kategoria: A1200
[#1] Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9
Mam taki mały problem. W systemie mam dostępne tylko tryby graficzne CGX, pomimo tego że w Devs/Monitors mam wszystko, co chciałbym wyświetlać (głównie chodzi mi o zwykły PAL). O ile w samym systemie to nie jakiś wielki problem to niektóre gry proszą o wybór trybu wyświetlania i musi to być PAL LO RES, którego nie ma na liście. Jak odzyskać w systemie zwykłe tryby graficzne PAL, NTSC, MULTISCAN bez CGX? System jak w tytule, ClassisWB 3.9, Amiga 1200.
[#2] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@nostrum666, post #1

Usuń CGX-AGA (czy coś takiego).
[#3] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@_arti, post #2

Ale gdzie to jest?
[#4] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@nostrum666, post #3

DEVS:Monitors?
[#5] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@_arti, post #4

Nie a tam czegoś takiego.
[#6] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@nostrum666, post #5

Ja mam CGX-AGA w startup-sequence.
[#7] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@nostrum666, post #5

No to może WBStartup? Nie pamiętam, gdzie to było. A może to się CyberBugFix nazywało...
[#8] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@_arti, post #7

CyberBugFix mam, to będzie to?
Nie, to nie to, a CGX-AGA nie widzę w startup ani w user.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 12:01:01 przez nostrum666
[#9] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@nostrum666, post #8

Powinny być oba. Jeśli je usuniesz to zobacz o ile zmniejszy Ci się Chip. U mnie bez CGX-AGA jest 600KB mniej.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 11:59:29 przez AmiClassic
[#10] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@AmiClassic, post #9

W startup tego nie ma. Jak wyłączyłem CyberBugFix to nic się nie zmieniło, w sensie nadal były tylko tryby CGX. Ale jak uruchomię MINIMAL STARTUP to już tego nie ma czyli jednak musi to być gdzieś włączane. Pytanie gdzie. W WBstartup też patrzyłem i niema. Szukałem też w systemie CGX-AGA i nic nie znalazłem.
To w takim razie na razie to zostawię jak jest. W razie czego uruchomię minimal startup i tam już mogę w grach wybrać zwykłe tryby PAL i NTSC.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 12:10:35 przez nostrum666
[#11] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@nostrum666, post #10

Gdzieś musi być. W user-startup? Nie wiem co za dystrybucji używasz, ale CGXAGA może tam mieć inną nazwę?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 12:13:13 przez AmiClassic
[#12] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@AmiClassic, post #11

Używam tej dystrybucji. W startupach nie mam nic co by miało w nazwie CGX czy AGA, jest jedynie CyberBugFix ale jego wyłączenie jak jużpisałem niczego nie zmienia w kwestii, która mnie interesuje. Mam w libsach cgxsystem.library. Może to ona to powoduje? Ale z drugiej strony jeżeli by tak było to także w MINIMAL STARTUP by były tryby CGX a ich tam nie ma więc to nie ta biblioteka.
[#13] Re: Tylko tryby CGX... A1200 ClassicWB3.9

@nostrum666, post #12

Przejrzałem tego ClassicWB i faktycznie nie widzę tam CGX-AGA. W drawerze C są skrypty on/off dla CBF, z którym powiązany jest konfig FBlita (być może on trzyma to ustawienie). Przywróć wpis w startup-sequence i po prostu wyłącz CyberBugFix'a skryptem z drawera C. Zapewne gdzieś w systemie powinny być ikony stworzone do tego celu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem