kategoria: A1200
[#1] Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo
Witam

Posiadam: Mediator TX, Voodoo, SB128, Spider II... Jak przekierować grafikę z AGA na Voodoo aby dema odpalały się na Voodoo a nie na AGA i gry? (przez kartę TV)???
I gdzie są ToolTypy bo coś tam podobno się zmienia..
[#2] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@fscsi81, post #1

Zasadniczo się nie da przekierować grafiki z AGA na Picasso (Voodoo) można próbować z użyciem NewMode ale patrz pierwsze zdanie.
Co do ToolType to są w ikonie, zaznacz ikonkę i z menu górnego wybierz Icon/Information. Albo jakoś tak nie bardzo pamiętam bo używam opusa
[#3] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@fscsi81, post #1

Jesli demo wylaczy system ..nie przekierujesz
Jesli dzial systemowo mozna je wypromowac na screenie obslugiwanym przez sterownik karty
[#4] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@fscsi81, post #1

Z tego co widziałem na zlotach, to istnieje możliwość wypchniecia sygnału z AGA na Voodoo przy pomocy karty TV. Poczekaj, zapewne ktoś naświetli temat, osobiście nie używałem takiego rozwiązania.
[#5] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@Lokaty, post #4

Tak da się. Robiłem to wieki temu. Z sukcesem. Aczkolwiek pamiętam, że nie było to bardzo proste i efekt był mocno średniawy.
[#6] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@Kitech, post #5

Nom, jakość będzie mocno średnia. No i jak demo zamyka system, to mogiła.
[#7] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@_arti, post #6

Jakosc bedzie srednia i zalezy w glownej mierze od sygnalu przeyslanego przez zlacze Chinch.
Jednak niezaleznie od tego czy jakis program/gra/demo wylacza system to Voodoo + Karta TV
dalej beda robily swoja robote bo dzieje sie to bez udzialu systemu (wewnetrzne DMA Mediatora).

Sam z tego kozystam po dzien dzisiejszy.

A opcja w ustawianie sterownika do Voodoo faktycznie istnieje i mowi ona tylko o tym
czy jesli jakis program uruchomi sie na ekranie PALowsiki to czy ma wylaczyc obraz z GFX czy zostawic.
Opcja ta nazywa sie DisplayChain i trzeba ja ustawic na NO.
2
[#8] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@fscsi81, post #1

Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie "Ratte Auto Monitor Switch" i podłączenie jednego źródła do portu VGA z Voodoo, a do drugiego albo scandoubler np. Indivision AGA (niestety dośc duży koszt) albo GBS 8220. Ja się przymierzam do tego drugiego rozwiązania, koszt GBSa na AliExpress ok. 100 PLN.
[#9] Re: Voodoo A1200 i przekierowanie grafiki AGA do Voodoo

@jargo, post #8

Ja miałem tak w v2


Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 17:01:29 przez Dorian3d
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem