kategoria: A4000
[#1] 2x PC floppy w A4000D
Mam dwie stacje z taką, mniej więcej, elektroniką:

link

Czy jak wykonam tę przeróbkę, którą tu widać, to będę mógł ich używać jako wewnętrznych w A4000, czyli jako DF0 i DF1? Pamiętam, że była potrzebna taśma z jakimś przeplotem...? Oczywiście, rozumiem, że one będą DD.

Czy ktoś wie dokładnie, do którego pinu tego scalaka trzeba przylutować żółty kabelek, łączący z pinem nr 2 złącza? Bo na tym zdjęciu słabo widać.

Z góry dziękuję życzliwym fachowcom.
[#2] Re: 2x PC floppy w A4000D

@Daclaw, post #1

Nie wiem co to za stacje i co to zs przeróbka, ale jeżeli przekonwertujesz je na amigowe, to zwyczajnie używasz taśmy z wycięciem na pierwszą, i stacje powinny chodzić.
Tak jak poeiedziałeś, tylko dd.
[#3] Re: 2x PC floppy w A4000D

@Daclaw, post #1

Żółty kabelek idzie najprawdopodobniej do nóżki układu, która wcześniej była podłączona pod pin 34. Jest to sygnał _DISK CHANGE i w stacji PC jest pod pinem 34 (Amiga ma go pod pinem 2).
Sygnał _RDY(pin34) na zdjęciu jest połączony z pinem 4(_MOTOR ON) i to raczej nie będzie działać gdy podłączysz 2 stacje do Amigi. Można pokusić się o wstawienie tam diody(katoda pin 4, anoda pin 34) zamiast przewodu, co powinno działać z drugą stacją, ale mogą występować problemy z zapisem danych (sygnał ready pojawi praktycznie jednocześnie z dygnałem włączenia silnika stacji. Zacznie się zapis zanim silnik zdąży się rozpędzić).
Możliwe, że pod jedną z nóżek układu jest prawidłowy sygnał _RDY.
Musiałbyś sprawdzić empirycznie.
Mam stację Philipsa z układem BH9571KV i tam sygnał _RDY jest pod pinem 24 (gdy ją przerabiałem nie miałem oscyloskopu, więc nie bierzcie tego za pewnik). Układ na zdjęciu ma niższy numer, co daje szansę na obecność prawidłowego sygnału _RDY
[#4] Re: 2x PC floppy w A4000D

@Daclaw, post #1

Ja używam stacji PC i goteka w A2000 i A4000. Gotek jako df0, stacja PC bez przeróbki poprzez adapter IanStedman (sam składałem). O ile pamiętam dobrze to przeplot nie załatwia sprawy numeru napędu i musi być ustawiony na stacji a w moim wypadku adapter na to pozwala. Nie bawię się w przeróbki bo kilka razy mi się nie udało. Z tym adapterem nie ingeruję w stacje i wszystko śmiga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem