kategoria: A1200
[#1] A1200 + Wicher1211 - zapamiętanie daty i godziny
Hej Amimaniacy!

Odkopałem z piwnicy swoją 1200 (wtedy jeszcze była tylko w wersji z HDD talerzowym). Odszczurzyłem plastiki na tyle na ile się dało, zamiast HDD wrzuciłem adapter kart SD no i clou zmian - dokupiłem rozszerzenie Wicher1211.
W opisie jest, że posiada on RTC - zainstalowałem baterię.
Przy próbie zapisania daty (komendy date, setclock). O ile date zmienia mi czas na zadany to po restarcie sprzętu wraca do ustawień domyślnych (co prawda obecny rok, ale data jakoś 10 kwiecień i godzina zupełnie nie taka jak ustawiałem). Setclock (w tej chwili nie pamiętam czy przy setclock save, czy przy samym setclock) zwraca mi komunikat jakiś taki, że nie wykryto baterii. Jeśli będzie potrzebny screen to wrzucę.
Ma ktoś pomysł od której strony ugryźć temat?
ps. WB3.1 + kick 3.2.1 Hyperiona
ps.2 I pochwalę się fotą Ami przed i po "odszczurzaniu"



3
[#2] Re: A1200 + Wicher1211 - zapamiętanie daty i godziny

@oushi, post #1

Ale dokumentację czytałeś ?
Do karty była dołączana dyskietka (adf) z oprogramowaniem dla niej.
Znajdziesz tak odpowiedni program do obsługi zegara (jest w katalogu C )
1
[#3] Re: A1200 + Wicher1211 - zapamiętanie daty i godziny

@Norbert, post #2

Soft zainstalowany, ale faktycznie nie patrzyłem do C:

thx za naprowadzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 19:39:57 przez oushi
[#4] Re: A1200 + Wicher1211 - zapamiętanie daty i godziny

@Norbert, post #2

SpiClock i wszystko jasne :)
Tak to jest jak się czyta ze zrozumieniem tylko to co chce się wiedzieć a pozostałą część instrukcji się oleje szeroki uśmiech
Jeszcze raz THX za naprowadzenie OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem