kategoria: A1200
[#1] RGB2HDMI a audio
Panowie,
Szukam pomysłu na wyprowadzenie dźwięku z Amigi, gdy sam obraz wychodzi przez hdmi. Myślałem o zewnętrznym głośniku bluetooth z wejściem jack, ale zdaje się, że kabel chinch-jack nie działa w obie strony :). Możecie pokazać jak rozwiązane jest to u Was? (ami podpięta do telewizora, nie monitora).
Dzięki!
[#2] Re: RGB2HDMI a audio

@wilkwcieniu, post #1

Ja mam kabel bezpośrednio do Amigi 2x chinch, a z drugiej jack + głośnik bluetooth i u mnie to działa.
1
[#3] Re: RGB2HDMI a audio

@wilkwcieniu, post #1

ja mam podpiętą do Terrateka DMX 6fire USB, co jest wygodne, bo mam jednocześnie dźwięk z PC i z Amigi (i ewentualnie z Maka, jak go włączę raz na ruski rok) i panel kontrolny w windzie, gdzie mogę se go nagrywać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko nie rozumiem, co takiego mogłoby "nie działać w obie strony" w prostym kablu audio chinch-jack. No i na czym w ogóle polega ten problem z wyprowadzeniem dźwięku. Podpięcie kabla z głośników jest problemem, czy co?

P.S. planowałem też ostatnio zrobić użytek z Google Home i się pochwalić dźwiękiem wireless z Amigi, ale taka opcja miałaby szereg minusów - m.in. konieczność dokupienia transmitera blubub oraz fakt, że dla uzyskania dźwięku stereo musiałbym mieć takich głośniczków sztuk dwie. O opóźnieniach nie wspominając (i zajęciu miejsca na biurku). Więc to byłaby taka sztuka dla sztuki.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 10:20:37 przez snajper
1
[#4] Re: RGB2HDMI a audio

@snajper, post #3

co takiego mogłoby "nie działać w obie strony" w prostym kablu audio chinch-jack


Moja niewiedza ;)...
[#5] Re: RGB2HDMI a audio

@wilkwcieniu, post #4

Można by pewnie było dołożyć kartę muzyczną usb, użyć amixer'a w RPI i puścić dźwięk po HDMI. Ale to moje luźne gadki. W pełni działającym armbian'ie pewnie do zrobienia, ale jak jest skompilowane RGB2HDMI nie wiem.
[#6] Re: RGB2HDMI a audio

@wilkwcieniu, post #1

Zawsze można użyć audio injectora.
[#7] Re: RGB2HDMI a audio

@perinoid, post #6

Ponieważ nie mogę edytować to dopiszę, że kupiłem taki: https://www.amazon.com/gp/product/B01B5FR7PY/
[#8] Re: RGB2HDMI a audio

@perinoid, post #7

Tak, tylko po co kolejna "przejściówka", jak można wyrzucić RGBHDMI i zastąpić tym link. To tak trochę, jak zasilacz, który potrzebuje zasilacz. Nie neguję, niech każdy robi jak chce, ale dla mnie osobiście nie ma to sensu.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 16:51:14 przez AD99
[#9] Re: RGB2HDMI a audio

@AD99, post #8

Można jak dobrze trafisz, bo takie czarne skrzynki może produkować sobie kilka firm i dalej robisz konwersję z analogowego sygnału na cyfrowy, więc jeśli nie interesuje ciebie idealnie ostry i czysty obraz jak na emulatorze i skalowany obraz nie przeszkadza, to się sprawdzi.




Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 23:49:12 przez san_u
[#10] Re: RGB2HDMI a audio

@AD99, post #8

Ten konwerter nie dorasta do pięt adapterowi rgb2hdmi na rpi0
3
[#11] Re: RGB2HDMI a audio

@Bartek2075, post #10

tak, zgadza sie, RGB2HDMI to sztos
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem