kb
jako że bardzo dużo się tam dzieje w pamięci to właśnie na a3360 może się dziać i dziać. na normalnej karcie to powinno zająć koło 40sekund

co do tf to nie do końca zjada bo samo ma problem na każdym firmware i każdej prędkości z odegraniem całego dema od początku do końca w 50fps

dziwne ze masz problemy z rozpakowanie tam czegokolwiek? chyba na os 3.2 są jakieś jaja z lha
[#52] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #51

1. Kij w plecy, że to intro się nie odpala.
2. Rozpakowanie plików *.lha zazwyczaj idzie bez problemu pod lha. To jeden z bardzo niewielu przypadków, że nie poszło ani pod lha ani xadem (notabene xad 060). Akurat OS3.9.
3. Proponuję zakończyć tę, skądinąd dość długą, dyskusję o wyższości jednych Świąt nad drugimi.
4. Każdy jest zadowolony z tego co ma i na tym poprzestańmy.
[#53] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #52

ok. to po prostu daj znać jak uruchomisz to intro bo warto. taki must watch :)

ja za jakiś czas mam nadzieję uruchomię ta kartę z nakładka z ramem i będę mógł używać tej a4k do czegoś więcej niż nagrywania dyskietek (do tego poważnie mi służy obecnie :D)

ps: nigdy nie chodziło o wyższość tylko o fakty, żeby każdy wiedział jaki jest problem z tą kartą zanim ja zakupi

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 22:20:06 przez juen
[#54] Re: A3660 i pamięć

@juen, post #53

Jako, że się tak łatwo nie poddaję, to podmieniłem A3660 na CSPPC!
1. Startruck odpala się po 15, a nie po 35 sekundach. Nad oceną organoleptyczną ilości fps-ów jeszcze muszę popracować (na razie na pierwszy rzut oka nie zauważyłem większej różnicy).
2. Gift potion pościągałem z różnych linków. Rozpakowuje się bez problemu, ale nie uruchamia się. Jak masz sprawdzony plik *lha, to podeślij.
3. Jeśli miałbyś możliwość, kiedyś tam, umożliwienia mi nabycia drogą kupna nakładki z RAM-em do A3660, to jestem bardzo zainteresowany!
1
[#55] Re: A3660 i pamięć

@Kitech, post #54

ten link to ja to udostępniłem na swoim serwerze. ja nie mam problemu z tymi archiwami.
może kopiowałeś za pomocą USB z zz9k? to nie jest chyba idealne rozwiązanie jeszcze..

intro jest tutaj https://demozoo.org/productions/24023/
[#56] Re: A3660 i pamięć

@c64portal, post #1

hej. mały update bo dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Cyberstorma MKII i muszę powiedzieć że szybkość względem kart A3660 jest oszałamiająca.
Serio nie ma porównania. Cyberstorm wymiata.
O ile Sysinfo nie pokazuje jakichś różnic, to w Doomie jest 2 razy więcej FPSów. na A3660 miałem 11-12 a teraz mam 20-21.
Dema też chodzą dużo szybciej. TBL "Ocean Machine" da się w końcu oglądać. Szybkość widać też ogólnie w działaniu systemu (3.2). Jestem zadowolony. Dzisiaj będzie oglądanie dem :)

ps. miałem kiedyś 2 karty A3660 pożyczone do testów i do tego się porównuję. obie działały tak samo słabo.

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 16:56:50 przez c64portal
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem