[#1] [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów
Wygląda całkiem spoko wg. mnie. Trzyma klimat, ma wbudowane głośniki i scandoubler.

2
[#2] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #1

Ten gość to solidna firma. Pewnie będzie kolejny udany projekt.
2
[#3] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #1

Pomysł świetny - mam nadzieję, że się uda! - szkoda, że nikt na to wcześniej nie wpadł.

Samemu chodziło mi po głowie zrobienie z gotowców (monitor LCD + rozbudowany konwerter) monitora ze wszystkim dla siebie.
[#4] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@Grzegorz_P, post #2

Obudowy monitorów w różnych kolorach będzie robił Phil

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 12:43:54 przez KM_Ender
11
[#5] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #1

Jest gdzieś specyfikacja matrycy?
[#6] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@KM_Ender, post #4

Obudowy monitorów w różnych kolorach będzie robił Phil


9
[#7] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@KM_Ender, post #4

No to chyba większość ludzi co była chętna, już nie jest.
Wybór wytwórcy = strzał w stopę :)
1
[#8] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #1

Czy to będzie monitor gejmingowy?
[#9] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@mmarcin2741, post #8

W jakim sensie?
[#10] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #9

Niski input lat, hdr, odświeżanie 144hz że wymienię najważniejsze cechy.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 14:06:27 przez mmarcin2741
[#11] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@KM_Ender, post #4

for christ sake... to nie jest smieszne
3
[#12] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@mmarcin2741, post #10

niski input lag będzie.
[#13] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@flops, post #7

Wybór wytwórcy = strzał w stopę :)


Wybaczcie ale co z nim nie teges ?
[#14] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@mike100, post #13

Niektórzy czekają na rzeczy z jego zbiórek już 4 lata ;)
2
[#15] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #14

Ale z Philem produkującym obudowy monitora to chyba był żart? Oby...
[#16] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #14

Niektórzy czekają na rzeczy z jego zbiórek już 4 lata ;)


Czytam komentarze pod filmem i nie widzę by ktoś zwracał na to uwagę a powinna być awantura
[#17] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@mike100, post #16

Tak, zdaje się, że Ender sobie żartnął nie w porę. Chyba że ktoś ma jakieś potwierdzenie, że Phil ma cokolwiek wspólnego z tym przedsięwzięciem?
[#18] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@recedent, post #17

Widzę, że wykorzysta gotowe moduły jakie można kupić (sam nad czymś takim wcześniej kombinowałem), to niestety nie gwarantuje jakości obrazu z wejść - chyba, że ktoś soft poprawi. Jedynym większym problemem jest zrobienie sensownej obudowy, bo same moduły wejściowe i kupienie matrycy nie jest żadnym problemem.
https://www.alibaba.com/product-detail/JX-V59-56UHV-Mstar-V59-V56_62436499454.html
https://www.alibaba.com/product-detail/JX-manufacture-universal-V59-1080P-LCD_60840901276.html

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 17:30:49 przez Adinfo
[#19] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@Adinfo, post #3

No pomysł mi też się podoba. Jeżeli obraz będzie dobry, przesuw ostry i kolory wierne, to będę się zastanawiać, by taki jeden monitor sobie zakupić. Pewnie cena będzie grać zasadniczą rolę.

Zapytałem się, czy obsługuje 15kHz poprzez VGA. W zasadzie mi to niepotrzebne, bo jest wiele wejść 15kHz jak Euro Scart RGB, czy Super-VHS.

Standardowe złącze VGA nie obsługuje 15kHz, ale moduł GBS2000 już tak.

W każdym razie obraz z Amigi 1200 ładnie wypełnia cały ekran - pewnie w każdej rozdzielczości (640x512x8 lub 1280x512x8 przeskalowane na 1280x1024).

Efektu migotania w interlace nie ma.

Nigdy nie wspierałem żadnej kampanii. Ktoś wie ile się wpłaca i jakie są korzyści?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 18:21:17 przez Hexmage960
[#20] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@Hexmage960, post #19

Jak kampania ruszy, to wszyscy się dowiemy.
[#21] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #1

no niewiem, jakoś nie jestem przekonany, jakoś mi się nie podoba :(
2
[#22] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #1

Szkoda mi godziny na słuchanie dziadka. Poświęciłem 2 minuty na kliknięcie w kilku miejscach, czemu to jest takie grube skoro jak rozumiem nie ma kineskopu?
Czyżby wymyślono LCD z odświeżaniem 50Hz albo 100Hz że mają powód do mydlenia oczu retrofanom? Bo jeśli nie to w czym to ma być lepsze od tego co jest na rynku? Proporcjami obrazu 4:3, za mało starych sprzętów albo konwerterów na rynku?
Może to wina kiepskiego mikrofonu ale te głośniki nie brzmią dobrze. Gdybym miał monitor z głośnikami które dają taki "skrzynkowy" pogłos to od razu bym je wyłączył.
3
[#23] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@ZbyniuR, post #22

czemu to jest takie grube skoro jak rozumiem nie ma kineskopu

To samo sobie pomyślałem. szeroki uśmiech Moda na retro prowadzi czasem do skrajnych absurdów. Czekamy na celowo tandetne, łamiące się joysticki, czytniki kart SD wczytujące programy do ośmiobitowców z dokładnie taką samą prędkością jak magnetofony kasetowe. No i młotek do walnięcia się w kolano, bo gdy kupiłem swoje Atari to wnosząc je do pokoju przewróciłem się na schodach i uderzyłem w kolano. A co, ma być pełen retro-klimat. szeroki uśmiech Ze wszystkimi wadami. szeroki uśmiech
1
[#24] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@ZbyniuR, post #22

A ja się właśnie cieszę, że te głośniki jednak są, bo w przypadku braku miejsca na biurku lepszy dźwięk jakiś niż żaden a tak naprawdę, dopóki nie usłyszy się tego na żywo, to ciężko coś powiedzieć na podstawie filmu na YT.
[#25] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@_arti, post #1

Proponuję od razu włożyć do tego malinę i problem "z czym to zadziała?" będzie z głowy, pelne all-in-one, po co się bawić w półśrodki

Co do Phila... no jak widać ma się dobrze, zamówiona przeze mnie w lutym, w amigastore obudowa dotarła do mnie przedwczoraj (pisali, że będą wysyłać z końcem marca)

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 09:17:49 przez Madman
2
[#26] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@ZbyniuR, post #22

Na tylnym panelu jest miejsce na opcjonalne moduły dodatkowe, dzięki czemu monitor obsłuży więcej urządzeń.

Bo jeśli nie to w czym to ma być lepsze od tego co jest na rynku?

Ja liczę na dobrą "kompatybilność" z Amigą. Nie wiem, czy na LCD można uzyskać podobną jakość obrazu z Amigi, jak na CRT. Do tej pory nie widziałem takiego LCD, który miałby przejrzysty obraz, dobre kolory i ostry przesuw.

Nie chodzi mi o klimat, ile o praktyczne zastosowanie tego monitora. Mógłby zastąpić MicroVitec 14", z którego korzystam na co dzień.

Malinkę można włożyć do środka - jest to jeden z modułów.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 10:15:04 przez Hexmage960
1
[#27] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@ZbyniuR, post #22

Bez problemu kupisz takie co mają 360hz
[#28] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@kaka, post #27

Ta liczba nie jest podzielna przez 50, więc fanom PALu takie coś na nic.
[#29] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@Mir3k, post #12

Na Amidze 68k i innych retro sprzętach to chyba laczek lag. Byle pixele były rozmyte. Ewentualnie efekt z Nintendo 3DS mógłby być. Przesuwasz dźwignię z prawej masz 3D, przesuwasz dźwignię z lewej i mokra, brudna szmata przesuwa się po monitorze i masz takie rozmycie jak w CRT.
[#30] Re: [kickstarter] Nowy monitor dla retrokomputerów

@KM_Ender, post #29

... mokra, brudna szmata przesuwa się po monitorze ...

Poezja :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem