kategoria: Prometeusz
[#1] Spider 2 USB i Prometeusz
Czy karta USB Spider 2 (lub inna karta USB) zadziała też z Prometeuszem, czy tylko na Mediatorze?

Od jakiegoś czasu próbuję zainstalować USB na AA3000+ ale Trident nie wykrywa tej karty. W urządzeniach PCI jest normalnie wykrywana podobnie jak inna karta z dwoma portami USB. Szukałem przyczyn i dziś na stronie Elboxu doczytałem ze zrozumieniem wymagania:

Slot PCI, mostek Mediator i karta gfx Voodoo lub Radeon.

Czyli jakbym nie spełnił kryteriów, bo nie miałem Mediatora. Próby łącznie z Radeonem się odbyły ale na Prometeuszu w daughterboardzie, a nie poprzez Mediatora. Czyżby więc to była zapora nie do przebycia?
[#2] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@Rafał A-3000, post #1

Tak.
[#3] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@Rafał A-3000, post #1

Geit kiedys zrobil http://aminet.net/driver/other/ArakAttack.readme wykorzystujacy openpci, ale mi sie nie udalo go zmusic do działania chociaż kartę wykrywał (Arakattack, nie geit :) ).
[#4] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@_arti, post #2

Odpowiedź na:
Tak.

Do której kwesti? Prometeusza, czy Mediatora? szeroki uśmiech
[#5] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@Rafał A-3000, post #4

Zasadniczo odpowiedziałem na ostatnie twoje pytanie
[#6] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@_arti, post #5

Rozumiem. Czyli aby mieć w obu Amigach USB czeka mnie zmiana daughterboardu w oryginale na Elboxa i Mediatora, a X-Surf-100 by trzeba do nowej płyty włożyć.
Zupełnie odwraca to moją koncepcję, znowu... Kapryśne te Przyjaciólki. Turbo też miało być z AGA-tą ale działa tylko z oryginałem.

Problem jest taki, że Elbox nie zmieści się równocześnie z CV64, Radeonem i Spiderem, nie mówiąc o sieciówce. A taki był fajny plan na prawie bliźniacze konfiguracje, różniące się tylko rodzajem kart (ZORRO/PCI).



Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 22:34:00 przez Rafał A-3000
[#7] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@michal_zukowski, post #3

Próbowałeś na wersji 4.1 prometheus.library?
link
[#8] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@Norbert, post #7

Próbowałem kilku. Czy tą wersję też to nie wiem ale spróbuję.
[#9] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@Rafał A-3000, post #8

Kup zz9000 😉
1
[#10] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@QUAD, post #9

Szkoda mi wydawać 2k albo 3k na coś, co już w zasadzie mam - tyle jest warta rynkowo moja Amiga. Różnica jest tylko taka, że tam wszystko jest combo, a tu mam osobno.
Napisałem do autora Prometeusza, może coś doradzi.
[#11] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@Rafał A-3000, post #6

Problem jest taki, że Elbox nie zmieści się równocześnie z CV64, Radeonem i Spiderem, nie mówiąc o sieciówce. A taki był fajny plan na prawie bliźniacze konfiguracje, różniące się tylko rodzajem kart (ZORRO/PCI).


Dlaczego miałby się nie zmieścić?
[#12] Re: Spider 2 USB i Prometeusz

@Jacck, post #11

Nie testowałem jeszcze Spidera z Prometeuszem w Firebird, bo tymczasowo nie mam płyty AA+ ale na Mediatorze był ten sam problem. Dzięki koledze Superbonio został on rozwiązany. (Dziękuję). Okazuje się, że nie wszystkie wersje spider.device i Trident są kompatybilne. Gdy zainstalowałem wersje ze sobą zgodne to wszystko zaczęło działać poprawnie. Szkoda, że nie znalazłem tej informacji w żadnej instrukcji. Za to brawa za istnienie naszego forum i wzajemnej koleżeńskiej pomocy. OK
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem