kategoria: A1200
[#1] Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?
Witam.
Posiadam aktualnie kartę CF SanDisk 8GB Ultra 30MB/s, ale ostatnio jeden z tutejszych forumowiczów "AmiClassic" wspomniał, że podobno ta 8GB działa tylko na IDE. Niestety A1200 nie widzi tej 8GB w adapterze PCMCIA - podobno.
Wizualnie ta karta CF (4GB i 8GB) SanDiska wygląda identycznie.
Tu jest ta 4GB:
https://i.imgur.com/n5F5Ahb.png
https://i.imgur.com/Rp41ukB.png
Na tym powyższym zdjęciu jest pokazane, że ta 4GB działa na A1200 w adapterze PCMCIA.

Moja konfiguracja A1200 to:
- Kickstart 3.0
- CPU 68040 @ 40MHz 32MB Fast RAM + FPU 68882

Dzisiaj wstępnie przetestowałem tą swoją 8GB na laptopie z Win10. Podłączyłem czytnik pod USB i w nim była podpięta ta 8GB. Win10 teoretycznie wykrył tą 8GB, bo wyskoczył komunikat czy ją sformatować. Na tej 8GB jest mnóstwo plików/katalogów i będę potrzebował z niej tylko nieliczne dane (to zajmie mi sporo czasu). To, że Win10 wykrył tą 8GB to tylko 50% sukcesu, bo nie mam pewności czy po sformatowaniu jej na FAT32 (przy pomocy Win10) będzie widoczna w PCMCIA na A1200. Na ten moment nie chcę ryzykować z formatowaniem jej na FAT32 przy pomocy Win10.
Interesuje mnie zakup tej karty CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s, bo podobno będzie widoczna w PCMCIA na A1200.
Aktualnie mam kartę CF 1GB do PCMCIA, ale taka pojemność mi nie wystarcza.
Niestety kompatybilnych kart CF 4GB do PCMCIA jest bardzo mało do wyboru, dlatego zdecydowałem się na tego SanDiska 4GB. SanDisk to bardzo dobra firma i nie mam zamiaru kupować w ciemno karty CF 4GB jakiejś firmy "No name".

Czy ktoś z Was miałby na sprzedaż tą kartę CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA)?
[#2] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #1

ja mam
Compact Flash Pretec 4GB 233x
https://allegro.pl/oferta/karta-cf-compact-flash-pretec-4gb-233x-11272823558?

i jak narazie, tfu tfu,
nie mam żadnych problemów z ide czy pcmcia.
[#3] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@Cezarykl, post #2

Ja mam transcenda 8GB. Dokładnie takiego i też działa w PCMCIA.

No i jest opcja o której wspominałem wcześniej, czyli adapter SD-CF i wtedy możliwość uzywania kart SD

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 14:25:37 przez snifferman
[#4] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@Cezarykl, post #2

Z braku innych kart CF mógłbym zdecydować się na tego Pretec 4GB.
[#5] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #4

2 gigabajty by nie wystarczyło, musi być 4?
[#6] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@snifferman, post #3

Tego transcenda 8GB testowałeś tylko na A600 w PCMCIA, co nie?
A testowałeś go także na A1200 w PCMCIA?
Wiesz, to co jest widoczne na A600 w PCMCIA, niekoniecznie będzie widoczne na A1200. W końcu konstrukcja tych obu Amig (600 i 1200) - jest nieco inna.
Nie chciałbym kupować w ciemno tej karty CF, jak coś... Wtedy musiałbym robić zwrot.
[#7] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@mmarcin2741, post #5

Karta CF 2GB to będzie trochę za mało.
4GB ---> wystarczy
8GB ---> byłoby idealnie
[#8] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #6

Transcend 8GB x133 działa mi w PCMCIA w A1200
W A600 nie pamiętam czy sprawdzałem.

W tej cenie można już kupić adapter sd-cf i kilka kart 16GB albo 32GB, więc ekonomicznie opcja warta przemyślenia

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 15:13:26 przez snifferman
[#9] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #1

Niestety A1200 nie widzi tej 8GB w adapterze PCMCIA - podobno.


To po prostu sprawdź...

SCSIMounter

W ToolTypes ikony programu wpisz:
DEVICE=compactflash.device


Po uruchomieniu powinna pojawić się lista partycji. Wybierasz, klikasz Mount i gotowe.

Na tej karcie masz RDB z partycjami w PFS. Potrzebna jest odpowiednia mountlista albo własnie ten programik.
[#10] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@ppill, post #9

OK, dzięki.
A to, że Win10 teoretycznie wykrył tą 8GB, bo wyskoczył komunikat czy ją sformatować (oczywiście na FAT32) - to nie musi oznaczać, że akurat A1200 wykryje tą kartę CF w adapterze PCMCIA?

Czy jednak zawsze wykrycie karty CF na Win10 i format na FAT32 = wykrycie (w praktyce) tej karty CF na A1200 w adapterze PCMCIA. Byłoby wtedy super.

Pewnie dobrze wiesz jak wygląda to w praktyce.
[#11] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #10

Może być tez tak, że dana karta działa np. w ide/pcmcia A1200 a nie działa
w ide/pcmcia A600.
Kazda karta będzie widoczna w windows 10, ale tylko niektóre będą
widoczne w pcmcia Amigi.

Przykłąd na żywo, karta działa w pcmcia A1200 a nie działa w A600.



Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 16:27:49 przez mmarcin2741
[#12] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #10

I jedziemy od nowa. W tym wątku miałeś już wszystko. Wnoszę o zamknięcie wątku i bana za spamowanie dla autora.
1
[#13] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@Cezarykl, post #2

Ja muszę mieć pewność na 100%, że ta karta CF Pretec 4GB 233x działa w PCMCIA na A1200. Ja korzystam tylko z A1200, jak coś.
Pytanie odnośnie tej karty CF Pretec 4GB 233x.
Czy używasz tej karty w PCMCIA na A600 czy na A1200 ?
Wtedy szybko dojdziemy do porozumienia.
[#14] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@nostrum666, post #12

Spokojnie, niedługo ten wątek będzie zakończony.
Przejdę szybko do konkretów.
[#15] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #13

Ja muszę mieć pewność na 100%

Nigdy nie ma w życiu 100% pewności w żadnej sprawie.
Jak działa na A600, to prawie na pewno działa też na
A1200. W rzeczywistości, Amiga 600 jest najbardziej
wybredna, jeśli chodzi o karty.
[#16] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@mmarcin2741, post #11

Sam widzisz, że w tej kwestii nie jest idealnie. W dodatku u mnie na Windows 10 czytnik podpięty pod USB nie wykrywa karty CF 8GB Kingstona (więc ta odpada w PCMCIA). Odnośnie SanDiska 8GB, to zapytał o sformatowanie tej karty, więc tu jest chociaż trochę lepiej.
Słusznie zauważyłeś, że dana karta działa np. w ide/pcmcia A1200, a nie działa w ide/pcmcia A600.
Pewnie też jest na odwrót - dana karta działa np. w ide/pcmcia A600, a nie działa w ide/pcmcia A1200.
Forumowicz "snifferman" wspomniał w tym poście, że ma kartę CF transcenda 8GB i też działa u niego w PCMCIA. Podejrzewam, że ta karta działa u niego na A600, bo pewnie z takiej Amigi korzysta. Gdyby działała u niego na A1200, to miałbym powód, aby zamknąć ten wątek.

Wielka prośba TYLKO do posiadaczy A1200.
Jak możecie, to podajcie mi linka do działającej/przetestowanej karty CF 8GB w PCMCIA tylko na A1200. Jeżeli nie ma dostępnej 8GB, to niech już będzie 4GB.
Ewentualnie mogę od Was kupić kartę CF 8GB (tylko do PCMCIA) działającą/przetestowaną na A1200 - byłoby idealnie. Ewentualnie 4GB - niech już będzie. O ile macie coś takiego w sprzedaży.
Będę bardzo wdzięczny.

Wtedy mogę już zamknąć ten wątek, aby nie przedłużać pisania.

Sorry za zawracanie głowy.
[#17] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #16

Pewnie też jest na odwrót - dana karta działa np. w ide/pcmcia A600, a nie działa w ide/pcmcia A1200.

Na kilka różnych kart, nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem (jak jeszcze miałem dostęp do A1200 kilka ładnych lat temu),
żeby karta działała na A600 a nie działała na A1200.
Niestety, odkryłem, że odwrotnie może się zdarzyć.

Więcej kart działa w ide niż w pcmcia. Widziałem gdzieś kartę "pewniaka", która działa na każdej Ami
w pcmcia i ide. Ma jednak 2Gb a pisałeś, że minimum 4Gb, to nie zarzuciłem linka do sklepu.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 22:52:04 przez mmarcin2741
[#18] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@mmarcin2741, post #17

Przeoczyłem posta nr 8 od forumowicza "snifferman" - mój błąd. Wspomniał tam, że ta karta CF Transcend 8GB 133x działa u niego w PCMCIA na A1200.
To jest ta karta:
https://allegro.pl/oferta/transcend-8-gb-cf-compact-flash-133x-30mb-s-udma4-11527173772
W takim razie wezmę tą kartę pod uwagę, ale zastanowię się czy ją zakupić.
Wstępnie ten wątek uważam za zamknięty.
[#19] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #16

Ta karta działa mi na A1200. Kupiłem ją z 2 lata temu dużo taniej niż kosztuje dziś. Dzisiaj bardziej opłaca się kupić adapter CF-SD

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 23:25:17 przez snifferman
[#20] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@snifferman, post #19

Tak, przeczytałem już tego posta nr 8. Muszę to wszystko czytać na spokojnie, a nie chaotycznie.
Jeżeli zdecyduję się na zakup tej karty CF Transcend 8GB 133x, to zapewniasz mnie, że zadziała ona w PCMCIA na A1200, co nie?

Jeżeli ta karta jest pewniakiem, to dzięki.
[#21] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #20

Moja wygląda tak samo jak ta z aukcji i u mnie ona działa na A1200 w PCMCIA.
[#22] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@snifferman, post #21

W takim razie wezmę tą kartę pod uwagę (w pierwszej kolejności) i w ten weekend zastanowię się czy ją zakupić.
Dzięki za linka do tej karty CF 8GB.
[#23] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@snifferman, post #3

No i jest opcja o której wspominałem wcześniej, czyli adapter SD-CF i wtedy możliwość uzywania kart SD

Po obejrzeniu tego filmu wygląda na to, że nie wszystkie adaptery
na sd działają.



Ale zauważyłem inny model, na 2 karty micro:




Jeśli ktoś posiada, to fajnie by było, jakby napisał, czy ten
adaptor działa.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 02:24:48 przez mmarcin2741
[#24] Re: Karta CF SanDisk 4GB Ultra 30MB/s (tylko do PCMCIA) - czy ma ktoś do sprzedania?

@krzysiekp41, post #22

Mi akurat przestał działać Kingston'e 4GB z kwiatkiem po dołożeniu Furii. Po IDE chodził przed furią, po PCMCIA nie działał od początku. Miałem też Kingston'e 1GB szybko przestał działać w Amidze jak i w PC. Od dobrych kilku lat mam Sandisk'a 4GB jakby tego co autor wątku pisał. Działa dobrze przez PCMCIA jak z IDE nie wiem, kupiłem sd2ide do tego pełną kartę Sandisk 8GB i w takiej konfiguracji użytkuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem