kategoria: Sprzęt
[#1] Sprężynki do joysticków
Kupiłem niedawno sprężynki do joysticków w serwisie Allegro na tej aukcji
Niby jestem zadowolony. Wszystkie przyciski fire już OK, ale jakby te nowe są trochę za miękkie. Słabiej wracają. Znlazłem coś lepszego tutaj. Średnica 3 mm zamiast 2 mm. Ocynkowane. Trochę za długie, ale dam radę przyciąć na 8mm i uszko odkręcic to z 1 będą dwie, a cena niewysoka nawet z przesyłką. Jak komuś mało, to pełny wybór na tagu wyszukaj [sprężynki]
siedzi, pije i chrupki
[#2] Re: Sprężynki do joysticków

@mrcha_67, post #1

Nadeszła paczka! ...z AliExpress
Jak dla mnie super. Te będą trzymać. Twarde jak chol...a.

1. Najmniejsze, ciemne - z Allegro
2. Średnie, oryginał z Computek, QuickShot
3. Największe z AliExpress






[#3] Re: Sprężynki do joysticków

@mrcha_67, post #2

możesz napisać czy coś skracałeś czy działają te sprężynki czy nie są za grube bo cena jest spoko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 22:33:43 przez francdt
[#4] Re: Sprężynki do joysticków

@francdt, post #3

Zamierzałem dzisiaj, ale nie wyszło. Więc jutro to sprawdzę. Ale może być mały problem z długością.
Czym i jak skrócić o 2-3 zwoje te twarde i małem spreżynki, będę myślał.
[#5] Re: Sprężynki do joysticków

@mrcha_67, post #4

Jaką długość sprężynek kupiłeś tych z ali? - jakoś nie pamiętam ile miały oryginalne (same zwoje, albo razem z nimi).

Znalazłem inny sklep gdzie mają cieńsze sprężynki (0.3x2mm oraz 0.3x3mm o długości 10 i 15mm) w niższej kwocie, może przetestuję jakie to wrzucę jak przyjdą.
[#6] Re: Sprężynki do joysticków

@Adinfo, post #5

Zamówienie w koplecie x10 szt tej samej spec. na:
0.5mm(gr), 15mm(dł), 3mm(śr)
I przyszły jak na zdjęciu.

Dzisiaj to posprawdzam - czy wchodzą.

Lepiej kup grubsze 0.5, bo będą mocniejsze (przyjemny trzask przełączenia), a średnica 3mm będzie dobra.


Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 12:49:29 przez mrcha_67
[#7] Re: Sprężynki do joysticków

@mrcha_67, post #6

Przy drucie 0.3mm te co chciałem kupić piszą Ci co brali, że są za bardzo "soft" czyli za miękkie. Ewentualnie je kupię ale krótsze, wtedy będą bardziej napięte.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 13:20:20 przez Adinfo
[#8] Re: Sprężynki do joysticków

@Adinfo, post #7

Działa. Zestaw z AliExpress'u może działać, po skróceniu do 12-stu "czynnych" zwojów plus uszka.
Wchodzi ładnie, pomimo grubości 3 mm. A fakt, napięte muszą być, bo jak próbowałem słabiej napiętą wersję, to nie odbija. Niewątpliwie jakośc "trzasku" lepsza.OK Kwestia gustu, bo może woli ktoś "miękkie". Te z Allegro też OK. clown
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem