kategoria: A1200
[#1] Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi
Witam znów.. tak wiem kolejny temat...

Pytanie do was. Jak zrobić skróty takie jak w windows i wyrzucić je na pulpit WB 3.2? lub WB 3.2.1?
[#2] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@fscsi81, post #1

Najprościej, to zaznaczasz ikonki i dajesz w menu "Icons" opcję "Leave out".
[#3] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@fscsi81, post #1

glowny katalog partycji, a tam plik .backdrop
przyklad zawartosci (jedna linia - jeden skrot)

:RS/ReSource
:HDTools/HDToolBox
:LargeHD/Tools/HDInstTools/HDInstTools
2
[#4] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@Hexmage960, post #2

Głównym minusem "skrótów" na pulpicie AmigaOS jest to, że oryginalny plik "znika" z "oryginalnego" katalogu
i pojawia się na pulpicie. Więc jeśli sobie wchodzimy do konkretnego katalogu to naszej ikonki w nim już nie ma (tzn. jest ale dla nas nie widoczna) - jest to trochę mylące - pisałem o tym do developerów nowych 3.1.4, 3.2.. czy można to poprawić..

No i sam "pulpit" jest nieco inny niż ten w Windowsie. W Windowsie pulpit jest po prostu jakimś katalogiem na dysku, wszystko co widzimy na pulpicie jest w tym katalogu - więc można tym samym zrobić sobie nowy plik textowy i faktycznie "zapisać na pulpicie" i bedzie on w tym katalogu czyli dokąłdniej: C:\Users\Ja\Desktop itp.

Amigowy pulpit jest trochę inny, nie ma on odzwierciedlenia w jakimś jednym danym katalogu na dysku.
Widzimy na nim dwa rodzaje plików, tj. ikony dysków czyli woluminy które są widoczne w naszym systemie,
oraz właśnie skróty, które są "wyjmowane / Leave Out" lub "chowane / Put Away" z ich oryginalnych katalogów..
[#5] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@mateusz_s, post #4

Głównym minusem "skrótów" na pulpicie AmigaOS jest to, że oryginalny plik "znika" z "oryginalnego" katalogu

Można pojechać tu "aliasem" i powinno być widoczne bez wyciągania z lokalizacji źródłowej- sprawdzę u siebie i dam znać czy to działa.
Wiem, że mam skrypt zrobiony do skrótów na blacie- sprawdzę i dam znać

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 12:19:10 przez BULI
[#6] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@fscsi81, post #1

U mnie na 3.9 po zainstalowaniu BiingBag-ów, ale nie pamiętam których (może wszystkich), pojawiła się w prawym menu opcja bodajże utwórz skrót/link. Dzięki niej do wskazanego pliku tworzony jest krótki skrypt bazujący na poleceniu WBRun i chyba wbstart.library. Taki skrypt można sobie umieścić gdziekolwiek, a następnie wyjąć na blat Workbencha.
[#7] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@BULI, post #5

Jest polecenie makelink.
[#8] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@mateusz_s, post #4

Warto zauważyć, że blat Workbencha jest spójny, bo "Leave Out" oznacza wyciągnięcie ikonek na blat, a "Put Away" schowanie ich z powrotem do szuflady.

Każda aplikacja jest w stanie utworzyć własne ikonki na blacie, jeżeli skorzysta z workbench.library.

Warto poszperać po Aminecie w katalogu util/app - może jest program do podobnego celu.

Przykład: User-configurable AppIcon

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 13:05:20 przez Hexmage960
[#9] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@Hexmage960, post #2

Dzięki działa ,ale nie ma ich w foldearch :(.. Ale działa ;)
[#10] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@fscsi81, post #9

bo to jest tylko wpis TXT w pliku:
.backdrop
[#11] Re: Jak zrobić skróty i wyrzucić je na pulpit amigi

@Ponki1986, post #6

Dokładnie z tego teraz korzystam, bardziej eleganckie rozwiązanie niż mój poprzedni wynalazek.
Tak to wygląda u mnie:


Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 22:40:02 przez BULI
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem