kategoria: A1200
[#31] Re: tf1260 firmware stare

@ramire74, post #30

Dobra sprawdziłem
Karte kupiles po nowym roku wiec soft masz ten z przed gwiazdki czyli powinno być ok
Szybkości jakie działają na tym sofcie to 66mhz 94mhz i 100mhz
Tu nie powinno być problemów
Oczywiście trzeba najnowszy cpuspeed do tego nie ten stary pierwszy
[#32] Re: tf1260 firmware stare

@Kulamario, post #31

Tak, zgadza się. U mnie karta poszła na 100Mhz, na chłodzeniu pasywnym, ale była niestabilna.
Testowałem teraz na 94 Mhz i jest OK, wszystko śmiga. Wcześniej miałem problemy na 80Mhz, dlatego
nie próbowałem wyżej.
[#33] Re: tf1260 firmware stare

@Kulamario, post #22

To ja wiem cpuspeed speed 100 ,problem w tym ,że zawiesza się. I generalnie na każdej częstotliwości zawiesza się. Na 50mhz działa. Na 60mhz problem bo dysk mi poszatkowało. Mam to w tower obudowie ,chłodzenie dobre 2 wentylatory 120mm na przodzie 1200obrotów. Na cpld radiatorki są. Dziś zamierzam przyklejić na 060 radiator 14mm x 40x40...
Zobaczymy. Ale jak chodzi o szybkość odczytu z dysku to działa ok.
[#34] Re: tf1260 firmware stare

@fscsi81, post #33

50,66,94,100 takie są ustawienia
Nie ma 60 70 czy 80
[#35] Re: tf1260 firmware stare

@fscsi81, post #33

Na 60mhz problem bo dysk mi poszatkowało


czy ktoś jeszcze miał podobny objaw? W pewnym momencie też mi się zdarzyło, że skopiowane pliki nie były tym czym miały być i nie do końca mogłem dojść do tego co było problemem, w końcu wróciłem do korzystania z wbudowanego IDE.
[#36] Re: tf1260 firmware stare

@Mir3k, post #35

Mnie uszkadza pliki na IDE wewnętrznym gdy podpięty jest TF a w nim dysk. Znikają albo mają zły CRC32.
[#37] Re: tf1260 firmware stare

@pong777, post #36

Działa na 94Mhz i na 100Mhz stabilnie :).. Przeróbka delikatna chłodzenia z Pentiuma 133Mhz. Radiator około 1cm wysokości na 42cm wentylatorek jak w Voodoo 3. Całość delikatnie HotAirem dogiełem do wersji MC68060 , pasta 6W i śmiga :)
Teraz USB ma już 3MB Transfer, Amiga 3,5MB, TF1260 bez zmian 6,5MB :)

Wychodzi na to ,że na każdą częstotliość należy zakładać chłodzenie ... No może bez 50Mhz..

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 17:11:30 przez fscsi81

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 17:12:35 przez fscsi81
[#38] Re: tf1260 firmware stare

@fscsi81, post #37

Wielki ten wentylatorek
Radiator około 1cm wysokości na 42cm wentylatorek
[#39] Re: tf1260 firmware stare

@fscsi81, post #37

to wciaz cos nie tak, zmiana taktowania na 94mhz bez chlodzenia nie powinna powodowac blyskawicznych problemow
[#40] Re: tf1260 firmware stare

@juen, post #39

Oczywiście ze może jesli procek nie daje rady
[#41] Re: tf1260 firmware stare

@juen, post #39

Nie potrafię sobie wyobrazić - 60-tka bez chłodzenia na 94MHz.
U mnie radiator (i to nie jakiś mały) jest tak gorący, że parzy przy dotykaniu.
A co by było bez chłodzenia? Dodatkowo w zamkniętej obudowie, pod klawiaturą?

Wniosek jest jeden. Na 100 Mhz to musi być solidne chłodzenie, porządny radiator plus wentylator (jak w warpie)

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 19:14:31 przez ramire74
[#42] Re: tf1260 firmware stare

@ramire74, post #41

nie mówię o używaniu. ale włączenie na 94mhz i na spokojne odpaleniu sysinfo z testem to żaden problem dla rev 6 i jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić bez chłodzenia to coś jest nie tak
[#43] Re: tf1260 firmware stare

@Kulamario, post #40

ja mówię że daje rade :)

a przy 80mhz nieraz katowałem demka godzinami bez radiatora na rev 6 i nic się nie kaszanilo. dlatego nie boję się odpalać większego taktowania bez radiatora i coolera jeśli robię to na chwilę. skoro kolega ma artefakty od razu to coś jest nie tak

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 20:39:21 przez juen
[#44] Re: tf1260 firmware stare

@Amigo-A1200-040, post #38

Aj tam czepiasz się miało być nie cm a mm ;)
[#45] Re: tf1260 firmware stare

@pong777, post #36

Mnie również poszatkowało dysk. Ale od początku. Dzięki koledze fscsi81 moja karta zaczęła gadać więc wziąłem się do zabawy i zacząłem szukać odpowiednich ustawień. Założyłem radiatory i testowałem różne prędkości w poszukiwaniu tej optymalnej. Okazało się że na 94 MHz karta działa najlepiej (tj stabilnie i bez żadnych problemów). Zachęcony rezultatem, aby nie wpisywać za każdym razem komendy dodałem do s-s wpis aby karta działała na 94 MHz od startu. I to był błąd. Po pierwszym reboocie pojawił się problem więc postanowiłem to szybko cofnąć i wrócić do stanu początkowego. Nie dało się... Ciągle dostaję komunikat że ROOTBLOCK jest popsuty i różne ID block się nie zgadzają. I tyle da się zrobić. Jak tylko dysk jest inicjalizowany to pojawiają się błędy. Nieważne czy startuję z dysku czy z dyskietki. Chyba mam pat. Nie jest to koniec świata co prawda, bo mam na tym dysku zrobiony backup, muszę tylko formatować partycję systemową, wgrać WB i skopiować backup, ale miejcie to na uwadze że może się coś takiego zdarzyć.
[#46] Re: tf1260 firmware stare

@nostrum666, post #45

Wyłączasz w earlymenu wszystkie partycje.
Bootujesz z dyskietki.
Ustawiasz prędkość karty na taką jaką miałeś podczas wpisywania komendy ręcznie.
[#47] Re: tf1260 firmware stare

@Norbert, post #46

Wyłączanie partycji nic nie daje. Nadal wyświetlane są komunikaty o błędzie ROOTBLOCKA i poszczególnych ID blocków. To samo jest pod WinUAE.
[#48] Re: tf1260 firmware stare

@nostrum666, post #47

A co na to psfdoctor ?
[#49] Re: tf1260 firmware stare

@Norbert, post #48

Z partycji systemowej nic nie mogę uruchomić. Próbowałem pfsdoctor z dyskietki ale zasypywało mnie errorami. Myślę że tak jak napisałem jedyne wyjście to format i odzyskanie partycji. Tak jak pisałęm, sama inicjalizacja dysku sypie błędami. Nie wiem osobiście jak jeszcze mógłbym to ugryźć aby miało ręce i nogi. Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to usunąć partycję systemową, instalacja świeżego systemu i przekopiowanie backupu na dysk systemowy.
[#50] Re: tf1260 firmware stare

@nostrum666, post #45

Jak lubisz eksperymentowac to mozesz zrobic testowa partycje systemowa jako FFS i zobaczyc czy tez sie na niej HD rozwali. A tak to wyglada na to, ze albo podanie drugi raz pod rzad tej samej wartosci (czyli 94 MHz) rozwala system. Albo po prostu w zlym miejscu w s-s to podales, moze cos jeszcze musi byc wczesniej w systemie zainicjowane. Jak chcesz to sprawdzic to mozesz to dodac do user-startup.
[#51] Re: tf1260 firmware stare

@Don_Adan, post #50

W zasadzie to nie był drugi raz pod rząd. Kartę ustawiałem na te częstotliwość kilka razy, nie liczyłem. A wpis był właściwie na samym końcu user-startup więc co miało być zainicjowane powinno być.
[#52] Re: tf1260 firmware stare

@nostrum666, post #51

Ok, to w takim razie to moze byc problem z walidacja danych na PFS. Wyglada mi na to, ze ten program wylacza system, ustawia jakies dane i chyba zapisuje cos jeszcze na partycji systemowej albo akurat Twoj system wtedy normalnie cos zapisuje na HD, a potem wlacza system znowu. Byc moze czasami PFS tego nie ogarnia? W przypadku FFS mialbys raxzej na pewno walidacje tylko.
[#53] Re: tf1260 firmware stare

@Don_Adan, post #52

Tak jak pisałem, mam zrobiony backup więc kwestia odzyskania. Tymczasem mam dobrą okazję aby przesiąść się, co już dawno planowałem ale miałem za słaby procesor, na system 3.9, który też mam gotowy na innym dysku. Przy 060 mogę spokojnie go używać, ale tamten też będę chciał odzyskać.
[#54] Re: tf1260 firmware stare

@nostrum666, post #53

OK, system odzyskałem ale nie było to bynajmniej takie proste. Przede wszystkim partycja nie chciała się po prostu sformatować (system twierdził że jest WRITE PROTECTED). Musiałem ją usunąć i założyć na nowo. Ale żeby nie było za słodko to po założeniu i tak wyskakiwały podobne błędy do tych wcześniejszych (wrong block ID, ROOTBLOCK error i takie tam). Po założeniu jej na nowo musiałem ją sformatować ale nie QUICK, bo to nic nie dawało. Musiałem użyć pełnego formata. Po długich bojach udało się odzyskać prawie w 100%. Prawie bo o dziwo poznikało mi kilka rzeczy (z backupa!!!), między innymi scsi.device z DEVS i parę innych plików konfiguracyjnych. Koniec końców wrzuciłem system ClassicWB 3.9 i wszystko gra i buczy.
[#55] Re: tf1260 firmware stare

@BULI, post #24

Mam już drugą kartę. Ma najnowszy soft. Zmieniłem jeszcze typ pamięci na partycji w HDToolBox na PUBLIC i teraz w DiskMonTools mam 6.3 MB/s nawet na 50 MHz.

Jednak praktyczny test ze stoperem przegrania pliku z dysku który ma 50 MB do RAM: zajmuje 19 sek co daje w realu 2.63 MB/s. Więc jest już duuużo lepiej niż na poprzedniej karcie.

Działa mi też wybieranie prędkości przez cpuspeed.

Jakie macie ustawiony max transfer dla fizycznego dysku?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 00:07:45 przez pong777
[#56] Re: tf1260 firmware stare

@pong777, post #55

Ma ktoś może SysInfo i AIBB, które nie będą się wieszać na procesorze LC060? Mam SysInfo v4.3 i rozpoznaje poprawnie procesor i brak FPU ale nadal się wiesza podczas próby liczenia MFlopsów. Wiem że takowe są i da się tego normalnie używać. Ktoś coś?
[#57] Re: tf1260 firmware stare

@nostrum666, post #56

Ja mam z Aminetu 4.4 nie wiesza się.
[#58] Re: tf1260 firmware stare

@Stoopi, post #57

Też mam i wiesza się. Jest nawet gorzej niż we wcześniejszych wersjach bo zwis jest już na samym początku, nie pokazuje nawet jaki procesor, bibliotek, nic kompletnie i restart po chwili. We wcześniejszych wersjach mam wszystko, mogę zmierzyć prędkość dysków, zobaczyć zamontowane pamięci. Zwiecha jest dopiero przy wyliczaniu MFlopsów. A w 4.4 od strzała. Nieważne czy z systemu, na minimal startup czy w ogóle bez s-s.
[#59] Re: tf1260 firmware stare

@nostrum666, post #58

A masz poprawnie zainstalowany pakiet MMU libary?
[#60] Re: tf1260 firmware stare

@Atryda, post #59

Mam zainstalowany, nie było żadnych komplikacji podczas instalacji więc zakładam że poprawnie. Biblioteka mmu.library jest, MuFastRom działa, 68040 i 68060 library też są.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 15:31:01 przez nostrum666
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem